Loading

Ubytování v Karlových Varech

(9 objektů + 16 objektů v okolí 25 km)

Apartmány U Gejzíru

Karlovy Vary, v obci / ve městě, v centru města
Apartmány přímo v lázeňském centru

Europenzion

Karlovy Vary - Doubí, v obci / ve městě
Penzion se nachází v klidné části města

SPA Hotel Panorama

Karlovy Vary, na okraji obce / města
Rodinný hotel v srdci Karlových Varů

Penzion Pavel

Karlovy Vary, v obci / ve městě
Penzion jen 10 min od centra

Hotel Dvorana

Karlovy Vary - Dvory, v obci / ve městě
Luxusní hotel ve Varech s wellness

Apartmány U Tržnice

Karlovy Vary, v obci / ve městě, v centru města
Apartmány v centru Karlových Varů

Lázeňská léčebna Mánes

Karlovy Vary, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Komplex hotelů s lázeňským zaměřením

Hotel Cordoba

Karlovy Vary, v obci / ve městě, u řeky
V samém centru, s atmosférou domova

Apartmány Karlovy Vary

Karlovy Vary - Stará Role, v obci / ve městě
Blízko centra, s venkovním bazénem, klid

Pension U Kaktusu

Březová (okres Karlovy Vary) (Karlovy Vary 3,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u le...
Ubytování jako doma - útulné, pěkné
1 - 25 / 25

Karlovy Vary

Karlovy Vary 1

Poznejte ráj českého lázeňství

V samém cípu západních Čech se rozkládají světově proslulé Karlovy Vary, jedna z nejoblíbenějších destinací ve střední Evropě. Svou popularitu si vydobyly nejen díky léčivým pramenům a termálním lázním. Za zmínku stojí i filmový festival a krásné památky. Právě jimi se přitom pyšní i okolí, které taktéž musíte navštívit. Navíc, levné ubytování a hezká příroda, už je to jen důvod, proč se dovolená na Karlovarsku vyplatí.

Karlovy Vary, slavné lázeňské město a zároveň oáza kultury, sportu i odpočinku, získaly své jméno po oblíbeném českém císaři Karlu IV. K jejich založení sice došlo již roku 1350, avšak zprávy o léčebných účincích zdejších minerálních vod uchvátily svět až o něco později. Celé 17. a 18. století je pak provázeno rozkvětem, který trvá až dodnes. Přesvědčí se o tom každý, koho na západ Čech úžasná atmosféra, skvělé kulturní vyžití a komfortní ubytování přiláká.

Proč toto světoznámé město určitě neminout?

Dovolená v Karlových Varech je jako stvořená pro ty, kdo si chtějí užít příjemný pobyt plný klidu a pohody, ale zároveň touží zůstat v centru všeho dění. Patříte-li mezi ně, můžete si být jisti, že si zde skutečně přijdete na své. Nejen, že si dokonale odpočinete, ale zároveň si nejslavnější lázně v ČR vychutnáte všemi smysly. Po ránu si dopřejete procházku městem, poté zamíříte na vybrané léčebné kúry, kde načerpáte energii, a večer se vypravíte za zábavou.

Kdo má navíc chuť, tomu nic nebrání spojit vytoužený relax s návštěvou slavných míst, jimiž procházela historie. Na dovolenou do západních Čech se většina návštěvníků vydává hlavně za termálními prameny a ani toto úžasné město není výjimkou. Určitě si proto nenechte ujít jednu z pěti hlavních kolonád, a především slavné Karlovarské vřídlo. Unikátní přírodní úkaz, jež tryská vroucí vodu do výšky až 12 metrů, patří mezi nejznámější turistické atrakce.

