Ideální pro pobyty rodin s dětmi

Chalupy Kyprův mlýn se nachází v obci Knínice na samotné hranici kraje Vysočina. Jedná se o starý mlýn s hospodářskými budovami, pod kterým teče řeka Želetavka.

Okolí Vysočiny nabízí široké možnosti outdoorových aktivit. Vykoupat se můžete na vodní nádrži Nová Říše, na koupališti v Moravských Budějovicích či Dačicích nebo ve vodném parku Camp Bítov. Rodinné výlety podniknete do ZOO U Pipinga, na hrad Bítov, zámek Uherčice nebo rozhlednu Rumburak. V zimním období si zalyžujete na vleku v Mrákotíně, v ski areálech Jalovec nebo Baby Třebíč.

K ubytování Vám nabízíme tři chalupy s celkovou kapacitou 45 osob, které jsou vhodné na dovolenou pro několik samostatných skupin či rodin.

Chalupa č. 1
Je zrekonstruovaná jedna z původních budov mlýna. Nachází se zde:
- Žlutá bezbariérová 4-lůžková ložnice s dvěma samostatnými postelemi a jednou manželskou postelí,
- Zelená bezbariérová 4-lůžková ložnice s dvěma samostatnými postelemi a jednou manželskou postelí,
- Dřevěná malá ložnice s dvěma samostatnými postelemi,
- Dřevěná velká ložnice s manželskou a palandou,
- Edíkové studio s dvěma samostatnými postelemi,
- Bezbariérové Eko room studio s manželskou postelí a palandou.

Žlutá i zelená ložnice jsou vybaveny vlastní koupelnou se sprchovým koutem a toaletou. Dřevěná (velká i malá ložnice) má sdílenou společnou koupelnu s vanou a toaletou. Edíkové studio a Eko room studio disponují také každé svým vlastním sociálním zařízením (koupelnou se sprchovým koutem a toaletou). Oba studia disponují kuchyňským koutem, který je vybaven rychlovarnou konvicí, ledničkou, jídelním posezením a elektrickým dvouvařičem.

Chalupa č. 2
Je nově postavený dřevěný dům, ve kterém se nacházejí následující apartmány:
- Pepinky apartmán s manželskou a rozkládací postelí s dvěma přistýlkami,
- Hvězdný apartmán s manželskou postelí a přistýlkou na rozkládací pohovce,
- Andělský apartmán s manželskou postelí a dvěma přistýlkami na rozkládací pohovce,
- Měsíční apartmán s manželskou postelí a dvěma přistýlkami na rozkládací pohovce.

Každý z apartmánů disponuje kuchyňským koutem (vybaveným rychlovarnou konvicí, ledničkou s mrazákem, elektrickým dvouvařičem a jídelním posezením) a vlastní koupelnou se sprchovým koutem a toaletou. Nachází se zde i dvě společenské místnosti se stolem a židlemi (jedna v přízemí a druhá na 1. patře). Tu druhou využívají hosté jako dětskou hernu s hračkama a knížkama.

Chalupa č. 3
V třetí chalupě najdete:
- Červený apartmán s dvěma samostatnými lůžky a dvěma přistýlkami na rozkládacím gauči, kuchyňským koutem (vybaveným rychlovarnou konvicí, ledničkou s mrazákem, elektrickým sporákem s troubou a jídelním posezením), vlastní koupelnou se sprchovým koutem a toaletou,
- Červenou 5-lůžkovou ložnici se třemi samostatnými lůžky a jednou manželskou postelí.

I v této chalupě najdete jednu společenskou místnost se stolem a židlemi, kterou využíváme na uspořádání keramických kroužků pro děti i dospělé.

Ve všech chalupách mají hosté k dispozici bezplatné WiFi připojení na internet a parkování před objektem. V každé z ložnic, apartmánů a studií se nachází televize, pouze v malé dřevěné ložnici ho nehledejte.

V Chalupě č. 2 se nachází koutek pro děti s hračkami. Pokud se děti nebudou chtít hrát uvnitř, zahrají se ven na hřišti se skluzavkou a houpačkou. Případně využijí trampolínu, zatímco Vy ugrilujete chutnou večeři nebo se sami pohoupete na zahradní houpačce. Kromě toho zahrajete šipky, badminton a tenis. V letním období se také vykoupete v řece Želetavka. Všichni si posedíte na venkovním posezení na terase či při ohnisku. Děti určitě zaujme život zvířat na farmě. Máme tu ovce, krávy, koně i psy. Hostům samozřejmě nabízíme jízdy na koni po okolní přírodě. Oblečení si u nás můžete vyprat i vyžehlit a kola si odložíte v naší úschovně.

Pokud hledáte místo na samotě, kde si můžete odpočinout za zvuku zpěvu ptáků, v krásné přírodě, přijďte na svou vysněnou dovolenou k nám. Už nyní se na Vás těšíme.