Loading

Chaty na Vysočině

(24 objektů)

Roubenka U Machů

Krucemburk, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Krásná nová roubenka na Vysočině

Roubenka U Jakuba

Křižánky, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Hezké ubytování na Vysočině-pro skupinky

Rekreační dům Květnov

Havlíčkův Brod, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Vzdělávej se, cestuj, relaxuj a žij!

Chata Roubenka

Kramolín (okres Třebíč), v rekreační oblasti, u lesa / na ok...
Útulná roubenka u lesa v blízkosti vody

Chata Rodinka

Kramolín (okres Třebíč), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chata v krásném prostředí u přehrady

Chata Anička

Kramolín (okres Třebíč), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Prostorná chata v blízkosti vody

Chalupa Tvrziny

Dobrá Voda u Pacova, mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chalupa s bazénem na polosamotě

Chalupa Štoky

Štoky, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Chalupa pod lesem, s bazénem, pergolou

Chalupa Vlachovice

Vlachovice (okres Žďár nad Sázavou), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Útulné ubytovanie v štýlovej chalupe

Chalupa ve Svratce

Svratka, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Pěkná chalupa s krbem,v tichém prostředí
1 - 24 / 24

Chaty Vysočina

Chaty Vysočina 1

Na Vysočině Vám bude příjemně

Vysočina se rozprostírá na ploše bezmála 6800 km2. Jako kraj sousedí s Jihomoravským, Pardubickým, Jihočeským a Středočeským krajem. Díky svému kulturnímu a přírodnímu bohatství je ale Vysočina atraktivní turistickou destinací.

Zároveň je rodištěm mnoha známých osobností. Za všechny vzpomene hokejisty Jiřího Šlégra a Davida Výborného, známého filmového, divadelního a seriálového herce Ondřeje Vetchého, bratry Lubomíra a Oldřicha Lipských nebo Martinu Sáblíkovou.

Přírodní zajímavosti i historické bohatství

Výčet zajímavostí na Vysočině začneme pěkně zostra. Věděli jste, že na Vysočině se nachází hned několik památek, zařazených do světového kulturního dědictví UNESCO? Jde o kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, baziliku sv. Prokopa a židovskou čtvrť v Třebíči nebo historické centrum Telče; tyto místa by měl vidět opravdu každý, kdo se chystá strávit pěkné chvilky na Vysočině.

Pár skvělých tipů ale máme i pro milovníky přírody. Nespoutanost divoké přírody můžete obdivovat v Pivnické rokli nebo v CHKO Moravský kras. Ta patří mezi nejvýznamnější krasové oblasti na území střední Evropy. Pro veřejnost je zde zpřístupněno několik jeskyní a také proslulá propast Macocha.

Chaty Vysočina 2

Jar, léto, podzim, zima na Vysočině

Zejména v letních dnech nabídne vítané osvěžení hned několik koupališť, relaxačních center a akvaparků na Vysočině. Třebíč má svůj Akvapark Laguna, Jihlava zase Vodní Ráj s venkovní a krytou částí a v Havlíčkově Brodu si můžete užít letní koupaliště i bazén se slanou vodou. Skvělou alternativou pro koupání chtivé lidičky je pak biotop Malvín, lákající na koupání bez chlóru.

A v zimě? V zimě se návštěvníkům nabízí stovky kilometrů upravených běžeckých tratí na Telčsku, Pelhřimovsku, Jihlavsku, v okolí Humpolce, Velkého Meziříčí nebo Nového Města na Moravě. Pokud jde o sjezdové lyžování, Vysočina se může chlubit téměř třemi desítkami vleků. Mezi prvními bývají v provozu Ski Harusák, Ski areál Svratka, Ski Areál Jimramov nebo lyžařský areál Vysoká u Havlíčkova Brodu.

Infrastruktura ubytování

Na Vysočině je toho dost a dost, viďte? A to jsme nakousli jen nepatrnou část z nabídky hezkých míst, které tady na Vás čekají. Na Vysočinu se zkrátka oplatí zajet a klidně i na několik dní. S ubytováním není žádný problém. Pokud si ovšem svůj pokoj v hotelu, penzionu nebo apartmánu rezervujete včas.

Jestli ne, stále ještě máte několik možností a vůbec ne špatných! Mámy na mysli chaty, chalupy, srubové domky a dřevěnice – krásné a stylové ubytování na Vysočině s celou řadou výhod! Klid, mír a pohoda. Především toto získáte díky ubytování v hezké chatce, chalupě nebo dřevěnici, citlivě zasazené do krajiny. A že jich zde není málo!

Chaty Vysočina 3

Tento typ ubytování nabízí poklidné soukromí, které vyhoví rodinám s dětmi, párům i větším skupinám turistů. Pokud je navíc součástí bydlení i veliká zahrada, potěší se také majitelé psů a samozřejmě i jejich mazlíčci.

Čekáte od ubytování na Vysočině něco víc? Pak si vybírejte z chalup, chat a srubů s krbem, saunou, vířivkou nebo kádí. Relax především, i tak to může být. Turizmus je pro Vysočinu a její obyvatele důležitým faktorem úspěchu a infrastruktura ubytování tomu plně zodpovídá.

Tak co říkáte, mohlo by se Vám na Vysočině líbit? Vsadíme se, že určitě! Pak tedy není nad čím váhat. Rozmýšlíte si letní nebo zimní dovolenou? Hledáte atraktivní lyžařské lokality? Nebo se toužíte po historických památkách?

To všechno a ještě kousek navíc máte na Vysočině jako na dlani. Rezervujte si několik vzácných chvil pro poznání pěkného koutku České republiky.