Loading

Ubytování v Bohuslavicích

(1 objekt + 7 objektů v okolí 25 km)

Hospodářský dvůr Bohuslavice s.r.o.

Bohuslavice (okres Jihlava), v obci / ve městě
Pohodlné pokoje na statku s restaurací

Chalupy Kyprův mlýn

Knínice (okres Jihlava) (Bohuslavice (okres Jihlava) 6,9 km vzdušně), na samotě, u...
Ideální pro pobyty rodin s dětmi

Privát Remeš

Telč (Bohuslavice (okres Jihlava) 9,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Útulný privát se zahradou v centru!

Ubytování Q RANCH

Pavlov (okres Jihlava) (Bohuslavice (okres Jihlava) 11,6 km...
Ranč v krásném čistém kraji Vysočina

Ubytování na chalupě Dačice

Dačice - Borek (Bohuslavice (okres Jihlava) 11,7 km vzdušně)...
Luxusní ubytování s privátním wellness

Apartmány Duo Dačice

Dačice (Bohuslavice (okres Jihlava) 12,4 km vzdušně), v obci / ve městě
Luxusní apartmány na jihu Čech

Chalupa u Smolíků - Jestřebí

Brtnice (Bohuslavice (okres Jihlava) 16,4 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru...
Výhodné ubytování pro rodinky i turisty!

Ubytovna TJ Sokol Brtnice

Brtnice (Bohuslavice (okres Jihlava) 19,0 km vzdušně), v obc...
Cenově zvýhodněné dlouhodobé pobyty!
1 - 8 / 8

Bohuslavice

Bohuslavice 1

Za krásami Vysočiny

Kraj Vysočina si cestovatelé oblíbili především kvůli jeho široké variabilitě. Nejen, že je v něm spousta úžasných lesů, údolí a vrchovin. Také se v něm objevují pásy úrodných lánů, mezi kterými probleskuje hladina mnoha rybníků, přehrad a řek. Právě do takového prostředí jsou zasazeny i Bohuslavice, které náleží do okresu Jihlava.

Terén okolo Bohuslavic je velmi dobře přístupný. Protéká jím potok Vápovka a téměř na dohled je i vodní nádrž Nová Říše. Kolem ní se postupně tvoří hluboký les, který sahá až k Dlouhé Brtnici. Důvodem, proč stojí Bohuslavice za Vaši pozornost je i fakt, že jsou těsně na hranici s Jihočeským krajem. A jak víme, na jeho území je velká spousta zajímavých a v některých případech i světově proslulých památek. Během chvíle pak stanete v Želetavě, Staré Říší či v Hladově.

První ověřená zmínka o Bohuslavicích pochází ze 14. století. Skutečnost by mohla být i jiná, protože historické prameny o obci tohoto názvu hovoří už o dvě století dříve. Protože ale Bohuslavic existuje několik, nelze přesně určit, kterých z nich se takto raná informace týká. Jasně však víme, že už od domnělého založení byly Bohuslavice spojovány s rozlehlým statkem.

Jaký byl život lidí v obci bohužel přesně nevíme. Nemůžeme tedy doložit, jaký vliv na ně mělo časté střídání majitelů panství. Dlouhodobého vlastníka si Bohuslavice našly až ke konci 16. století. V 17. století se Bohuslavice připojily k nedalekému klášteru v Nové Říši. S ním obec pojí i působení Josefa Ernesta Miloty, který byl po studiích významným a váženým profesorem ve Znojmě. Dnes jsou Bohuslavice díky svému poklidnému rázu oblíbeným cílem turistů.

Kam v Bohuslavicích na výlet?

Bohuslavice 2

Bohuslavice jsou vzhledem ke své rozloze a významu na památky vcelku chudé. Pokud se ale budete dívat pořádně, neunikne Vám nic podstatné. Dle očekávání tu hrají prim především menší církevní objekty. Mezi nimi je kamenný kříž, poklona s podobiznou Panny Marie Vyderské nebo zvonice. Když budete mít zájem, určitě se zastavte v Borovíčku, kde je nábožensky vyzdobená hájenka. Místní zvláštností je i areál bývalého koupaliště, které bylo kvůli výskytu vzácných živočichů prohlášeno za přírodní památku.

Možná Vám přijde, že je to pro dovolenou plnou zážitků trochu málo. Přitom však stačí, abyste nasedli do auta a za malý okamžik stanete před úctyhodným spektrem dalších atraktivních cílů. Děti určitě vezměte do Telče, která je kvůli svému zámku a historickému jádru zapsána na světovém seznamu UNESCO.

Zábavu očekávejte i v případě, že se s malými dobrodruhy vydáte hned na dva hrady podobného názvu. Těmi jsou hrad Roštejn a hrad Rokštejn. Jestli-že se rozhodnete cestovat na opačnou stranu, tedy do Jihomoravského kraje, během půl hodiny se zastavíte u hradu Bítov. Pokud už u něj budete, nenechte si ujít ani zámek Vranov nad Dyjí a zříceninu hradu Cornštejn.

Kdo by však chtěl zůstat v přilehlé blízkosti Bohuslavic, tomu vřele doporučíme návštěvu jihlavské Zoologické zahrady. Velmi poutavé je i podzemí, které je opředeno spletitou sítí záhad a pověstí. Kousek od Želetavy je Vám plně k dispozici i rozhledna Mařenka.

V Bohuslavicích funguje jezdecký oddíl, který turistům zprostředkuje projížďky na koni. Protože tu však není žádné místo, kde by se dalo vykoupat, přijměte náš tip a zajeďte si do některého z aquaparků či bazénů. Ty najdete v Jihlavě a v Třebíči. Nejlepší venkovní koupání na Vás čeká na Vranovské přehradě. Ta má kromě pláže i několik sportovišť a adrenalinových zážitků. Takovým je třeba seskok z mostu a následné zhoupnutí se nad vodní hladinou.

Bohuslavice 3

Po stránce zimních sportů je situace v obci o mnoho lepší. Zhruba dvacet minut cesty Vás dělí od Ski areálu Mrákotín. Velmi oblíbené je i středisko Jalovec. Vzhledem k terénu neprohloupí ani ti z Vás, kteří si na dovolenou vezmou sáňky či běžky. Veřejného bruslení si dosyta užijete v regionální Jihlavě.

Jaké je v Bohuslavicích ubytování?

Jediným poskytovatelem ubytování na území obce je Hospodářský dvůr. Ten je však velmi dobře vybaven. Kromě hotelových pokojů si v něm pronajmete apartmán či srub.

Když se poohlédnete po obcích a městech v bližším okolí, objevíte tu i vcelku pestrou nabídku cenově dostupného ubytování v soukromí. Velmi oblíbené jsou však i pobyty v chatách a chalupách.

Bohuslavice sice nejsou žádným středem vesmíru, na druhou stranu cestovatelům nabízejí přesně to, co si přejí na dovolené mít. Tedy klid, krásnou přírodu a blízkost dalších historických a kulturních zajímavostí. Jsme si proto jistí, že Bohuslavice jsou pro Vás tou nejlepší možnou volbou.

Názory a doporučení

Josef (skupina - návštěvník) 9.10.2019
Hlavně Hospodářský dvůr