Loading

Ubytování v Mariánských Lázních

(6 objektů + 5 objektů v okolí 25 km)

Hotel Pelikan

Mariánské Lázně, na okraji obce / města
Rodinný hotel, nabízíme wellness balíky

Pension Svoboda

Mariánské Lázně - Úšovice, v obci / ve městě, v centru města
Rodinný penzion v klidné lokalitě!

Penzion Tenis

Mariánské Lázně, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Sportovní areál blízko lázeňské kolonády

Apartments U Zlaté Koruny

Mariánské Lázně, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Krásné apartmány poblíž atrakcí

Villa Sant Georg hotel garni

Mariánské Lázně, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Hotel uprostřed zeleně - Mariánské Lázně

Villa Berolina

Mariánské Lázně, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Penzion u lesa s dokonalým soukromím

Pension Jana

Velká Hleďsebe (Mariánské Lázně 2,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / n...
Apartmány na okraji Mariánských Lázní

Ubytování Škola Ráj

Tři Sekery (Mariánské Lázně 8,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na ok...
Ubytování se stravou z Kozí farmy!

Chata Berbera

Tři Sekery (Mariánské Lázně 8,7 km vzdušně), na samotě, u le...
Prostorná rekreační chata na samotě

Penzion Apartmány Bečov

Bečov nad Teplou (Mariánské Lázně 15,7 km vzdušně), na okraj...
Sluneční terasa, dětské hřiště a bazén
1 - 11 / 11

Mariánské Lázně

Mariánské Lázně 1

Za odpočinkem do Mariánských Lázní

Mariánské Lázně jsou město v okresu Cheb, v Karlovarském kraji. Jedná se o velmi oblíbené místo jak českých, tak zahraničních turistů. A to nejen pro samotné lázeňské středisko, ale i pro svou jedinečnou architekturu a okolní přírodu.

Jen kousek za městem se nalézají hluboké lesy, které jsou plné atraktivních přírodních památek. Pokud Vás přepadne touha cestovat i do okolních měst, během chvilky se ocitnete v okresním Chebu, Karlových Varech či stejně populárních Františkových Lázních.

Ještě dříve, než došlo k samotnému založení dnešního města byl objeven pramen. Ten byl součástí zdejších hlubokých lesů, které až na pár středisek duchovních byly víceméně pusté. Účinky jeho vody na zdraví se začaly zkoumat v průběhu 16. století. Trvalo ale poměrně dlouhou dobu, než se povedlo prosadit záměr vybudovat lázně.

To se stalo až v 19. století, kdy lékař Johann Josef Nehr vybudoval první lázeňský dům. V tomto období také začaly Mariánské Lázně vystupovat jako samostatná obec. Jedním z pravidelných lázeňských hostů byl i spisovatel Goethe, který zdejší vedení přesvědčoval o dalším rozvoji střediska. Díky němu se do Mariánských Lázní začali sjíždět další vlivní lidé, včetně hudebního skladatele Wagnera či Chopina. Rozvoj budoucího lázeňského města, včetně výstavby nových pavilonů a kolonád mohl začít.

Velkou ránou pro rychle se rozvíjející město byla hospodářská krize ve 30. letech 20. století. Po 2. světové válce dokonce začalo pustnout a chátrat. Slávy a oprášení zašlého lesku se Mariánským Lázním dostalo až po pádu železné opony. V současné době se Mariánské Lázně opět těší zvýšené oblibě návštěvníků.

Mariánské Lázně 2

Kam za památkami v Mariánských Lázních?

Pokud se rozhodnete Mariánské Lázně navštívit i Vy, pak věříme, že zde zažijete širokou škálu zážitků. Jedním z nejvyhledávanějších míst ve městě je hlavní kolonáda. Jedná se o historický lázeňský pavilon, který přímo svádí k pomalé procházce a obdivování místní architektury.

Kolonáda je doplněna o malby z cyklu “Touha člověka létat”, které namaloval Josef Vyleťal. Když budete chtít, během procházky se můžete zakousnout do tradičních lázeňských oplatek.

Dalším místem, které byste při své návštěvě neměli minout je Zpívající fontána. Ta je v provozu během hlavní turistické sezóny. Trysky ve spojení se skladbami moderních i klasických umělců se pokaždé postarají o nezapomenutelnou show. Během večerních hodin je celé vystoupení doprovázeno světelnou projekcí. Jestli-že berete na cestu i děti, vydejte se do parku Boheminium. V něm objevíte řadu zmenšených maket nejznámějších českých památek. K vidění je tu třeba hrad Karlštejn, rotunda na hoře Říp, zámek Červená Lhota a mnoho dalších. Jedná se tedy o ideální místo pro trávení rodinného odpoledne.

Kde si odpočinout v Mariánských Lázních?

Pokud si chcete zaplavat v přírodních podmínkách, vydejte se na koupaliště Lido. To je jen kousek od městského centra a svým návštěvníkům nabízí krom plavání i možnost relaxace na místní pláži. Také se jedná o místo, které je vybavené pro provozování suchozemských sportů. Vhodnou alternativou je vzdálenější rybník Betlém.

Co se týče koupání v uzavřených areálech, využít lze možnost koupání v městském bazénu. V případě, že toužíte po procedurách wellness doporučujeme navštívit některý z místních hotelových a lázeňských komplexů.

Mariánské Lázně 3

Co se týče lyžování, nejlepší podmínky Vám poskytne Ski areál Mariánské Lázně. Ten je vybaven i pro větší nápor lyžařů. V okolí města je i několik běžeckých tratí. O kus dál si ještě zalyžujete ve Ski areálu Pernink. Počítejte ale s tím, že cesta k němu Vám zabere zhruba hodinu času.

Nabídka ubytování v Mariánských Lázních

Vzhledem k tomu, že jsou Mariánské Lázně velmi oblíbené, odpovídá tomu i množství ubytovacích kapacit. Ti opravdu nároční a zvyklí na prvotřídní podmínky si mohou vybrat některý z tradičních lázeňských hotelů a domů.

Pokud Vám to Váš rozpočet nedovoluje, ale i přesto toužíte po vysokém komfortu, pak si jistě vyberete některý z cenově dostupných penzionů. Vysokou kvalitu poskytuje i ubytování v apartmánech. Cestovatele se skromným rozpočtem určitě potěší široká nabídka ubytování v ubytovnách.

Mariánské Lázně jsou místo, které by měl alespoň jednou za život navštívit každý. Uvidíte, že Vaše dovolená v něm bude jako z pohádky.

Názory a doporučení

Jarmil Svoboda (ubytovatel) 24.6.2020
Rozlehlé udržované parky, miniaturpark s modely známých objektů, turistické stezky, naučné stezky, osada Kladská s přírodní rezervací, dětský areál Prelátův pramen.
Petra Čechová (ubytovatel) 12.5.2020
Mariánské Lázně jsou klidné město ležící uprostřed parků a lesů. Lázeňská kolonáda se zpívající fontánou, Boheminnium park, královské golfové hřiště, spousta turistických a cyklistických tras v celém okolí, spousta vynikajících restaurací a kaváren, lázeňské a léčebné procedury - to vše a mnohem více u nás najdete.