Loading

Ubytování v Pavlově (okres Jihlava)

(1 objekt + 8 objektů v okolí 25 km)

Ubytování Q RANCH

Pavlov (okres Jihlava), na okraji obce / města
Ranč v krásném čistém kraji Vysočina

Chalupa u Smolíků - Jestřebí

Brtnice (Pavlov (okres Jihlava) 8,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Výhodné ubytování pro rodinky i turisty!

Privát Remeš

Telč (Pavlov (okres Jihlava) 9,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Útulný privát se zahradou v centru!

Hospodářský dvůr Bohuslavice s.r.o.

Bohuslavice (okres Jihlava) (Pavlov (okres Jihlava) 10,5 km...
Pohodlné pokoje na statku s restaurací

Ubytovna TJ Sokol Brtnice

Brtnice (Pavlov (okres Jihlava) 11,1 km vzdušně), v obci / v...
Cenově zvýhodněné dlouhodobé pobyty!

Chalupy Kyprův mlýn

Knínice (okres Jihlava) (Pavlov (okres Jihlava) 16,8 km vzdušně), na samotě, u lesa...
Ideální pro pobyty rodin s dětmi

Ranč Vápenka

Nová Ves (okres Třebíč) (Pavlov (okres Jihlava) 18,0 km vzdušně), na samotě, u lesa...
Levné ubytování na ranči při lomu

Apartmány Duo Dačice

Dačice (Pavlov (okres Jihlava) 19,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Luxusní apartmány na jihu Čech

Ubytování na chalupě Dačice

Dačice - Borek (Pavlov (okres Jihlava) 19,9 km vzdušně), na...
Luxusní ubytování s privátním wellness
1 - 9 / 9

Pavlov (okres Jihlava)

Pavlov (okres Jihlava)

Obec Pavlov se nachází v okrese Jihlava v kraji Vysočina. Oblast je součástí Křižanovské vrchoviny, protéká jí Karlínský potok a na západním pomezí obce teče řeka Moravská Dyje. Obec leží 11 km severovýchodně od historického města Telč a 18 km jižně od okresního města Jihlava. Žije tu okolo 430 obyvatel.

Pavlov (okres Jihlava) 1

Nejstarší dochovaná zmínka o obci pochází z roku 1358. Z té doby, možná i starší je pozdně gotický kostel sv. Víta, který najdete na východním okraji obce. Kromě kostela si Vaši pozornost zaslouží i historická budova fary z 13. – 14. století. V roku 1961 se částí Pavlova staly i obce Bezděkov a Stajiště. Na katastru obce se nachází významný krajinný objekt nazývaný Hliniště. Je to vlastně biologicky cenné území s výskytem četných ohrožených druhů.

Vydejte se na výlety do okolí Pavlova

Okolí obce je tvořeno členitým terénem, který je vhodný jak pro pěší turistiku, tak i cykloturistiku. Provozovat lze různé sporty a oblíbené rekreační aktivity, jako např. houbaření a rybaření. Obcí prochází cyklistické trasy a okolím se táhne několik kilometrů stezek pro pěší turisty. Na jejím okraji se vypíná kopec Vostrážka, který je oblíbeným vyhlídkovým místem do okolní malebné krajiny. Rozhlédnete-li se z jeho vrcholu, možná se lépe zorientujete a pomůže Vám to v rozhodnutí, kterým směrem se vydat na výlet.

Nejdříve to zkuste např. s výletem na hrad Roštejn. Je to dochovaný pozdně gotický hrad se sedmibokou věží. Najdete ho na zalesněném ostrohu nedaleko města Telč. Do Telče se vydejte po prohlídce hradu. Ne nadarmo se přezdívá Moravské Benátky. Je to především kvůli telčskému náměstí s unikátními zachovanými historickými budovami postavenými v renesančním a barokním stylu.

Projděte se pod jejich zdobenými podloubími, kde najdete mnoho stylových obchůdků, čajoven, kaváren a cukráren, které vhodně dotváří působivý historický ráz náměstí. Renesanční zámek Telč s nádherným přilehlým parkem Vás zaujme nejen svými exteriéry. Uvnitř můžete obdivovat honosnou nástěnnou i stropní výzdobu, dobové zařízení a cenné sbírky etnografického a historického zaměření.

Tolik pozornosti, co se dostalo zcela zaslouženě Telči, se nedostalo zámku v malé obci Brtnice, nacházející se severovýchodně od Pavlova. Zámek Brtnice však i přesto neztratil jisté kouzlo. Když se postavíte na jeho čtvercové nádvoří, které je pokryto anglickým trávníkem, a vzhlédnete vzhůru k podkroví, možná se v duchu přenesete do jeho slavnějšího období. V současné době je samotný zámek v havarijním stavu.

