Loading

Penziony v Českém ráji

(13 objektů)

Ubytování v Českém ráji

Holín, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Klidná dovolená v Prachovských skalách

Penzion Láska

Vyskeř, v obci / ve městě
Nově zrekonstruované moderní apartmány

Pension Jana

Hrubá Skála, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Pension Jana v srdci Českého Ráje

Penzion v Žernově

Žernov (okres Semily), na okraji obce / města, u potoka
V Českém ráji, s bazénem i posezením

Pension Polepšovna

Hrubá Skála, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Hostinec s perfektním jídlem a vířivkou!

Penzion Loktuše

Mírová pod Kozákovem, na okraji obce / města, u lesa / na ok...
Penzion s restaurací, v Českém ráji

Penzion Olda

Hrubá Skála, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Příjemný rodinný penzion s bazénem

Penzion Slunečno

Dobšín, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Penzion s restaurací v Českém ráji

Vila Maruška

Žďár (okres Mladá Boleslav), v obci / ve městě, u lesa / na...
Český ráj - pohodlné pokoje a apartmány

Penzion Pod Hlavaticí

Turnov - Mašov, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Letní dobrodružství začíná u nás
1 - 13 / 13

Penziony v Českém ráji

Penziony v Českém ráji 1

Levná dovolená v Českém ráji? Pohádkový zážitek, na který budete dlouho vzpomínat

Český ráj je oblast, která se rozkládá na pomezí Libereckého, Středočeského a Královéhradeckého kraje. Díky této skutečnosti ho můžeme označit za jednu z nejoblíbenějších rekreačních oblastí, která se u nás nachází. Nejde ale jen o jeho krásnou přírodu, pro kterou jsou charakteristické hluboké lesy, ale také o jeho rozsáhlá skalní města a památky, na jejichž spočítání by Vám nestačily ani prsty obou rukou.

Do Českého ráje se proto jezdí nejen kvůli historii a kultuře, ale i kvůli jeho skvělým podmínkám pro pěší turistiku a lezení po skalách. Velké množství vodních ploch, mezi které patří i systém rybníků v Podtroseckém údolí svádí i k rybaření a k provozování nejrůznějších vodních sportů. O nic zajímavého se ale nepřipravíte ani v zimě, během které budete koukat na zasněžené siluety hradů a zámků, které dají Vaší dovolené v Česku opravdu zajímavý náboj. Před svým odjezdem si ale zařiďte levné ubytování v penzionu, které Vám poskytne všechny služby, které jsou potřeba pro Vaše perfektní prázdniny ve společnosti Vašich nejbližších.

Okouzlující zákoutí, která si Vás podmaní

Plánujete-li se zabydlet v chráněné krajinné oblasti Český ráj, jednou z možností je pro Vás Vyskeř. Tato obec v okrese Semily se nachází v těsné blízkosti Hruboskalska u Hrubé Skály, ve kterém jsou zajímavě tvarované skalní stěny a velmi pěkný zámek. Ani během pobytu v obci se však nebudete nudit. Stačí si nasadit pohodlné boty a zabalit si do tašky nějakou chutnou svačinku a můžete vyrazit k Podvyskeřskému mlýnu nebo k Pekařově bráně. Ta vytváří unikátní přírodní tunel na tahu lokální silnice.

Penziony v Českém ráji 2

Levné ubytování nabízí i Holín nedaleko Jičína. V obecní části Prachov objevíte Muzeum přírody Český ráj, ve kterém se bude líbit především rodinám s mladšími dětmi, které se zajímají o lokální kulturu a přírodu. Jen o kus cesty dál pak vystoupáte na Vyhlídku Míru nebo na Vyhlídku Českého ráje. Od ní je to, co by kamenem dohodil, k soše Pelíška. Pro svatby, cyklistické výlety, ale i pro školy v přírodě se perfektně hodí Dobšín, ke kterému patří přírodní rezervace údolí Plakánek a skalní byt Barušky. Za pár minut se odtud dostanete i ke zřícenině Jandova Mlýna a k turisticky významnému hradu Kost.

