Loading

Ubytování ve Frýdku-Místku

(1 objekt + 30 objektů v okolí 25 km)

Penzion Řízkárna Veranda

Frýdek-Místek, v obci / ve městě, v centru města
Výborná lokalita, super restaurace!

Apartmán u farmy Strážnice

Staříč (Frýdek-Místek 6,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji l...
Úžasná farma pro celou rodinu!

Areál Přístav Juhász

Soběšovice (Frýdek-Místek 8,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Rekreační areál přímo u přehrady!

Luxusní Srub

Frýdlant nad Ostravicí (Frýdek-Místek 10,6 km vzdušně), na s...
Sauna, vířivka, krb - na jednom místě

Penzion Merlin

Frýdlant nad Ostravicí (Frýdek-Místek 10,6 km vzdušně), v ob...
Penzion s restaurací v podhůří Beskyd

Chalupa Na Hlubokým

Lhotka (okres Frýdek-Místek) (Frýdek-Místek 10,6 km vzdušně)...
Chalupa v krásném a klidném prostředí

Chalupa pod Hůrkami

Palkovice (Frýdek-Místek 10,6 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Kouzelná chalupa na samotě s bazénem!

Chata U lesa

Lhotka (okres Frýdek-Místek) (Frýdek-Místek 10,7 km vzdušně), na samotě, u lesa / n...
Sleva za pobyt na ledn a únor

Chata Hukvaldy

Hukvaldy (Frýdek-Místek 10,8 km vzdušně), v rekreační oblast...
Komfortná chata v klidném prostředí

Hotel Hukvaldy

Hukvaldy (Frýdek-Místek 11,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Špičkové wellness, skvělá restaurace
1 - 31 / 31

Frýdek-Místek

Frýdek-Místek 1

Frýdek Místek je nazýván též „Bránou Beskyd“

Rozhodnete-li se pro návštěvu Frýdku-Místku, určitě neolitujete. Toto okresní město se rozprostírá na obou březích řeky OstraviceMoravskoslezském kraji. Nejstarší písemné prameny dokumentují existenci obcí v Pobeskydí už v první polovině 13. století. Samotné město Frýdek-Místek vzniklo za druhé světové války v roce 1943 spojením slezského města Frýdek a moravské obce Místek.

Řeka Ostravice vytváří historickou hranici mezi Moravou a Slezskem a přirozenou hranici mezi městskými částmi Frýdek a Místek. Její geografická poloha přímo předurčuje široké možnosti, které Vám město může nabídnout, jestliže si ho zvolíte za cíl své návštěvy. Frýdek-Místek má leccos dvakrát, například dvě historická jádra. Ze starší struktury Frýdku se zachovalo pouze historické náměstí s krásnými fasádami původně renesančních domů, které je městskou památkovou zónou.

Na místeckém čtvercovém náměstí se snoubí více architektonických stylů, najdete tu Mariánský sloup z 18. století, novorenesanční Národní dům, kde se dnes konají zajímavé kulturní akce, z církevních památek jistě nepřehlédnete kostel Sv. Jakuba Většího z konce 16. století, kostel Sv. Jana a Pavla a hřbitovní kostel Všech svatých z 18. století. K nejnavštěvovanějším památkám tu patří frýdecký zámek, původně gotický hrad z první poloviny 14. století, kde dnes má sídlo Muzeum Beskyd.

Prohlédnout si zde můžete hned dvě expozice – zámeckou a expozici dokumentující kulturu a historii beskydského regionu. Pořádají se zde i krátkodobé výstavy a koncerty – možná i Vám se poštěstí některé z nich shlédnout a získat tak příjemný umělecký zážitek. Druhou dominantou města je Bazilika Navštívení Panny Marie, která je jedinou z bazilik v Moravskoslezském kraji a jednou ze 14 bazilik v celé České republice. V minulosti byla hlavním poutním městem ve Slezsku.

Za pěknou přírodou nemusíte chodit daleko

Okolí Frýdku-Místku oplývá překrásnou přírodou. Ze severu město ohraničuje frýdecký les, z jihu místecký les a lesy v okolí Landeku. Jak už bylo uvedeno, město leží na středním toku řeky Ostravice, do které se vlévá řeka Morávka.

