Loading

Chaty v Beskydech

(40 objektů)

Chalupy Krásná

Krásná (okres Frýdek-Místek), mimo obce / města, v lese
Chalupy v lese - dokonalý klid pro Vás!

Chaty Alpina

Malá Bystřice, na okraji obce / města, v lese
Útulné dřevěné chaty s krbem, v lese

Chata Lentilka

Rožnov pod Radhoštěm, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rekreační chata pro rodinky, s krbem

Chaty Pohoda na Soláni

Velké Karlovice, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pohoda uprostřed valašské přírody

Chata Pulčiny 43

Francova Lhota, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
S vířivkou, saunou a výhledy do údolí

Chata Hukvaldy

Hukvaldy, v rekreační oblasti, v chatové osadě
Komfortná chata v klidném prostředí

Chalupa Sobolica

Všemina, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa s bazénem v klidné lokalite

Chata Dolní Bečva

Dolní Bečva, v obci / ve městě, u potoka
Chata se zahradou a bazénem v Beskydech

Chatička Valašská Bystřice

Valašská Bystřice, v obci / ve městě
Útulná chatička v Beskydech

Chaty Moravia Soláň

Hutisko-Solanec, na samotě, v lese
V lese, u lyžařských středisek!
1 - 40 / 40

Chaty Beskydy

Chaty Beskydy 1Chaty v Beskydech - ráj pro turisty všeho věku a vyznání

Hluboké lesy, zelené pastviny, tu kopec a tam zase kopeček – i to jsou Moravskoslezské Beskydy tak, jak si je pamatují celé generace našich předků. Se svou rozlohou něco více než 620 m2 se rozkládají v nejvýchodnějších částech naší země, mezi Jablunkovem a Valašským Meziříčím, z větší části v okrese Frýdek-Místek (částečně náleží i okresu Vsetín). Známé jsou také díky svým tisícovkám – vrcholům, které přesahují nadmořskou výšku 1000 m. Je jich přesně 32 a mezi ty nejznámější patří posvátná Kněhyně, nejvyšší Lysá hora nebo Smrk či bájný Radhošť.

Celé Beskydy jsou vyhledávanou turistickou oblastí a je jedno, jestli se Vám blahého dotyku přírody zažádá v létě nebo v zimě, na jaře nebo na podzim. Díky své přívětivé nadmořské výšce a charakteru krajiny je zde možno provozovat turistiku po celý rok – stovky značených turistických chodníků lákají od jara do podzimu, a když napadne dost sněhu, jsou tu běžkařské stezky nebo ski areály Biocel Zlatník, Zlatník – Fela, KociánkaČeladné, zmínit musíme také Lysou horu se skvělými podmínkami pro skialpinisty, nebo Ski areál Pustevny, Bílá či Malenovice.

Za návštěvu rozhodně stojí unikátní rožnovský skanzen nebo majestátní zřícenina hradu Hukvaldy s romantickými vyhlídkami. Chaty Beskydy 2Již zmiňované středisko Pustevny se sochou Radegasta a kaplí sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti jsou již jakousi mekkou všech turistů a trempů v Čechách a blízkém okolí. Pokud chcete blíže poznat Valašsko, určitě byste nemněli vynechat návštěvu jeho symbolů - Čertových a Pulčínských skal, snad nejznámějších skalních útvarů na celé Moravě. Prvotřídní relax si pak můžete užít v prvních pivních lázních – nachází se v Písku u Jablunkova a jejich výjimečné procedury opravdu stojí za to zažít.

Jedinečná kultura Beskyd

Beskydy, to jsou ale především lidé, zdejší obyvatelé a jejich kultura. Ta se odráží také v bohaté koncentraci zachovalých lidových staveb ze dřeva. Kostelíčky, kaple, kapličky, zvoničky, ale také sruby, srubové domy, chaty nebo chalupy – ty všechny dotvářejí nezaměnitelný charakter beskydských osad. Velikou koncentraci hezkých lidových stavění můžete najít v Řepišti, Bílé, Velkých Karlovicích, Albrechticích, ale taky na jiných místech Beskyd. V dnešní době jsou mnohé z domečků památkově chráněné, jiné přešli rekonstrukcí a slouží jako ubytování pro turisty.

Rázovité ubytování na úrovni - to jsou chaty v Beskydech

V Beskydech opravdu není nouze o pestrou nabídku chat, chalup, dřevěnic nebo zbrusu nových srubových domků. Jejich výhody jsou totiž nezanedbatelné – nabízí stylové ubytování pro dvojice i skupiny turistů, mnohokrát s vlastní zahradou, takže i pejsci jsou zde vítáni. Hosté navíc mají v pěkných domcích dostatek soukromí a klidu – a to díky jejich poloze, protože dřevěnice a chaty bývají mnohokrát usazeny při lese nebo přímo v něm, mimo dosah většiny civilizačních výdobytků. Chaty Beskydy 3Nebo právě naopak, výjimkou nejsou ani chalupy a chaty v blízkosti lyžařských středisek a vleků – ubytujte se zde a ráno můžete být první na svahu!

Moderní doba si ale vyžaduje modernější řešení, proto také beskydské sruby, chalupy a dřevěnice nepostrádají společenské místnosti s krbem, zahradu s altánkem, ale najdete zde také chaty se saunou nebo vířivkou. A to je vybavení, za které by se nemuseli stydět ani ty nejvěhlasnější apartmány, pensiony nebo hotely v Beskydech. Kromě toho jsou tu k mání také ubytovny a několik stovek privátů s nezaměnitelnou rodinnou atmosférou.

Co dodat závěrem? Snad jenom tolik, že pokud hledáte oddych pro své tělo i mysl a chystáte se do Beskyd – kamkoliv, jistě neuděláte chybu. Můžete zde prožít aktivně strávený čas plný zážitků, atrakcí a poznávání nových míst, nebo relaxovat na místech masovým turismem nedotčených, přímo v lůnu přírody. Všichni lidé dobré vůle jsou vítáni!

Názory a doporučení

Věra (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 6.3.2019
Koupaliště, Sv.Hostýn.
Patrik Fober (ubytovatel) 24.2.2019
Krásné prostředí v srdci Beskyd je ideální pro aktivní i relaxační dovolenou.