Loading

Ubytování v Kunčicích pod Ondřejníkem

(1 objekt + 31 objektů v okolí 25 km)

Chata pod Stolovou

Kunčice pod Ondřejníkem, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chata, kde se budete cítit jako doma.

Penzion Planiska

Frenštát pod Radhoštěm (Kunčice pod Ondřejníkem 2,1 km vzdušně), na okraji obce / m...
Rodinný penzion s výbornými službami

Chaty Trojanovice

Trojanovice (Kunčice pod Ondřejníkem 5,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa...
8 útulných chat přímo pod Pustevnami

Chalupa Trojanovice Beskydy

Trojanovice (Kunčice pod Ondřejníkem 5,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u les...
Malebné ubytování v prostředí Beskyd

Chata U lesa

Lhotka (okres Frýdek-Místek) (Kunčice pod Ondřejníkem 6,0 km vzdušně), na samotě, u...
Chatka U lesa, na samotě, klidné noci

Chalupa Na Hlubokým

Lhotka (okres Frýdek-Místek) (Kunčice pod Ondřejníkem 6,1 km vzdušně), na samotě, u...
Chalupa v krásném a klidném prostředí

Luxusní Srub

Frýdlant nad Ostravicí (Kunčice pod Ondřejníkem 7,4 km vzdušně), v rekreační oblast...
Sauna, vířivka, krb - na jednom místě

Chata Ostravice

Ostravice (Kunčice pod Ondřejníkem 8,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na...
Útulná dřevěná chata s krbem - fajn ceny

Chata Hukvaldy

Hukvaldy (Kunčice pod Ondřejníkem 9,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, v chatové o...
Komfortná chata v klidném prostředí

Chalupa Hukvaldy

Hukvaldy (Kunčice pod Ondřejníkem 9,1 km vzdušně), v obci / ve městě
Výhodné ubytování v klidné lokalitě!
1 - 32 / 32

Kunčice pod Ondřejníkem

Kunčice pod Ondřejníkem 1

Zavítejte do podhůří Beskyd

Lákají Vás hluboké lesy a tajemné pověsti? Pak jsou pro Vás Beskydy tím pravým místem na odpočinek a Kunčice pod Ondřejníkem mohou být přesně to, co hledáte.

Malebná vesnička v podhůří Beskydských, tzv. předních hor, se nachází mezi horami Ondřejník a Velkou a Malou Stolovou. Kdybychom si mapu trochu zvětšili, Kunčice uvidíte v Moravskoslezském kraji, v okrese Frýdek-Místek mezi Čeladnou a Frenštátem pod Radhoštěm.

Něco málo z minulosti Kunčic

Historie Kunčic pod Ondřejníkem se datuje na konec 13. století. Obec dostala své jméno od pána nedalekého hradu Hukvaldy. Spousta obyvatel Kunčic se živilo ve skelné huti, ta stávala na místech dnešní restaurace Na Huťařství, která byla založena už roku 1707. Dalším zdrojem obživy se pro místní stalo soukenictví a můžete si být jistí, že soukenické sukno bylo opravdu kvalitní.

Ve druhé polovině 19. století začínají v Kunčicích vznikat první šachty na těžbu železa, těžba železné rudy ale vydržela jen do konce století. Pak se v obci začal rozvíjet turistický ruch, který náležitě žije až do dneška. Kunčice pod Ondřejníkem toho mají totiž v současnosti opravdu hodně co nabídnout!

Jak trávit volný čas v Kunčicích pod Ondřejníkem?

Neměli byste si nechat ujít výjimečnou památku - dřevěný kostel sv. Prokopa a Barbory nebo taky "ruský kostelík", jak mu říkají místní. Kostel je nejen dominantou Kunčic, ale také jednou ze šesti dřevěných sakrálních staveb, které byly během 30. let 20. století převezeny na území Československa z Podkarpatské Rusi a východního Slovenska. Kunčice pod Ondřejníkem 2Kostel je chráněnou kulturní památkou. Za návštěvu a chvíli zamyšlení také stojí římskokatolický kostel sv. Máří Magdalény s přilehlým hřbitovem.

Kunčice pod Ondřejníkem jsou skvělé místo, ze kterého se dá vyrazit na výlet! V okolí je nespočet turistických a cyklistických tras a naučných stezek. Můžete se vydat například do přírodní rezervace Les Na Rozdílné nebo do přírodní rezervace Skalka. Tam najdete jedlobukový les, který místy nabývá charakteru pralesa, takže si můžete být jistí dobrodružstvím. Některé stromy jsou tu staré až 180 let, a ty už něco pamatují.

Pokud se budete chtít vydat na známé turistické cíle Beskyd, jako je Radhošť nebo Lysá Hora či skanzen v Rožnově pod Radhoštěm, z Kunčic budete mít výborné dopravní spojení a nemusíte se tedy bát, že by Vám z místních krás něco uteklo.

V zimě můžete běžkovat či sjezdovat jako o závod, blízké areály Ski areál Opálená nebo lyžařské středisko Pustevny nabízí lyžování pro děti i dospělé na různých typech tras. Za vyzkoušení stojí i oblíbené běžecké trasy na Ondřejníku, jsou 4 a v délce kolem 31 km.

V létě se zase můžete vydat s kolem či bez něj na výlety, místní lesy Vám jistě odhalí svou krásu a bohatství. Na posilněnou mezi sportovními výkony si navíc můžete od místních nakoupit vynikající farmářské výrobky, například hovězí maso nebo mléko. Kunčice pod Ondřejníkem jsou totiž známé velkým množstvím farem.

Kunčice pod Ondřejníkem také prosluly svým startovištěm Ondřejník - Skalka pro paragliding. Pokud jste fanoušci, a nebo si chcete vyzkoušet něco nového, určitě nebudete litovat.

Ubytování v Kunčicích pod Ondřejníkem

Kunčice pod Ondřejníkem 3

Nabídka ubytování v Kunčicích pod Ondřejníkem je velice široká. Můžete strávit čas na farmě se zahradou nebo v rodinném penzionu či s větším osazenstvem v soukromých chalupách a střediscích.

Leckteré penziony a hotely nabízejí také wellness služby, takže si po výletech budete moct dosyta odpočinout a načerpat síly na další den.

Příjemnou atmosféru zažijete i když si zvolíte ubytování v apartmánech nebo privátech, které mají v oblibě rodiny s dětmi. Páry či skupiny přátel mají na výběr pestrou nabídku stylových chat, přímo v Kunčicích pod Ondřejníkem jako i v blízkém okolí.

Přijďte si vychutnat dovolenou v Kunčicích pod Ondřejníkem, nacházejícím se v krásném prostředí Beskyd, kde se Vám nabízí množství možností na aktivní trávení volného času. Srdečně Vás zde zveme.