Loading

Ubytování ve Slavonicích

(3 objekty + 14 objektů v okolí 25 km)

Chalupa U kamenného stolu

Slavonice, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Dovolená pro rodiny s dětmi,skupiny

Rodinný penzion Kunc

Slavonice, v obci / ve městě, v centru města
Útulné ubytování v klidné oblasti

Chalupa Stálkov 23

Slavonice, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Útulná chalupa s krásnou zahradou

Chalupa v České Kanadě

Staré Město pod Landštejnem (Slavonice 8,3 km vzdušně), na s...
Útulná chalupa pod Landštejnem

Lesní vila

Staré Město pod Landštejnem (Slavonice 9,2 km vzdušně), na s...
Apartmány s bazénem, v České Kanadě

Velkorysá chata Landštejn

Staré Město pod Landštejnem (Slavonice 9,2 km vzdušně), na s...
Velkorysá chata vánoční týden

Romantická chata Landštejn

Staré Město pod Landštejnem (Slavonice 9,4 km vzdušně), na samotě, v lese
Romantická chata se saunou, v lese

Ubytování Česká Kanada

Český Rudolec (Slavonice 9,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány v České Kanadě

Apartmány Duo Dačice

Dačice (Slavonice 11,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Luxusní apartmány na jihu Čech

Ubytování na chalupě Dačice

Dačice - Borek (Slavonice 11,8 km vzdušně), na okraji obce...
Luxusní ubytování s privátním wellness
1 - 17 / 17

Slavonice

Slavonice 1

Do Moravské části Jihočeského kraje

Kdo má rád dovolenou na neokoukaných místech, ten by se měl zamyslet, zda tu letošní nestráví ve městě Slavonice. To se nachází v okrese Jindřichův Hradec v malebném Jihočeském kraji. To zajímavé je na něm to, že se technicky nachází na moravské straně Česko-moravské hranice.

Už během příjezdu do Slavonic si povšimněte krásné přírody, která se rozprostírá v jejich bezprostředním okolí. Kromě úrodných lánů tu narazíte i na hluboké lesy Česko-rakouského pohraničí.

Do katastrálního území Slavonic patří i několik rybníků. Mezi nimi je třeba Vožralý rybník, Dědkův rybník, Protržený rybník nebo Staré koupaliště. Dobře dostupná je i vodní nádrž Landštejn. Ta však není určena ke koupání. Ze Slavonic je to blízko do Starého Města pod Landštejnem, Dačic či do Českého Rudolce.

První zmínka o Slavonicích pochází ze 13. století. Odhaduje se však, že k prvotnímu osídlení došlo o století dříve. Téměř od počátku byly Slavonice městem, které mělo především obchodní charakter. To dokládá fakt, že tu byly hned dvě velká náměstí, které lemovala řada měšťanských domů. Právě díky nim se Slavonicím začalo říkat malá Telč.

Aby nedocházelo k nevítanému plenění, obyvatelé Slavonic se dočkali masivního opevnění. To je sice na nějaký čas chránilo před výpady zvenčí, bojům Třicetileté války se však neubránili. Mnoho cenných budov proto lehlo popelem. I přesto se měšťané nenechali odradit a vystavěli si nové příbytky, které jsou až na několik výjimek ve městě k vidění i dnes. Právě z toho důvodu jsou Slavonice oblíbeným cílem českých i zahraničních turistů.

Tipy, kam se ve Slavonicích podívat

Slavonice 2

Míst, která stojí za to ve Slavonicích navštívit je téměř nekonečné množství. Nemusíte proto vůbec pochybovat o tom, že se tu zabaví všichni členové Vaší rozvětvené rodiny.

