Loading

Ubytování v Srbsku

(1 objekt + 9 objektů v okolí 25 km)

Apartmán Boroví

Srbsko, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Komfort, na klidném místě, u lesa!

Penzion Vinice Karlštejn

Karlštejn (Srbsko 3,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Komfortní pokoje pod Karlštejnem

Hotel Karlštejn

Karlštejn (Srbsko 3,7 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Luxusní pokoje pod hradem Karlštejn

Pension Primus

Beroun (Srbsko 5,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Snídaně, venkovní bazén, moderní pokoje

Ubytovna Na hrázi

Beroun (Srbsko 5,6 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
V klidném prostředí, blízko centra

Penzion u Kašných

Mníšek pod Brdy (Srbsko 13,6 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Rodinný penzion se saunou a restaurací

Apartmán Steak - Hredle

Hředle (okres Beroun) (Srbsko 16,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Krásný apartmán, soukromí, restaurace

Penzion Kaskáda

Vrané nad Vltavou (Srbsko 17,0 km vzdušně), v rekreační obla...
Rodinný penzion, skvělá restaurace

Bydlení u Babičky

Bratronice (okres Kladno) (Srbsko 17,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylové apartmány v oblasti Křivoklátska

Hotel Art Star

Hostivice (Srbsko 18,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v cen...
V blízkosti letiště 12 km
1 - 10 / 10

Srbsko

Navštivte Srbsko u Karlštejna

Obec Srbsko se nachází v okrese Beroun ve Středočeském kraji. Její katastrální území se nazývá Srbsko u Karlštejna, rozkládá se po obou stranách řeky Berounky a podél Bubovického potoka v Chráněné krajinné oblasti Český kras.

Srbsko 1

Do Berouna je odsud asi 6 km, na Karlštejn 5 km. Centrum hlavního města Prahy je od Srbska vzdáleno přibližně 31 km. Název obce je odvozen od lužických Srbů, kteří sem přišli z východní části Německa (Lužické Srbsko).

První písemná zmínka o vsi Srbsku se dochovala z roku 1428, dnes tu žije okolo 550 obyvatel. Rozvoj obce je spojen s otevřením vápencových lomů v její blízkosti koncem 19. století. K historickým památkám Srbska patří dvě kapličky, jedna z nich, z roku 1755, stojí uprostřed obce.

Možnosti výletů do okolí Srbska

Díky své poloze, obklopeno skalami, lesy a loukami, je Srbsko vyhledávaným cílem mnoha turistů. Dobrá dopravní dostupnost činí tuto oblasti turisticky atraktivní. O tom, že turistika zde má dobrý zvuk, svědčí i množství značených turistických cest a cyklostezek. V lesích se daří především houbaření, na březích vodních ploch rybaření. V těsném sousedství obce jihozápadním směrem leží Přírodní rezervace Koda s romantickým kaňonem, kde již kolem roku 1920 vznikla trampská osada Údolí děsu, jedna z nejstarších v ČR. Po žluté turistické značce můžete pokračovat ke Koněpruským jeskyním.

V okolí Srbska se nachází mnoho vápencových jeskyní, z nichž největší se nazývá Ementál a je 1880 metrů dlouhá. Mezi Berounem a Srbskem je možné najít opuštěné vápencové lomy, které dodávají krajině romantický skalnatý ráz. Oblast je hojně využívána k horolezectví, především pak lokalita lomu Alkazar.

Severovýchodním směrem od Srbska, asi 6 km daleko, leží obec Mořina. Její okolí je přímo turistickým rájem. Nedaleko obce se totiž nachází soustava dalších vápencových lomů propojených podzemními štolami, nazývaná Lomy Amerika. K těm nejznámějším patří Velká Amerika, Malá Amerika a Mexiko. Okolo lomů Vás provede turistická stezka, která je dobře schůdná, proto se tudy můžete vydat i s dětmi.

Turistické stezky Vás odsud dovedou zhruba po 3 km k hradu Karlštejn. Všechny prohlídkové okruhy toho královského hradu z první poloviny 14. století, můžete absolvovat pouze s průvodcem. Uvidíte tak zcela ojedinělou původní stropní i nástěnnou výzdobu ze 14. století, soubor 129 obrazů Mistra Theodorika v kapli sv. Kříže, největší portrétní galerii českých panovníků a mnoho dalších zajímavostí, které se oplatí vidět. V podhradí, v obci Karlštejn zavítejte do Muzea betlémů a Muzea voskových figurín.

