Loading

Ubytování v Řece

(1 objekt + 31 objektů v okolí 25 km)

Hotel Řeka

Řeka, v obci / ve městě, u potoka
Zrekonstruovaný hotel v centru obce!

Penzion Zátiší Komorní Lhotka

Komorní Lhotka (Řeka 2,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Penzion uprostřed přírody Beskyd

Rezidence Ropička

Morávka (Řeka 3,1 km vzdušně), na samotě, v lese
Úchvatná rezidence na samotě u lesa!

Chata u Jasanu

Komorní Lhotka (Řeka 3,5 km vzdušně), v rekreační oblasti
Chata pro skupinu v Beskydech

Apartmán Venkovská Jizba - Tyra

Třinec (Řeka 5,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Jedinečný apartmán s tenisovým kurtem

Chata Javor

Třinec (Řeka 5,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chata v tichém prostředí na polosamotě

Chalupy Krásná

Krásná (okres Frýdek-Místek) (Řeka 9,9 km vzdušně), mimo obc...
Chalupy v lese - dokonalý klid pro Vás!

Chalupa Stříška

Krásná (okres Frýdek-Místek) (Řeka 12,0 km vzdušně), na samotě, u potoka
Chalupa na samotě v krásné přírodě

Areál Přístav Juhász

Soběšovice (Řeka 12,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Rekreační areál přímo u přehrady!

Beskýdek 2 a 3

Krásná (okres Frýdek-Místek) (Řeka 12,7 km vzdušně), v rekre...
Apartmány v klidném horském prostředí
1 - 32 / 32

Řeka

Řeka 1

Navštivte Řeku – malebnou ves na stejnojmenné řece v podhůří Beskyd

okrese Frýdek-MístekMoravskoslezském kraji se nachází malebná typicky horská obec, s jednoduchým názvem – Řeka. Obec Řeka leží na stejnojmenné říčce asi 22 km jihovýchodně od okresního města a 10 km jihozápadně od města Třinec v podhůří Beskyd.

Obec Řeka vznikla jako osada nedaleké obce Smilovice. Původně sloužila smilovským jako návsí, co bývalo místo, kde se sháněl dobytek. V druhé polovině 17. století už bývala obec nazývána Smilovská Řeka, později už jen Řeka. Za rok jejího vzniku se udává 1644. Obyvatelstvo se živilo hlavně pěstováním zemědělských plodin, chovem dobytka a pastevectvím. Z řemesel se zde ujala výroba plátna a střelného prachu, které se prodávali na trhu v Uhrách. Později se rozmohla těžba dřeva a kamene v nedalekém lomu.

Dá se ale říci, že Řeka byla a zůstala zemědělskou obcí, i když značná část obyvatel je zaměstnána v průmyslu, konkrétně v třineckých železárnách. Žije zde početná polská národnostní menšina. K památkám prezentujícím minulost obce patří především dřevěná lidová stavení, tzv. dřevěnky, dvě z nich jsou dokonce chráněnými památkami.

Vydejte se na výlety do okolí Řeky

Především svou neporušenou přírodou láká Řeka své návštěvníky. Okolní vrcholy Moravskoslezských Beskyd jsou ideální pro vyznavače pěší turistiky a cykloturistiky, jsou přímo protkány hustou sítí turistických tras a cyklostezek, v okolních hlubokých lesích si na své přijdou příznivci houbaření. Není problém ani objednat si tady vyjížďku na koních.

Co se týče turistických cílů, k těm neoblíbenějším v okolí Řeky patří hora Javorový vrch, zejména její vrchol Malý Javorový. Na vrchu Prašivá u obce Vyšní Lhoty stojí turistická chata se stejnojmennou rozhlednou. Opodál zahlédnete i dřevěný kostel sv. Antonína Paduánského. Trochu dál to budete mít k nejvyšší hoře Moravskoslezských Beskyd - Lysé Hoře, ležící necelých 20 km jihozápadně od Řeky. Při zpáteční cestě do Řeky si udělejte pěknou zastávku u Satinských vodopádů na horské říčce v překrásné skalní soutěsce nedaleko obce Malenovice.

K nejhezčím rozhlednám v regionu patří kamenná rozhledna Kozubová, která je součástí kaple sv. Anny. Stojí na stejnojmenném vrchu nad obcí Milíkov a budete mít z ní nádherný výhled na česko-slovensko-polské pomezí.

