Loading

Ubytování v Josefově Dole (okres Jablonec nad Nisou)

(3 objekty + 11 objektů v okolí 25 km)

P-Penzion Josefův Důl

Josefův Důl (okres Jablonec nad Nisou), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Skupiny, školní tábory, lyžařské kurzy

Vila Josefina

Josefův Důl (okres Jablonec nad Nisou), na okraji obce / města, na horách
Krásná vila blízko lyžařských vleků!

Penzion Maxova bouda

Josefův Důl (okres Jablonec nad Nisou), na okraji obce / města, u vody
K sjezdovce jen 400 metrů!

Penzion Arnika

Janov nad Nisou (Josefův Důl (okres Jablonec nad Nisou) 3,0 km vzdušně), v rekreačn...
Stylový penzion přímo na sjezdovce!
1 - 14 / 14

Josefův Důl (okres Jablonec nad Nisou)

Kulturně bohatý Josefův Důl s krásnou přírodou leží na severu České Republiky. Je součástí okresu Jablonec nad Nisou v Jizerských horách. V okolí nalezneme Liberec, Janov nad Nisou, Desnou, Tanvald a od hlavního města Praha je vzdálený 120 kilometrů.

Zajímavosti obce

Obec vznikla v roce 1701. Její hlavní dominantu tvoří kostel Proměnění Páně z roku 1865 v novogotickém stylu. Zajímavé je i Muzeum místní historie zachycující nejvýznamnější historické momenty Josefova Dolu. V části obce Karlov je kaple Navštívení Panny Marie.

V další části obce Peklo se nachází vyhlídka Čertovy kameny. Z jejího vrcholu je nádherný výhled na největší přehradu Jizerských hor v Josefově Dole. Obklopuje ji rozmanitá příroda stvořená pro turistické výlety i pro vyjížďky na kole.

Výlety po okolí Josefova Dolu

Vodní radovánky si s celou Vaší rodinou užijete na přehradě v Jablonci nad Nisou. Díky písečným i travnatým plážím je vhodná k rekreaci. Přímo u přehrady si zahrajete plážový volejbal, fotbal, tenis či basketbal. Samozřejmostí je dětské hřiště a dětský koutek, kde si Vaši malí raubíři zařádí. Všichni se poté občerstvíte v jednom ze stánků.

Nedaleko obce se nachází nejstarší železná rozhledna Slovanka a kamenná rozhledna Bramberk, ze kterých se pokocháte krásným výhledem. Pro milovníky památek je vhodný funkcionalistický zámek Sychrov a dále také středověký renesanční hrad a zámek Frýdlant.

Za zábavou s celou rodinou vyrazíte do centra Babylon v Liberci. Zde navštívíte aquapark, lunapark a odpočinete si ve wellness. Zajímavý iQPARK je zábavně naučné centrum pro děti, kde se přesvědčí, že škola je hrou.

Tipy na zimní aktivity 

Sportovní areál Rejdice nabízí sjezdovku dlouhou až jeden kilometr, na jejíž vrchol se svezete sedačkovou lanovkou. V tomto areálu vyzkoušíte 20 různě obtížných překážek sloužících k tréninku skoků. Velmi zajímavá je také snowboardcrossová trať.

V lyžařské sezoně se svezete na sedačkové lanovce na trase Rýžoviště - Čertova hora. Čtyřsedačková lanovka je dlouhá 894 kilometrů a z převýšení 298 metrů nabízí výhled po Krkonoších. Přímo v Rýžovišti si skvěle zalyžujete, avšak tato černá sjezdovka je určena spíše pro zdatné lyžaře.

Ubytování v Josefově Dole

V Josefově Dole je možné ubytovat se v jednom z příjemných a útulných hotelů. Nabízí pohodlí a bude zde o Vás dokonale postaráno. Pro méně náročné cestovatele jsou k dispozici penziony s rodinnými pokoji pro páry, ale také komfortně vybavené apartmány a ubytování v soukromí

Josefův Důl je chatovou oblastí s množstvím stylových chat. Vaše rodina má možnost ubytovat se v jednom z četných kempů. Využijete jak zmíněné chatky, tak i vlastní stany a užijete si s dětmi dobrodružné prázdniny.

Zvažujete rodinnou dovolenou na zajímavé místo s vyžitím pro Vaše děti i s kouzelnou přírodou? Neváhejte a zavítejte do Josefova Dolu, toto místo jistě splní všechna Vaše očekávání.