Vše důležité na jednom místě

Ubytování v Českém ráji se hledá skoro samo. Zvlášť, pokud se rozhodnete pro cenově dostupné penziony, které disponují širokou paletou atraktivních služeb. Ať už si pronajmete pokoj s výhledem na rybník, řeku, les nebo na liduprázdnou samotu, téměř vždy budete moci počítat s několika pohodlnými ložnicemi, s koupelnou a s obývacím pokojem, kterému vévodí televize s pohovkou a plně funkční krb. Největším benefitem je ale vlastní kuchyně, díky které nebudete závislí na mnohdy nákladném stravování venku. Cestou na nákup navíc lépe nasajete atmosféru místa, která může významně ovlivnit Vaše celkové dojmy z výletu.

Jelikož jde o vyhlášenou destinaci v přírodě, mnoho penzionů Vám umožní pobyt se psem nebo s jiným domácím zvířetem. Rodiny s dětmi zase využijí hlídání dětí, přebalovací pulty, případně dětské hřiště, na které budou mít skvělý výhled od grilu či z venkovního bazénu. Levné penziony, které se specializují na relaxační pobyty a pobyty pro náročné zase mívají sauny, koupací kádě, kvalitní připojení Wi-Fi, parkovací stání a svou privátní vířivku. Je proto prakticky jisté, že se do nich budete při nejbližších příležitostech pravidelně vracet.

Penziony v Českém ráji 3

Sváteční, ale i prázdninové pobyty v Českém ráji

Každý z nás si přeje trávit co nejvíce času se svými blízkými. Ne vždy je na to ale dostatek prostoru, takže se to snažíme dohánět během jarních, letních nebo zimních prázdnin, popřípadě v průběhu vánočních a velikonočních svátků. Aby byl tento čas opravdu kvalitní, často si na tyto speciální dny plánujeme krátkodobý nebo dokonce dlouhodobý výjezd z našeho domova.

Jelikož nás takto přemýšlí víc, je vhodné na nic nečekat a rezervovat si ubytování co nejdříve. Aby se Vám to v Českém ráji hledalo co nejsnáze, použijte našeho bezplatného vyhledávacího agenta, který podle Vašich požadavků vybere přesně to, co hledáte. Zbylý čas můžete investovat do nákupu turistické nebo jiné sportovní výbavy nebo do balení vánočních dárků, které si přivezete s sebou.