Jeden z nejstarších a nejpůvabnějších kostelíků v regionu, dřevěný kostel Božího Těla z r. 1563, najdete v Gutech, necelé 3 km severovýchodně od Řeky. V nedalekých Ropicích se nachází empírový kostel Zvěstování Panny Marie. V jeho interiéru kromě obvyklé kostelní výzdoby můžete vidět jeho nejstarší památku – stříbrný kalich z r. 1646. Pěkný katolický kostel sv. Bartoloměje, postavený v novogotickém stylu, najdete v Třanovicích.

Řeka 2

Národopisný areál v Dolní Lomné je hlavním střediskem kulturního dění v regionu, především folkloru, ale i ukázkou lidové architektury v podobě stylových roubených staveb.

Zajímáte-li se o historii, nenechte si ujít návštěvu Archeoparku Chotěbuz-Podobora. Nachází se nedaleko Českého Těšína, necelých 20 km na sever od Řeky. Je to kulturní památka v podobě repliky slovanského hradiska, zajímavé jsou interaktivní expozice z dějin chotěbuzské lokality ale i různé dílny a akce, které Vás seznámí s historií, životem a řemesly této té doby.

Při své návštěvě Řeky byste neměli vynechat ani okresní město Frýdek-Místek. Kromě arboreta si nenechte ujít ani prohlídku zámku Frýdek. Z interiéru zaujme hlavně Rytířský sál, zámecká kaple a obřadní síň. Sídlí zde Muzeum Beskyd Frýdek-Místek.

Dovolená v Řece může být i aktivní

Zázemí pro jezdectví, agroturistiku a venkovní pohybové aktivity poskytuje obec Vělopolí ležící 7 km na sever od Řeky, kde si můžete zajistit vyjížďku na koni i Vy. Podobné možnosti Vám nabízejí nedaleké Ropice.

Jako cvičná skála pro vyznavače horolezectví slouží bývalý pískovcový lom na zalesněném vrchu Godula v Komorní Lhotce. Na jejím jihozápadním svahu najdete Toleranční pomník, připomínající někdejší náboženský útlak evangelíků.

Obec Řeka má výborné předpoklady pro to, abyste zde strávili příjemnou letní či zimní dovolenou. Hned při vjezdu do obce Řeka je situováno přírodní koupaliště, kde najdete příjemné osvěžení během teplých letních dní. V centru nedaleké obce Třanovice je na řece Stonávce vybudováno další pěkné místo ke koupání. Zhruba 16 km severozápadně od Řeky se rozléhá Žermanická přehrada, kde si můžete dobře zaplavat, vhodná je i k provozování různých vodních sportů. Po celý rok můžete využít služby Aquaparku Olešná ve Frýdku-Místku.

Jestliže budete v Řece trávit svou zimní dovolenou, nemusíte se z obce ani pohnout. Přímo v obci se nachází Ski areál Řeka. Jeho červená sjezdovka je nejdelší /1300 m/ a nejprudší /30˚/ v Beskydech. Druhá, mírnější, je dlouhá 380 m, velmi široká i rovná, vhodná tedy i pro začínající lyžaře a rodiny s dětmi. Velmi oblíbená je lyžařská trasa z Řeky přes Velký Lipový a Ropice až na Velký Javorový, kde se nachází další lyžařský areál Ski areál Javorový vrch. Další lyžařská střediska jsou Ski areál Zlatník u Krásné, Ski areál Přelač u Horní Lomné, Ski areál Severka u Dolní Lomné a Ski Park Gruň u Starých Hamrů. Tato střediska jsou většinou ve vzdálenosti do 20 km, mnohá další najdete o něco dál.

Řeka 3

Možnosti ubytování v obci Řeka a blízkém okolí

Řeka je malebná podhorská vesnička v pohraničí, je obklopena nádhernou přírodou beskydského podhůří, takže Vám má co nabídnout pro to, abyste tu strávili příjemnou dovolenou. Ubytovat se tu můžete v hotelech, ale i několika penzionech nebo i rekreačním středisku a turistické ubytovně v blízkosti koupaliště. Poměrně levné a pohodlné ubytování Vám poskytnou místní hostince, kde budete mít výhodu možnosti stravování ve vlastní kuchyni. Zástavbu obce tvoří i mnoho rekreačních obydlí, která se pronajímají i návštěvníkům Řeky, tzn. chaty, chalupy a roubenky. Ubytování teda najdete buď v centru obce anebo v jejích okrajových částech takřka v lesním prostředí.

Obec Řeka disponuje dostatečným zázemím ubytovacích kapacit, podobná zařízení najdete i v okolních obcích a městech. Nic Vám teda nebrání zdržet se během Vašich výletů na nějakém zajímavém místě i přes noc.