Do Karlových Varů za relaxem i kulturou

Možná si nakonec celou destinaci zamilujete natolik, že se rozhodnete zarezervovat levné ubytování a zůstat delší čas. Máte se přitom na co těšit, protože kulturním životem jsou Karlovy Vary proslulé. Za zmínku určitě stojí Mezinárodní filmový festival, jež si nesmí nechat ujít žádný milovník kinematografie. Na své si však přijdou i posluchači vážné hudby, zatímco ten, koho láká spíše alternativní styl, určitě ocení představení v Divadle Husovka

Karlovy Vary 2

Vedle mnoha památek, jako je pravoslavný chrám svatého Petra a Pavla či anglikánský kostel, láká dovolená na Karlovarsku také k prohlídce muzeí a galerií. Jedním z nich je i Centrum Moser, jež návštěvníky seznámí s více než 150letou historií sklářství. Na své si však přijdou i milovníci sportu a aktivního životního stylu. Tenis, plavání nebo posilování, nic není problém, a kdo si chce užít jamky, toho přivítá nádherné golfové hřiště, pyšnící se dlouholetou tradicí. 

V okolí Karlových Varů se nudit nebudete

Pokud Vás láká příjemná dovolená spojená s dobrodružstvím a levnými výlety, určitě by byla škoda zůstávat jen na jednom místě. Půvabná krajina plná lesů a vřesovišť je navíc protkána desítkami stezek, jež Vás zavedou na ta nejkrásnější místa Karlovarska. Mezi ně patří také přírodní rezervace SOOS, proslulá svou vulkanickou aktivitou. Čekají zde na Vás nejen slavné bahenní sopky, ale také desítky vzácných druhů rostlin, které nejspíš jinde neuvidíte.

Zimní dovolená pak naopak láká k návštěvě ski areálu Merklín či Potůčky, kde si přijdou na své všichni milovníci lyžování a snowboardingu. Kdo míří na západ Čech spíše za hezkými stavbami, určitě nesmí minout zámek Bečov střežící slavný Relikviář svatého Maura. Také Andělská Hora, pyšnící se romantickou zříceninou, stojí za to neminout. Za zážitky se můžete vydat i do Teplé, kde Vám stále více populární ubytování v klášteře nabídne klid a pohodu.

Karlovy Vary 3

Jako nezapomenutelný se jeví i výlet do skalního města, opředeného řadou pověstí, jež učarovaly i J. W. Goethovi. Nejen úžasné bizarní útvary a přírodní sochy stojící za prohlídku, ale také možnost dát si pořádně do těla, přesně to zajisté ocení všichni milovníci turistiky. Na své si však přijdou také rodiny s dětmi, pro které je připraveno Muzeum dinosaurů. Závěr dovolené můžete zasvětit Mariánským Lázním, kde na Vás čeká Zpívající fontána i relax.

Jak na nejlepší ubytování v Karlových Varech?

Slavné západočeské město nabízí nejen světově proslulé lázně či skvělé kulturní a sportovní vyžití, ale i výhodné ubytování za příznivé ceny. Na své si přitom v této oblíbené destinaci přijde úplně každý bez ohledu na to, zda hledá luxusní pětihvězdičkový hotel nebo jednoduše zařízený penzion či apartmán. Stejně tak nechybí ani levné ubytování v soukromí či na chalupě. Pokud si chcete naopak užít pobyt s kapkou romantiky, určitě uvítáte možnost pronajmout si roubenku.

Toužíte po tom, dopřát si pohodovou dovolenou spojenou se zábavou a odpočinkem v jednom z nejnavštěvovanějších měst v České republice? Potom neváhejte a vydejte se do Karlových Varů za termálními prameny, památkami i relaxem ještě dnes. 

Názory a doporučení

anita průchová (sólo host - návštěvník) 12.7.2019
krásná
Recepce Hotel Dvorana (ubytovatel) 3.7.2019
Tradiční lázeňské město se spoustou termálních pramenů, pamětihodností obklopených překrásnými lázeňskými lesy.
Vladislava Indráková (starší pár - návštěvník) 10.5.2019
Kolonáda
Alexandra Lechanová (ubytovatel) 23.4.2019
Doubí je část Karlových Varů, ale není to střed města, je tu větší klid, příroda atd.
Michala Matoušková (ubytovatel) 21.11.2018
Karlovy Vary jsou světoznámé lázeňské město s překrásným okolím a se spoustou zajímavých míst, které určitě stojí za návštěvu.