Pokud Vás zajímá příroda, nechte se zlákat k toulkám některou z přírodních rezervací či přírodních památek. Několik přírodních památek najdeme v nivách řeky Morávky, lemované lužním lesem. Přírodní památka Kamenná u obce Staříč, je lokalita teplomilných rostlin a živočichů na vápencové půdě.

Město a okolí Vám poskytne dobré sportovní zázemí

Frýdek-Místek 2

Najdete tu mnoho možností, ať už se sportu věnujete aktivně anebo rekreačně. V místě původní víceúčelové sportovní haly vznikla multifunkční hala, kde si kromě nejrůznějších sportovišť můžete odskočit i za kulturou. Disponuje totiž více než 2000 místy k sezení, takže je vhodná pro pořádání různých koncertů, festivalů či jiných akcí.

Jachtingu, surfingu či rybolovu se můžete věnovat na blízké přehradě Olešná. Nechte se tu zlákat otevřeným i krytým Aquaparkem Olešná s nádherným výhledem na panorama Beskyd. Kromě koupání tu naleznete spoustu vodních atrakcí pro děti i dospělé. Venkovní koupání je možné i na přehradách Baška, Žermanice nebo Těrlice.

Kolečkové brusle využijete například po upravených stezkách podél řeky Ostravice, nebo na místním stadionu, kde kromě toho lze využít i tenisové kurty či volejbalová hřiště. V nedalekých Palkovicích se můžete věnovat příměstskému lyžování. Jestliže dáváte přednost poznávání kulturních a historických památek či přírodních zajímavostí na kolech či po vlastních, využijte zajímavé městské cyklotrasy. Zvolíte-li si Chlebovický okruh, na jeho trase nezapomeňte zastavit u novobarokního kostela sv. Cyrila a Metoděje s nádhernými dřevořezbami v Chlebovicích.

Svoje obzory si můžete rozšířit v chlebovickém Včelařském naučném areálu. Relaxovat lze v četných sadech a parcích, poučení a zábavu naleznete na naučné stezce ve Frýdeckém lese.

Nudit se tu nebudete ani v zimním období. Patříte-li k milovníkům lyžování, uvítáte jistě bohatou nabídku lyžařských tras kolem přehrady Olešná či řeky Ostravice. Jestliže dáváte přednost sjezdovému lyžování, jsou i pro Vás připraveny sjezdovky v blízkém okolí Frýdku-Místku. K nejoblíbenějším patří Lyžařský areál Pustevny nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm. Blíže k Frýdku Místku je to Lyžařský areál Opálená u obce Pstruží. Jelikož jste v Beskydech, těchto areálů je tu samozřejmě mnohem víc.

Bohatá nabídka ubytování ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek 3

Jeden den ve Frýdku-Místku Vám při Vašem pobytu jistě stačit nebude. Vyberte si proto z široké nabídky ubytování, které Vám bude nejvíc vyhovovat. Vedle množství hotelů, apartmánů a stylově zařízených pensionů či chalup, je k dispozici i levnější ubytování v ubytovnách hotelového i hostelového typu či privátech, záleží na Vás.

Jestli si chcete oddechnout od města, útočiště najdete v klidném a nádherném prostředí Beskyd na jedné z četných horských chat. Je jich tu dostatek, ať už těch komfortněji zařízených v různých stylech, od romantických po rančerské, až po ty strohé, klasické turistické ubytovny. Jste-li motorizovaní, hlavu můžete složit v jednom z motelů či autokempů, kde kromě pohodlného ubytování jistě nepohrdnete ani ochutnávkou české a moravské kuchyně.

Chcete prožít dovolenou či prodloužený víkend, na který budete dlouho a rádi vzpomínat? Zavítejte tedy do Frýdku-Místku, města v podhůří Beskyd, kde se snoubí historie s přítomností uprostřed krásné přírody. Najdete tu i relaxaci, zábavu a sportovní vyžití, nudit se určitě nebudete.