Loading

Ubytování v Liberci

(2 objekty + 11 objektů v okolí 25 km)

Unihotel Liberec

Liberec, v obci / ve městě, v centru města
Komfortní bydlení za nízké ceny-v centru

Dům u lesa

Liberec, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Pokojné apartmány s bazénem u lesa

Chalupa Podještědka

Světlá pod Ještědem (Liberec 8,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na o...
Luxusní chalupa se saunou a extra grilem

SONA pension

Hrádek nad Nisou (Liberec 12,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Cenově výhodné ubytování s bazénem

Chata Fajfrtka

Janov nad Nisou (Liberec 13,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji...
Chata se saunou v Jizerských horách

Penzion Arnika

Janov nad Nisou (Liberec 15,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji...
Stylový penzion přímo na sjezdovce!

Vila Josefina

Josefův Důl (okres Jablonec nad Nisou) (Liberec 17,3 km vzdušně), na okraji obce...
Krásná vila blízko lyžařských vleků!

Penzion Selský dvůr

Raspenava (Liberec 17,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Komfortné ubytování. Jízda na koních.

Ubytování Za Větrem

Lučany nad Nisou (Liberec 18,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji l...
Levné ubytování v útulném apartmánu

P-Penzion Josefův Důl

Josefův Důl (okres Jablonec nad Nisou) (Liberec 18,4 km vzdušně), v rekreační oblas...
Skupiny, školní tábory, lyžařské kurzy
1 - 13 / 13

Liberec

Na prázdniny pod Ještěd

Vydáte-li se do Libereckého kraje, určitě na své cestě neopomeňte návštěvu hlavního krajského města Liberce. Díky své poloze a věhlasným památkám jde o místo, které je vhodné pro všechny milovníky zimních sportů, turistiky i kultury. A pokud by Vás prohlídka Liberce už nudila, jen několik málo minut stačí k tomu, abyste se přemístili do sousedního Jablonce nad Nisou.

První zmínky o osídlení oblasti pochází z druhé poloviny 14. století. V okolních horách vedly frekventované obchodní trasy a zdejší osada skýtala jedinou možnost odpočinku v širokém okolí. Z osady se později začalo formovat menší město. Od počátku 19. století pak město získalo svůj průmyslový ráz výrobou tkanin. Díky nově nabytému bohatství si mohli měšťané dovolit výstavbu nákladných budov.

V době největšího rozkvětu měl Liberec až 110 továren. Během 2. světové války byl Liberec zabrán německým obyvatelstvem. V současné době je důležitým kulturním i turistickým centrem na severu Čech. V posledních letech je město také oblíbeným cílem filmařů světového formátu.

Liberecké skvosty

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Liberci, určitě byste měli navštívit jeho nejznámější památky. Mezi ty nepochybně patří budova radnice, která Vás na první pohled zaujme svou monumentální architekturou. Stavba byla dokončena v roce 1893 v novorenesančním slohu.

Všímavějším cestovatelům jistě neunikne podobnost s radnicí ve Vídni. Je tomu tak proto, že se na jejím projektování podílel stejný architekt. Radnice pro návštěvníky pořádá pravidelné prohlídky. Určitě jednu z nich absolvujte.

Za Vaši návštěvu také rozhodně stojí rodný dům Ferdinanda Porscheho. V současné době zde sídlí muzeum, které je zaměřené na jeho život a dílo, včetně konstrukce vozu Volkswagen. V muzeu můžete vidět i model vozu Lohner-Porsche.

Rodinný výlet si pak zpestřete v areálu IQLANDIA. Součástí areálu je planetárium, řada interaktivních výstav, science show, vodní svět, laboratoře a mnoho dalších zajímavých prvků. Nejznámějším exponátem je pak bezesporu humanoid Thespian. Na toto centrum navazuje i IQPARK, ve kterém mohou návštěvníci poznávat svět z pozice vědce.

Na závěr Vašeho pobytu byste pak rozhodně měli navštívit vysílač Ještěd. Dříve na vrcholu hory stávala dřevěná bouda, která byla v roce 1906 nahrazena hotelem. Ten v roce 1963 vyhořel. Vysílač a hotel byl znovu postaven v roce 1973. Samotná budova je jednou z nejvýraznějších dominant regionu.

Sportovní vyžití v Liberci

Díky své poloze na úpatí hor je Liberec ideálním místem pro všechny milovníky pěší turistiky, cykloturistiky a lyžování. V letních měsících se můžete svlažit v řadě plaveckých bazénů a koupališť. Nejznámějším z nich je Aquapark Babylon, který návštěvníkům nabízí širokou škálu vodních atrakcí a služeb wellness. Pokud to počasí dovolí, vykoupejte se v koupališti Sluníčko či v koupališti Vápenka. Ve městě lze hrát golf, zastřílet si z luku nebo si zajezdit v bike parku.

V zimních měsících určitě oceníte dobrou dostupnost lyžařských center v přilehlém okolí města. S rodinou vyrazte do Ski areálu Ještěd, který nabízí lanovky, dětské vleky a přes 10 sjezdovek různé obtížnosti. Výhodou je, že se do areálu dostanete i za pomoci MHD. Nedaleko najdete i Ski areál Severák a Skiareál Tanvaldský Špičák.

Dostupné ubytování v Liberci

Liberec nabízí dostupné ubytování pro všechny skupiny cestovatelů. Náročnější z Vás se mohou ubytovat v některém z hotelů, penzionů či apartmánových domů. Pokud nemáte příliš na rozhazování, lze využít nabídku ubytování v kempu. V Liberci je také široké spektrum možností ubytování v soukromí nebo v chatách a chalupách, takže si na své přijde opravdu každý.

Liberec je ideálním místem pro všechny, kteří chtějí zažít aktivní dovolenou v jednom z největších českých měst. Přijeďte i Vy a užijte si pohodovou atmosféru, kterou Vám Liberec nabízí.

Názory a doporučení

Miluše Siblíková (ubytovatel) 5.1.2019
Liberec je kulturním i sportovním střediskem, kde si každý vybere z mnoha možností vyžití.