Srbsko 2

Technickou památkou je zas Hornický skanzen Solvayovy lomy v obci Svatý Jan pod Skalou, nacházející se severně nedaleko Srbska. Skanzen tvoří několik původních objektů zasazených do volné přírody a rekonstruovaná úzkorozchodná dráha.

Patříte-li k milovníkům historických památek, zastavte se v Tetíně, kde najdete zříceninu hradu Tetín, ze které se Vám nabízí jedna z nejhezčích vyhlídek v oblasti. Pěkné zámky, původně hrady, uvidíte v Mníšku pod Brdy a Nižboru. Součástí Nižborského zámku je i barokní kostel Povýšení Svatého Kříže a raně gotická kaple ze 13. století.

Hrad Červený Újezd leží ve stejnojmenné obci severně od Srbska. Je netradiční tím, že vznikl na začátku 21. století jako historizující objekt. Prohlédnout si zde můžete Muzeum českého venkova z období 17. – 20. století. K vidění je zde i habánská keramika, husitské zbraně a cínové nádobí. Součástí zahrady je skanzen s maketami větrného mlýna, sušárny chmele nebo vinných sklípků.

Z historických památek, které máte možnost v bližším okolí Srbska navštívit, nutno ještě zmínit zámek Dobříš a zámek Hořovice, zříceninu hradu Žebrák a zříceninu hradu Točník. Nejen četné historické památky, ale i muzea, ZOO Praha a Mořský svět Praha, různé zábavní atrakce a sportovní zařízení, to vše Vás čeká, jestliže si vyčleníte aspoň jeden den na návštěvu hlavního města Prahy.

Během Vaší letní dovolené nezapomeňte také trošku vypnout a zrelaxovat. Příjemně si odpočinete v létě u vody – na Bio koupališti Jincích, u vodní nádrže Vrané či na některém z pražských přírodních koupališť. Celoročně můžete využít koupání a mnoho vodních atrakcí v Aquaparku Beroun, Aquaparku Hořovice a Aquaparku Aquadream Barrandov.

Budete-li mít dovolenou v zimě, jistě ani tehdy se v Srbsku nudit nebudete. Okolí obce disponuje poměrně členitým terénem, který můžete využít k běžeckému lyžování. Sjezdovky najdete v Ski areálu Chotouň nedaleko Jílového u Prahy a Ski areálu Šibeniční vrch. V obou těchto lyžařských střediscích najdete dobré podmínky pro začínající i zdatné sjezdaře a snowboardisty.

S ubytováním v Srbsku nebudete mít problém

Podnikání v obci se orientuje především na cestovní ruch a rekreaci. Proto jistě nebudete mít problém najít si zde vyhovující ubytování během Vaší dovolené. Jestliže máte rádi komfort, pohodlí a vše „pod jednou střechou“, zjednejte si pobyt v některém z rodinných hotelů nebo penzionů. Domácí atmosféra bude ještě umocněna výběrem z jídelního lístku ve vlastní restauraci, který pozůstává především ze specialit tradiční české kuchyně.

Srbsko 3

V obci je mnoho rekreačních objektů, chat a chalup. Některé pocházejí z první poloviny 20. století a jsou rozmístěny na odlehlejších místech v lesích, bez vody a elektřiny, takže jsou vhodnější spíše pro nenáročné a trampsky založené návštěvníky. Jiné jsou přestavovány k celoročnímu pobytu a pronajímány. V obci Vám rádi poskytnou i ubytování v soukromí.

Na březích řeky Berounky se můžete ubytovat za výhodné ceny v kempech, které jsou vyhledávanými místy vodáků, turistů, cyklistů a rybářů. Ubytování Vám tu poskytnou v bungalovech, chatkách a v létě i ve stanech.

V okolí Srbska, zejména při Vašich výletech, Vám nic nebrání přespat v různých typech ubytovacích zařízení, kromě již uvedených to mohou být apartmány, ubytovny, hostely, motely a jiné. Nemusíte jezdit k Jadranu, Srbsko u Karlštejna máte o hodně blíž. Není tu sice moře, ale dovolená tu určitě stojí za to. Neváhejte a přesvědčte se sami!