Názory a doporučení

Jitka Žižková (ubytovatel) 8.7.2020
Navštěvu Prachovských skal, filmařské atraktivní lokality a nespočetné množství kulturních a přírodních památek v celém CHKO. Nádherné cyklostezky.
Daniel Kozák (ubytovatel) 7.7.2020
Vila Český ráj v Podhradí u Jičína spadá do nejkrásnějšího regionu v čechách a tím je ČESKÝ RÁJ, který patří mezi TOP neužasnější a nejkrásnější krajinu, kde najdete spoustu skalisek, rybníků, kempů, cyklotras, turistických tras, vyhlídkových letů a hustotou zámků, hradů, zřícenin patříme mezi další TOP v republice. Přijdte nás navštívit a sami poznáte jaké krásné místa zde ještě objevíte.
Tomáš Kypr (rodina s malými dětmi - návštěvník) 7.7.2020
super lokace; vše v dojezdové vzdálenosti
Eva Zámečníková (ubytovatel) 7.7.2020
Český ráj vyniká vysokou koncentrací přírodních i historických památek.
Eva Hlavinková (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 7.7.2020
Krásný pohádkový kraj. Doporučujeme.
Stanislav Kočí (ubytovatel) 3.7.2020
Český ráj = hrady, zámky, rybníky, skalní města, lidová architektura...........
Saša (rodina s malými dětmi - návštěvník) 26.6.2020
Vše v blízkosti
Danča Černá (rodina s malými dětmi - návštěvník) 26.6.2020
Vše na dosah
Jaroslav Černý (rodina s malými dětmi - návštěvník) 25.6.2020
Skvělý region. Je kam si vyrazit na výlety.
Marcela Kaslová (rodina s malými dětmi - návštěvník) 23.6.2020
Vhodné pro cyklo výlety i pěší turistiku, doporučuji cyklo výlet kolem Jizery, navštívit Tisíciletou lípu v Tatobitech, Trosky , Hrubou Skálu,.....
Ondřej Štecher (ubytovatel) 22.6.2020
Český ráj = nejstarší chráněná krajinná oblast ČR, velké množství atraktivit (přírodní - lesy, skalní města, jeskyně, řeka Jizera atd.; historické - hrady, zámky, zříceniny.; sportovně-rekreační - pěší a cykloturistika, přírodní i umělé koupání, vodáctví atd.; zábavní areály pro děti...)
Zuzana Vondroušová (rodina s malými dětmi - návštěvník) 22.6.2020
Krásná příroda. Doporučujeme navštívit Prachovské skály i hrad Kost.
Petr Kubánek (ubytovatel) 22.6.2020
Český ráj, Krkonoše a Jizerské hory
Marcela (rodina s malými dětmi - návštěvník) 12.6.2020
Spousty aktivit v okolí, nepřeberné množství od kol, pěší turistiky, koupání, houby, prostě vše, co od dovolené a relaxace očekáváte.
Lucie (mladý pár - návštěvník) 1.6.2020
Prachovské skály, Hruboskalsko, Trosky a další hrady, zámky a přírodní skvosty.
Jakub Mečíř (mladý pár - návštěvník) 24.5.2020
Český ráj, není potřeba více říkat
Luděk Láska (ubytovatel) 7.5.2020
Turistický region nabízí relativně na malém území veliké množství kulturních památek (hradů, zámků) a krásné přírody a malebná údolí a dobře značenými turistickýni stezkani a trasami, nejen pro pěší.
Milada Fohlerová (ubytovatel) 27.4.2020
Region se vyznačuje skalními městy-Prachovské skály, Drábské světničky, Hruboskalsko-Pantheon, velké množství hradů a zámků na malém území-hrad Kost, Valdštejn, Trosky, Valečov, zámek Hrubá skála, Mnichovo Hradiště, Sychrov, pro milovníky piva-mnoho pivovarů-pivovar Svijany s podnikovou prodejnou-unikátní druhy piva, které jinde nekoupíte, pivovar Klášter-neobvyklá unikátní restaurace vytesaná ve Skále ve 13 století-kvalitní gastronomie
Petra Kadded (skupina - návštěvník) 15.3.2020
Procházka z Hrubé Skály na Valdštejn
Anastasiya Stetsiy (skupina - návštěvník) 9.3.2020
Překrásná přírodní, doporučujeme vidět skály.
Jan Kölbl (ubytovatel) 21.2.2020
Skalní města Českého ráje, hrady a zámky - Trosky, Valečov, Valdštejn, Kost, Frýdštejn, Hrubá Skála, Hrubý Rohozec, Sychrov, Mnichovo Hradiště a přírodní zajímavosti - Kozákov, Tábor, Podtrosecká údolí, rybníky
Luděk Láska (ubytovatel) 27.1.2020
Turistický region Český ráj se nachází na území Chráněné krajinné oblasti Český ráj, který je zapsaný na seznam památek UNESCO, jako přírodní památka. Naleznete zde na relativně malém území množství hradů a zámků, ale i krásnou přírodu a úchvatná údolí. V Českém ráji je hustá síť dobře značených turistických set, tras i cyklotras.
Martina Filipova (starší pár - návštěvník) 7.11.2019
Je toho tolik k vidění, že nestačí podlouzeny víkend.Byla jsem již po druhé v obci Tužín a zvažují že zas projedu.
Vendy (skupina - návštěvník) 7.11.2019
Český ráj je skvělé místo na dovolenou. Tolik hradů a zámků v okolí, krásná příroda. Příště přijedeme alespoň na dva týdny.
Otakar Buda (skupina - návštěvník) 16.10.2019
V okolí - Rovensko, Kozákov, Trosky, Hrubá Skála
Miroslav Smejkal (rodina s malými dětmi - návštěvník) 16.10.2019
Stezkav korunách stromů
Otakar Buda (skupina - návštěvník) 15.10.2019
V okolí Kozákov, Trosky, Rovensko p. Troskami, Hrubá Skála
Markéta (skupina - návštěvník) 23.9.2019
Určitě doporučuji navštívit Otakarovu farmu a altán-samotoč.
Marie (skupina - návštěvník) 18.9.2019
Úžasná příroda, nespočet možností, kam vyrazit na výlet.
Zlata Peterková (mladý pár - návštěvník) 12.9.2019
Region úchvatný. Rozhledna Kozákov super výhled. Malá Skála, zříceniny hradů a jedinečná vyhlídka na Jizeru, Hrubá Skála jedinečný pohled na skály a okolí z výšky a stezka podél Jizery na kolách až do Rakouska, to nemá chybu. Krásná práce. Nestihly jsme sjet Jizeru. To příště.