Loading

Ubytování ve Starém Městě pod Landštejnem

(4 objekty + 19 objektů v okolí 25 km)

Romantická chata Landštejn

Staré Město pod Landštejnem, na samotě, v lese
Romantická chata se saunou, v lese

Velkorysá chata Landštejn

Staré Město pod Landštejnem, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Velkorysá chata vánoční týden

Chalupa v České Kanadě

Staré Město pod Landštejnem, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Útulná chalupa pod Landštejnem

Lesní vila

Staré Město pod Landštejnem, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Apartmány s bazénem, v České Kanadě

Chalupa Stálkov 23

Slavonice (Staré Město pod Landštejnem 3,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa...
Útulná chalupa s krásnou zahradou

Rodinný penzion Kunc

Slavonice (Staré Město pod Landštejnem 7,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru...
Útulné ubytování v klidné oblasti

Chalupa na mlejně

Nová Bystřice (Staré Město pod Landštejnem 7,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u le...
Příjemná chalupa v budově bývalého mlýna

Blaťácká chalupa

Nová Bystřice (Staré Město pod Landštejnem 7,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
v České Kanadě. Pěkná chata se saunou

Ubytování Česká Kanada

Český Rudolec (Staré Město pod Landštejnem 8,4 km vzdušně),...
Komfortné apartmány v České Kanadě

Pohádková usedlost Albeř

Nová Bystřice (Staré Město pod Landštejnem 9,1 km vzdušně), na okraji obce / města,...
Místo, kde se budete cítit jako doma
1 - 23 / 23

Staré Město pod Landštejnem

Staré Město pod Landštejnem 1

Romantika pod zříceninou hradu Landštejn

Hledáte poklidné místo, které by bylo jako dělané pro romantickou dovolenou ve dvou? Případně, Vámi vybraná destinace by měla upoutat i mladší členy Vaší rodiny? Ať už je Vaše počáteční motivace jakákoliv, věřte, že Staré Město pod Landštejnem Vám nabídne obojí.

Tato obec se nachází v Jihočeském kraji, těsně na hranicích se sousedním Rakouskem. Po stránce administrativy spadá Staré Město pod Landštejnem do okresu Jindřichův Hradec. Oproti němu je však v blízkosti obce nádherně zalesněná příroda. Zároveň se tu projevují i malé fragmenty místní rybníkářské kultury.

Co by kamenem dohodil objevíte Gebhárecký rybník, Návarský rybník, Rajchéřovský rybník či rybník Walden. Přímo ve Starém Městě pod Landštejnem je i vodní nádrž Landštejn. Milovníky přírody taktéž uspokojí výlet k nedalekému Hadímu vrchu, ze kterého se jim naskytne nádherný výhled do širokého okolí. Pokud by Vás však pobyt v obci na chvilku unavil, udělejte si cestu do nedalekého Jindřichova Hradce, Českého Rudolce či Dačic.

První zmínky o obci pochází ze 12. století. Už od počátku byla silně spjata s hradem Landštejn, jehož zřícenina se tyčí nad obcí i dnes. Ačkoliv byl hrad jednou z perel České šlechty, obec pod ním nikdy nehrála žádnou opravdu významnou roli. Nemáme ani žádné záznamy ohledně živobytí místních obyvatel. Lze se však domnívat, že hlavní obživu jim poskytovaly bohaté lesy, hrad a drobná obchodní činnost.

Obci se taktéž vyhnula industrializace, takže fakticky nijak nepřispěla k rozvoji českého průmyslu během 19. století. Na druhou stranu, můžeme být rádi. Díky tomu si Staré Město pod Landštejnem zachovalo svůj původní ráz. Ten každoročně přiláká řadu turistů, kteří si chtějí dopřát klid v neporušené české přírodě.

Staré Město pod Landštejnem 2

Co je ve Starém Městě pod Landštejnem k vidění?

I přesto, že je Staré Město pod Landštejnem malou dovolenkovou destinací, je v něm podivuhodné množství větších i menších památek. Krom zříceniny hradu Landštejn je hlavní dominantou obce kostel Nanebevzetí Panny Marie. Památkově chráněná je i budova bývalé školy, sýpka a zámek Dobrohoř.

V neposlední řadě je tu i volně přístupný židovský hřbitov. Menší, avšak neméně zajímavou památkou v přilehlé blízkosti Starého Města pod Landštejnem je i zámek Český Rudolec. Ten byl po dlouhá léta zanedbáván. Jeho nynější majitelé však přistoupili k jeho celkové renovaci.

Protože se toto dílo pomalu ale jistě daří, vlastníci se rozhodli objekt zpřístupnit i pro veřejnost. Svým přátelům se tedy můžete doma pochlubit tím, že jste navštívili místo, kterému se často neřekne jinak, než “Malá Hluboká”. Zámek je i v Dačicích či Jindřichově Hradci. Dětem se bude líbit i na zámku Červená Lhota, kde si připomenete pohádku o princezně Zlatovlásce. Líbit se Vám bude i na zámku Jemčina.

Také Vám můžeme vřele doporučit návštěvu sousedních Slavonic. Ty mají velmi krásné historické jádro. To lze shlédnout z městské vyhlídkové věže. Kdo má pro strach uděláno, ten se vydá do rozlehlého podzemí. Velmi blízko je i historické město Telč, které je zapsáno na světovém seznamu UNESCO. Ačkoliv má obec přehradní nádrž, není určena ke koupání. Proto počítejte s tím, že v případě touhy po vodních radovánkách bude potřeba trochu cestovat.

Nejvhodnějším místem, které nabízí možnost koupání je Aquapark Jindřichův Hradec. Pokud se rozhodnete vyjet mimo hranici kraje, v relativně dobré vzdálenosti najdete i vodní nádrž Vranov nad Dyjí. Přímo ve Starém Městě pod Landštejnem funguje i lanový park Landštejn. Kdo chce, ten může vyzkoušet i místní střelnici a biatlonový areál. Ve Slavonicích pak máte možnost vypůjčit si koloběžku.

Staré Město pod Landštejnem 3

V průběhu zimy si lze zalyžovat v některém z místních lyžařských areálů. Jedním z nich je Ski areál Mrákotín. Tím druhým je lyžařské středisko Křemešník. V celém regionu je i mnoho běžkařských stop.

Staré Město pod Landštejnem – cenově dostupné ubytování pro všechny

I přes velikost obce Vám Staré Město pod Landštejnem nabídne široké spektrum ubytovacích kapacit. Kdo hledá prvotřídní servis, ten se ubytuje v hotelu. Rodinnější ubytování nabízí některý z penzionů či apartmánů. Nechybí tu ani možnost ubytování v soukromí či v některé z místních chalup. Romantiku a klid naopak zažijete v případě, že vyzkoušíte některou z turistických chat.

Staré Město pod Landštejnem na Vás dýchne pohodou a klidem, které Vám mohou v dnešní době chybět. Dobrá vybavenost obce, krásná příroda a zajímavé památky v okolí zajistí, že se tu bude bavit naprosto kdokoliv. Přijeďte a uvidíte.

Názory a doporučení

Dana Černohorská (skupina - návštěvník) 3.4.2020
Vlastně jsme ji moc neviděli.
Miroslav Benda (skupina - návštěvník) 29.11.2019
Hrad Landstejn, prochazka kolem prehrady
Vlastimil Kašpír (skupina - návštěvník) 26.8.2019
blízkost obce a ubytování, klid, milí lidé
Eva Čurlejová (skupina - návštěvník) 16.8.2019
-