Loading

Ubytování v Liberci

(3 objekty + 14 objektů v okolí 25 km)

Studánecký medvěd

Liberec, na okraji obce / města
Penzion s vlastní restaurací

Unihotel Liberec

Liberec, v obci / ve městě, v centru města
Komfortní bydlení za nízké ceny v centru

Dům u lesa

Liberec, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Pokojné apartmány s bazénem u lesa

Zájezdní hostinec Semering

Křižany (Liberec 5,2 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Pohodlné pokoje za výhodnou cenu

Chalupa Podještědka

Světlá pod Ještědem (Liberec 8,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na o...
Luxusní chalupa se saunou a extra grilem

SONA pension

Hrádek nad Nisou (Liberec 12,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Cenově výhodné ubytování s bazénem

Chalupa pod studánkou

Janov nad Nisou (Liberec 12,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji...
Horská chalupa v klidném prostředí

Chata Fajfrtka

Janov nad Nisou (Liberec 13,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji...
Chata se saunou v Jizerských horách

Penzion Arnika

Janov nad Nisou (Liberec 15,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji...
Stylový penzion přímo na sjezdovce!

Vila Josefina

Josefův Důl (okres Jablonec nad Nisou) (Liberec 17,3 km vzdušně), na okraji obce...
Krásná vila blízko lyžařských vleků!
1 - 17 / 17

Liberec

Liberec 1

Na prázdniny pod Ještěd

Vydáte-li se do Libereckého kraje, určitě na své cestě neopomeňte návštěvu hlavního krajského města Liberce. Díky své poloze a věhlasným památkám jde o místo, které je vhodné pro všechny milovníky zimních sportů, turistiky i kultury. A pokud by Vás prohlídka Liberce už nudila, jen několik málo minut stačí k tomu, abyste se přemístili do sousedního Jablonce nad Nisou.

První zmínky o osídlení oblasti pochází z druhé poloviny 14. století. V okolních horách vedly frekventované obchodní trasy a zdejší osada skýtala jedinou možnost odpočinku v širokém okolí. Z osady se později začalo formovat menší město. Od počátku 19. století pak město získalo svůj průmyslový ráz výrobou tkanin. Díky nově nabytému bohatství si mohli měšťané dovolit výstavbu nákladných budov.

V době největšího rozkvětu měl Liberec až 110 továren. Během 2. světové války byl Liberec zabrán německým obyvatelstvem. V současné době je důležitým kulturním i turistickým centrem na severu Čech. V posledních letech je město také oblíbeným cílem filmařů světového formátu.

Liberecké skvosty

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Liberci, určitě byste měli navštívit jeho nejznámější památky. Mezi ty nepochybně patří budova radnice, která Vás na první pohled zaujme svou monumentální architekturou. Stavba byla dokončena v roce 1893 v novorenesančním slohu.

Liberec 2

Všímavějším cestovatelům jistě neunikne podobnost s radnicí ve Vídni. Je tomu tak proto, že se na jejím projektování podílel stejný architekt. Radnice pro návštěvníky pořádá pravidelné prohlídky. Určitě jednu z nich absolvujte.

Za Vaši návštěvu také rozhodně stojí rodný dům Ferdinanda Porscheho. V současné době zde sídlí muzeum, které je zaměřené na jeho život a dílo, včetně konstrukce vozu Volkswagen. V muzeu můžete vidět i model vozu Lohner-Porsche.

Rodinný výlet si pak zpestřete v areálu IQLANDIA. Součástí areálu je planetárium, řada interaktivních výstav, science show, vodní svět, laboratoře a mnoho dalších zajímavých prvků. Nejznámějším exponátem je pak bezesporu humanoid Thespian. Na toto centrum navazuje i IQPARK, ve kterém mohou návštěvníci poznávat svět z pozice vědce.

Na závěr Vašeho pobytu byste pak rozhodně měli navštívit vysílač Ještěd. Dříve na vrcholu hory stávala dřevěná bouda, která byla v roce 1906 nahrazena hotelem. Ten v roce 1963 vyhořel. Vysílač a hotel byl znovu postaven v roce 1973. Samotná budova je jednou z nejvýraznějších dominant regionu.

Sportovní vyžití v Liberci

Díky své poloze na úpatí hor je Liberec ideálním místem pro všechny milovníky pěší turistiky, cykloturistiky a lyžování. V letních měsících se můžete svlažit v řadě plaveckých bazénů a koupališť. Nejznámějším z nich je Aquapark Babylon, který návštěvníkům nabízí širokou škálu vodních atrakcí a služeb wellness. Pokud to počasí dovolí, vykoupejte se v koupališti Sluníčko či v koupališti Vápenka. Ve městě lze hrát golf, zastřílet si z luku nebo si zajezdit v bike parku.

Liberec 3

V zimních měsících určitě oceníte dobrou dostupnost lyžařských center v přilehlém okolí města. S rodinou vyrazte do Ski areálu Ještěd, který nabízí lanovky, dětské vleky a přes 10 sjezdovek různé obtížnosti. Výhodou je, že se do areálu dostanete i za pomoci MHD. Nedaleko najdete i Ski areál Severák a Skiareál Tanvaldský Špičák.

Dostupné ubytování v Liberci

Liberec nabízí dostupné ubytování pro všechny skupiny cestovatelů. Náročnější z Vás se mohou ubytovat v některém z hotelů, penzionů či apartmánových domů. Pokud nemáte příliš na rozhazování, lze využít nabídku ubytování v kempu. V Liberci je také široké spektrum možností ubytování v soukromí nebo v chatách a chalupách, takže si na své přijde opravdu každý.

Liberec je ideálním místem pro všechny, kteří chtějí zažít aktivní dovolenou v jednom z největších českých měst. Přijeďte i Vy a užijte si pohodovou atmosféru, kterou Vám Liberec nabízí.

Názory a doporučení

Miluše Siblíková (ubytovatel) 21.3.2019
Liberec je kulturním i sportovním střediskem, kde si každý vybere z mnoha možností vyžití.