Pár kilometrů odsud severovýchodním směrem najdete majestátní hradní zříceninu Rokštejn. U obce Lhotka u Telče se na skalnaté vyvýšenině nachází zřícenina hradu Štamberk z 13. století, chráněná jako kulturní památka ČR. V jejím okolí byla vyhlášena přírodní rezervace.

Pavlov (okres Jihlava) 2

Necelých 10 km na severozápad od Pavlova leží významné průmyslové centrum Jihlavska, město Třešť. Kromě kostelů sv. Martina a sv. Kateřiny Sienské a četných židovských historických památek si Vaši pozornost zaslouží rodný dům J. A. Schumpetera, ve kterém se dnes nachází pobočka Muzea Vysočiny a Muzeum třešťských betlémů. Při prohlídce náměstí jistě nepřehlédnete zajímavé sluneční hodiny – největší sluneční hodiny ve střední Evropě.

Oblíbenou volnočasovou aktivitou bývá návštěva měst v okolí. Při pobytu v Pavlově si můžete vybrat, kam se vydat na výlet. Určitě stojí za to podívat se do okresního města Jihlavy, kde kromě aquaparku Vodní ráj hlavně Vašim dětem učaruje prohlídka Zoologické zahrady Jihlava, kde mají možnost vidět téměř 200 druhů především exotických zvířat. Uvidíte tu četné církevní a historické památky, jako jsou kostely, kláštery apod., máte zde i možnost zhlédnout zajímavé expozice v muzeích a galeriích, zajít do několika kulturních i sportovních zařízení, prostě jedinečná příležitost strávit pěkný den.

Dačicích kromě státního zámku Dačice a několika sakrálních památek, patří k místním zajímavostem náměstí trojúhelníkového tvaru, které je jakýmsi společenským centrem. Projít se tu můžete Kancnýřovým sadem plným zeleně. Patříte-li k příznivcům letectví či muzejnictví vůbec, radost Vám jistě udělá Letecké muzeum Viléma Gӧtha.

Příjemné osvěžení v teplých letních dnech najdete na koupališti Luka nad Jihlavou a na koupališti Dačice. Po celý rok se můžete koupat a užívat si adrenalin na vodních atrakcích v aquaparku Vodní ráj Jihlava a aquaparku Sportovní areál Laguna Třebíč.

Jestli budete trávit v Pavlově svou zimní dovolenou, o vyžití v podobě lyžování nebudete mít nouzi. V okolí obce máte možnost běžeckého lyžování díky členitému terénu v okolí, za sjezdovým lyžováním si zajeďte např. do Ski areálu Mrákotín, který Vám nabídne mírné sjezdovky a okolí ideální pro běžecké lyžování. Podobné najdete i ve Ski areálu Jalovec, nacházejícího se nedaleko Třebíče. Tu jsou ale i sjezdovky pro náročnější lyžaře a snowboardisty.

Ideálním místem pro lyžování uprostřed nádherného prostředí chráněné krajinné oblasti Vysočina je Ski areál Čeřínek. Sjezdovku, která je vhodná především pro začínající sjezdaře a rodiny s dětmi, má Ski areál Luka nad Jihlavou. O něco dál jsou sjezdovky např. ve Ski areálu Fajtův kopec, Ski areálu Šacberk a Ski areálu Baby Třebíč.

Pavlov (okres Jihlava) 3

A co ubytování v Pavlově?

Nejen zábava, sport, namáhavé túry či poklidné procházky, ale i dobré ubytování patří k pohodovému prožití dovolené. Záleží na Vás, či své dny během pobytu v Pavlově strávíte aktivně pohybem při turistice, letních a zimních sportech, nebo relaxací a oddychováním poblíž Vašeho ubytovacího zařízení.

V obou případech na sklonku dne rádi složíte hlavu ať už v pohodlném penzionu, či stylové chatě či chalupě. Možná se ale rozhodnete pro ubytování v soukromí. A víte o tom, že v Pavlově se můžete ubytovat i na ranči na okraji obce? Takové ubytování má jistě své výhody.

Prostředí překrásné přírody, romantika a možnost dozvědět se něco nového o životě na ranči, práci se zvířaty a chcete-li, projížďka na koni či možnost vyzkoušet si práci s nimi. Další typy ubytovacích zařízení najdete nejen v nedalekém okolí – apartmány, hotely a kempy. Jestli se ještě rozhodujete, kde strávit svou dovolenou, Pavlov na Vysočině je dobrý tip právě pro Vás!

Názory a doporučení

Jiří Žák (mladý pár - návštěvník) 11.9.2019
Mala vesnici. Ranch na samotě.