Bodem, na kterém byste měli se svojí prohlídkou začít je bezesporu historické centrum. Kromě již zmíněných měšťanských domů mu dominuje městská věž, která slouží zároveň i jako vyhlídka. Jestli máte pro strach uděláno, absolvujte komentovanou prohlídku podzemí. Trochu méně nápadnou památkou je Luteránská modlitebna, ke které přiléhá i expozice dobového nářadí, nebo Cechovní sál. Ten je však v soukromém vlastnictví. Proto se doporučuje předchozí telefonická domluva s majitelem objektu. Podobné je to i s prohlídkou Freskového sálu v jednom z dalších domů. Jeho správcem je místní turistické centrum, se kterým je taktéž nutné se domluvit na návštěvě předem.

To ale není všechno. Ve Slavonicích je i několik muzeí. Malým i velkým nadšencům do historie a techniky určitě poradíme zastávku v Pevnostním areálu Slavonice. Dámy si mezi tím odpočinou při prohlídce Muzea historie 20. století, nebo v Muzeu samorostů. Věříme, že všichni členové výpravy si zamilují i výstavku Městského muzea.

Během krátké chvíle ale stanete i u několika hradů a zřícenin. Krásné odpoledne zažijete na hradě Landštejn. Kousek je i zámek Český Rudolec, kterému se někdy říká malá Hluboká. Zhruba půl hodiny je to i do zámku Telč, nebo na hrad Bítov, který je v Jihomoravském kraji.

Sportovní vyžití ve městě

Slavonice disponují víceúčelovým hřištěm, tenisovými kurty a bowlingem. Také je tu sauna a vnitřní bazén, které provozuje jeden z místních hotelů. Kdo si přeje klid a ničím nerušenou zábavu, ten se během chvilky ocitne na golfovém hřišti v Nové Bystřici. Koupání umožňuje i koupaliště v Dačicích a v Jemnici. Celý okres je pak vhodný i k pěší turistice a k jízdě na kole.

Když se podíváme na možnosti zimních sportů, je nad slunce jasné, že zdejší prostředí jim zrovna dvakrát nenahrává. Počítejte proto s tím, že na nejbližší svah si zajedete do vnitrozemí. Asi nejblíže je to k lyžařskému středisku Mrákotín. Za méně, než hodinu cesty stanete i před sjezdovkou ve Ski areálu Jalovec. V případě, že to stav sněhové pokrývky dovolí, v okolí Slavonic je možné i běžkovat.

Slavonice 3

Dostupné ubytování ve Slavonicích

Ve Slavonicích si můžete vybrat z úžasného množství různých typů ubytovacích zařízení. Asi nejvíce ve městě bodují penziony a hotely.

Hned v závěsu je cenově dostupnější ubytování v soukromí, nebo v některém z dobře vybavených apartmánů. Ty jsou vhodné i pro větší rodiny, kterým by jeden hotelový pokoj nestačil. Krásu tohoto kraje si naopak plně vychutnáte, když si pronajmete chalupu, nebo turistickou chatu. Nejméně nároční mohou nárazově přespat v ubytovně.

Slavonice se řadí mezi historicky i kulturně nejcennější města na území Česka. Zároveň jsou ale dostatečně klidné na to, aby se tu cítili dobře i turisté, kteří nesnášejí davy jiných cestovatelů. Přijeďte se podívat.

Názory a doporučení

Ivan Švec (ubytovatel) 14.2.2020
Údolím Moravské Dyje od Nového Hobzí až do Telče, můžete navštívit pozůstatky zdejších mlýnů Janov Mutěnská obora – přírodní zajímavost, jejíž lesní porost slouží jako genová základna lípy a jasanu s pestrou flórou. Vede tudy cyklostezka do Slavonic. Zdejší lesy jsou rájem houbařů! Telč Patří společně s Prahou a Českým Krumlovem k městům, které je u nás první i pod ochranou UNESCO a to velmi jistě právem. Krásné náměstí s fasádami domů různých stylů a barev,které připomínají kulisy či vánoční perníčky. Zámek ,který skrývá poklady renezance. Krásné parky na břehu rybníků, galerie a veliké množství zajímavých kulturních akcí je jistě důvodem k návštěvě tohoto města po celý rok. Kostelní Vydří Karmelitánský klášter Cizkrajov Montserrat – Poutní kostel Panny Marie z Montserratu