Loading

Ubytování v Třebíči

(0 objektů + 11 objektů v okolí 25 km)

Ranč Vápenka

Nová Ves (okres Třebíč) (Třebíč 7,1 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Levné ubytování na ranči při lomu

Slunečná stráň

Rudíkov (Třebíč 9,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa...
Sportovně relaxační minicentrum Slunečná

Ubytování - keramický ateliér KVAK

Koněšín (Třebíč 11,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u...
V areálu keramické dílny s hospůdkou

Penzion v lihovaru

Jaroměřice nad Rokytnou (Třebíč 13,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Netradičně tradiční penzion u zámku

Hotel Pod Zámkem

Velké Meziříčí (Třebíč 18,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Romantický pobyt v luxusním apartmá

Ubytovna TJ Sokol Brtnice

Brtnice (Třebíč 18,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Cenově zvýhodněné dlouhodobé pobyty!

Chalupa u Smolíků - Jestřebí

Brtnice (Třebíč 19,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Výhodné ubytování pro rodinky i turisty!

Chata Rodinka

Kramolín (okres Třebíč) (Třebíč 19,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na...
Chata v krásném prostředí u přehrady

Chata Anička

Kramolín (okres Třebíč) (Třebíč 19,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na...
Prostorná chata v blízkosti vody

Chata Roubenka

Kramolín (okres Třebíč) (Třebíč 19,8 km vzdušně), v rekreačn...
Útulná roubenka u lesa v blízkosti vody
1 - 11 / 11

Třebíč

Třebíč 1

Odpočinek ve stínu baziliky sv. Prokopa

Chcete letošní dovolenou prožít trochu netradičním způsobem? V tom případě se odkloňte od zajeté rutiny a objevte město Třebíč. Ačkoliv ho najdete na území Moravy, je součástí Kraje Vysočina. Po stránce administrativy se jedná o centrum okresu Třebíč.

Když se na Třebíč podíváme z hlediska přírodních podmínek, věříme, že se tu zalíbí opravdu každému. Centrem města protéká řeka Jihlava a co by kamenem dohodil je i několik rybníků. Mezi těmi je Nový rybník, Židloch, Lubí, Hrachovec a Starý Ptáčov.

Krajinu také čas od času protne pás ne příliš hlubokého lesa. Zdejší krajina se proslavila díky zvýšenému výskytu některých druhů polodrahokamů. V případě, že byste si během pobytu chtěli vyjet do některé z dalších turistických destinací, doporučíme Vám návštěvu Velkého Meziříčí. Velmi atraktivní je i Jihlava, Náměšť nad Oslavou či Telč. Během relativně dobrého času se dostanete i do Brna. Poprvé se o Třebíči dozvídáme na samém počátku 12. století. Toto období se pojí se vznikem benediktinského kláštera, který hrál důležitou roli při budování pozdějšího města. Vedle křesťanů však ve městě žila i početná židovská komunita, která významně přispěla ke kulturnímu obohacení místního prostředí.

Později Třebíč získala možnost vybudovat opevnění a rozšířila se i její práva. Velkou tragédií pro slibně se rozvíjející město byla česko-uherská válka. Město bylo do základů zničeno a trvalo několik let, než došlo k jeho kompletní obnově. Během dalších staletí byla Třebíč ještě několikrát sužována hladomorem a vojenskými vpády. Ty město stály statisíce zlatých a mnohdy i veškeré použitelné zásoby jídla. Stejně jako další města byla i Třebíč stižena opakovanými záplavami a požáry. V 19. století se ale vše relativně ustálilo a došlo k masivnímu rozvoji výroby látek a zpracování kůže. Dnes se Třebíč zaměřuje především na poskytování služeb, které jsou spojené s cestovním ruchem.

Třebíč 2

Co je v Třebíči k vidění?

Místem, které by měl při návštěvě Třebíče navštívit každý je bezesporu bazilika sv. Prokopa. Ta je díky své unikátní architektuře a historii zapsána na světovém seznamu UNESCO. Další příjemnou zastávkou je areál místního zámku, ve kterém sídlí pobočka Muzea Vysočiny Třebíč.

Historickému centru města vtiskla jeho charakter i židovská čtvrť. Její průchod lze spojit s některou z komentovaných prohlídek. Ty Vás mnohdy zavedou i k synagoze, Domu Seligmanna Bauera a židovskému hřbitovu. V městském centru je i několik původních měšťanských domů.

Kdo se nebojí výšek, ten může vylézt na městskou vyhlídkovou věž. Pokud chcete během návštěvy poznat i něco z dob dávno minulých, Vaše kroky by Vás měly zavést do některého z muzeí. Vás i Vaše děti bude bavit expozice “Cesty časem, Za řemesly minulosti”. Netradiční zážitek prožijete i v případě, že se vydáte do Kaiserpanorama. Tento přístroj byl předchůdcem moderních kinematografů. Malým a velkým příznivcům aut lze jedině doporučit návštěvu expozice aut značky Jaguar.

V neposlední řadě stojí za to vidět i zámek Jaroměřice nad Rokytnou, zámek Valeč či historicky i památkově cenné město Telč. Za zvířátky se jeďte podívat do vyhlášené Zoologické zahrady v Jihlavě. Během letní sezóny se vykoupejte ve venkovním koupališti Polanka. Když se počasí zhorší, případně chcete využít většího množství vodních atrakcí, uděláte nejlíp, když zamíříte do Aquaparku Laguna. Spoustu zábavy si užijete i během adventure golfu, kde změříte síly s dalšími členy rodiny. Pohodová akce Vás naopak čeká v případě, že se s přáteli vydáte k bowlingové hale. Milovníky adrenalinu nadchne dostupnost lanového parku.

Třebíč 3

I když tato destinace není příliš významná pro provozování zimních sportů, nemusíte mít strach, že byste se jich museli vzdát úplně. Kousek od Třebíče provozuje činnost lyžařské středisko Jalovec. Dobré lyžování je i ve Ski areál Fajtův kopec.

Bohaté možnosti ubytování ve městě Třebíč

V Třebíči objevíte širokou nabídku ubytování. Krom velmi dobře vybavených hotelů jsou ve městě i cenově dostupné penziony. Cestujete-li s rodinou, nebo dáváte přednost domáckému prostředí, určitě si vyberete některý z apartmánů. V tomto ohledu je vhodné i ubytování v soukromí.

Nemáte-li během cestování peníze navíc, vyhovovat by Vám mohla turistická ubytovna. Krásnou přírodu si vychutnáte, když dáte přednost ubytování v chatě či chalupě.

Třebíč je díky své poklidné atmosféře ideálním místem pro rodinnou i romantickou dovolenou. Množství aktivit a zajímavých památek pak zaručí, že se tu rozhodně nebudete nudit. Tak se zabalte a přijeďte si užívat.