Loading

Ubytování v Nýdku

(2 objekty + 11 objektů v okolí 25 km)

Chata Nýdek

Nýdek, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chata v tichém prostředí, s bazénem

Penzion Ovečka

Nýdek, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Netradiční designový penzion

Apartmán Venkovská Jizba - Tyra

Třinec (Nýdek 9,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Jedinečný apartmán s tenisovým kurtem

Chata Javor

Třinec (Nýdek 11,1 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraj...
Chata v tichém prostředí na polosamotě

Chatky Dokořán

Písek (okres Frýdek-Místek) (Nýdek 11,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u potoka
Pohádkové chatky v Beskydech

Chalupa Bukovec

Bukovec (okres Frýdek-Místek) (Nýdek 12,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa...
Jen 500 m pěšky od sjezdovky Kempaland

Hotel Řeka

Řeka (Nýdek 13,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u potoka
Zrekonstruovaný hotel v centru obce!

Apartmány Ve Dvoře

Mosty u Jablunkova (Nýdek 14,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortní apartmány s infrasaunou

Rezidence Ropička

Morávka (Nýdek 15,0 km vzdušně), na samotě, v lese
Úchvatná rezidence na samotě u lesa!

Penzion Zátiší Komorní Lhotka

Komorní Lhotka (Nýdek 15,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Penzion uprostřed přírody Beskyd
1 - 13 / 13

Nýdek

Nýdek 1

Kouzlo horské vesnice v srdci Beskyd Vás uchvátí

Přímo uprostřed romantického údolí, na úpatí tajemné hory Čantoryje, naleznete obec Nýdek, která Vás okouzlí již na první pohled. Na své si tady přijdou nejen milovníci památek, ale i ti, které láká do Slezských Beskyd lyžování. Za návštěvu však stojí i okres Frýdek-Místek, jež má svým návštěvníkům taktéž co nabídnout. Navíc výhodné ubytování a poklidná atmosféra, to vše na Vás během dovolené v Moravskoslezském kraji čeká.

Nýdek, oblíbený ráj turistů, byl založen již v roce 1430, a to v souvislostí s kolonizací Valašska. Původně osada, nejprve náležela šlechtickému rodu Goczlavských, následně ji získali Habsburkové a ve 20. století došlo k jejímu připojení k Československu. Právě díky své odlehlosti si navíc uchovala svůj neskonalý půvab. Ten nyní může obdivovat každý, koho sem nádherná příroda, pestrá nabídka zimních sportů a levné ubytování přiláká.

Čím vším Vás obec Nýdek zaručeně dostane?

Dovolená v Nýdku je jako stvořená pro všechny, kdo mají chuť, užít si příjemný pobyt plný odpočinku v úžasném prostředí, kde je nebude nikdo rušit. V případě, že Vás lákají romantické toulky hlubokými lesy, jste na správné adrese. Těšit se můžete třeba na výpravu plnou dobrodružství po rytířské stezce. Ta Vás dovede až na horu nad vesnicí, kde na Vás čeká rozhledna Velká Čantoryje, z níž si užijete parádní výhled na celý Moravskoslezský kraj.

Na své si však v Nýdku přijdou také ti, kteří si chtějí na česko-polském pomezí dopřát výhodné ubytování a vidět zajímavé památky. Za prohlídku určitě stojí dřevěný katolický kostelík svatého Mikuláše, postavený v roce 1576. V obci se nicméně sdružovali také příznivci církve evangelické, na něž pro změnu odkazuje hřbitovní kaple z počátku 20. století. Těšit se ale můžete i na ukázky lidové tvořivosti, a taktéž lesní kostel na Zakámeni stojí za to neminout.

Nýdek 2

Do Nýdku za přírodou, zábavou a lyžováním

Pokud míříte do Slezských Beskyd spíše za nezapomenutelnou zábavou, skvělým jídlem a lahodným pitím, taktéž se zde nudit nebudete. Samozřejmostí je celá řada kulturních akcí i naučných přednášek, stejně jako komfortní ubytování pro ty, kteří chtějí zůstat déle. Těšit se tak můžete třeba na Velikonoční slavnosti či Mistrovství Gorolů ve stříhání ovcí. Tradiční Bierfest, spojený s ochutnávkou zlatavého moku, jež navíc bude uprostřed parného léta chutnat jako křen, si naopak oblíbí každý milovník piva.

Ti, které láká spíše sport a aktivní životní styl, si zase mohou dopřát malý turnaj ve stolním tenise, nebo zápas v kopané s místními fotbalisty. Pro děti je připraven projekt „Jak se stát farmářem,“ při kterém poznají práci na vesnici. Zimní dovolená v Nýdku pak potěší všechny, kdo chtějí strávit svůj pobyt na svahu. Patříte-li mezi ně, vyzkoušejte Ski areál Hrádek, kde si užijete parádní jízdu i stylové noční lyžování.

V okolí Nýdku se nudit rozhodně nebudete

Chcete si užít bezva dovolenou s přáteli, rodinou nebo s partnerem, na kterou prostě hned tak nezapomenete? Potom neváhejte a vydejte se na výlet také do okolí Nýdku, kde to žije. Mezi nejvíce navštěvovaná místa, která určitě nesmíte minout, patří i nedaleký Národopisný areál v Dolní Lomné. Každoročně se zde koná slavný folklorní festival Slezské dny, jež si oblíbíte stejně jako pravidelné koncerty rockové, folkové nebo country hudby.

Dovolená ve Slezských Beskydech však láká také k návštěvě města Třince, kde se nachází jedny z největších hutí v České republice. Právě s jejich slavnou historií Vás nejlépe seznámí Muzeum třineckých železáren a města Třince. Čeká zde na Vás expozice plná těžebních zařízení, a to včetně překvapení – parní lokomotivy. Stejně tak ale nechybí ani levné ubytování za výhodné ceny a kdo se nebojí, měl by vyzkoušet vzrušující vyhlídkové lety na padácích, jedinečný zážitek na celý život.

Nýdek 3

Mezi obzvlášť lákavé výlety patří zejména možnost exkurze do Archeoparku Chotěbuz-Podobora. Tato skutečně vzorně zhotovená replika pravěkého hradiště Vás přenese do každodenního života starých Slovanů, jež si posléze na vlastní kůži sami vyzkoušíte. Na své si ale přijdete také, pokud si chcete užít pobyt plný odpočinku. V tom případě můžete navštívit oblíbené Pivní lázně Bahenec, odkud se domů vrátíte dokonale odpočatí a navíc plní energie.

Levné ubytování v Nýdku si zamilujete

Oblíbená a hojně navštěvovaná horská obec Vám nabízí nejen desítky možností, jak zde příjemně strávit volný čas, ale i výhodné ubytování za skvělé ceny. Těšit se tak můžete na pronájem chalupy nebo roubenky na klidném místě, kde Vás nebude nikdo rušit. Stejně tak ale nechybí ani rodinné penziony pro nenáročné či levné ubytování v soukromí. Na své si však přijdou i milovníci luxusu a přepychu, kteří jistě ocení naše prvotřídní hotely a apartmány.

Obec Nýdek Vás zve na pohodový týden plný adrenalinového lyžování, výborné zábavy a nezapomenutelného dobrodružství uprostřed panensky čisté přírody, kterou si zamilujete. Neváhejte proto, sjednejte si to nejlevnější ubytování a vydejte se určitě do Nýdku na dovolenou.

Názory a doporučení

Tomáš Prokůpek (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 30.7.2019
Klidná a tichá obec uprostřed přírody