Ráj cyklistů v České Kanadě

Chalupa Studený pramen se nachází v obci Kunžak, v části Kaproun. Tato obec leží v okrese Jindřichův Hradec, v Jihočeském kraji. Městečko Kunžak najdete v Javořické vrchovině, v oblasti, která se nazývá Česká Kanada.

V obci se nachází veřejné hřiště, kde si zahrajete volejbal, nohejbal nebo basketbal. Tento region je protkán hustou sítí cyklostezek. Mezi oblíbené výlety patří kulturní a historické památky (Telč, Dačice, Jindřichův Hradec, Žirovnice, Slavonice a mnoho dalších). Vyhledávanou atrakcí je úzkokolejná železnice. Návštěvníci se v létě rádi osvěží v rybníku Komorník, další možností je koupaliště v Dačicích nebo aquapark v Jindřichově Hradci, kde najdete také krytý bazén během celého roku. V zimě jsou v okolí dobré podmínky pro běžecké lyžování a nejbližší lyžařská střediska Mrákotín a Radouň uspokojí lyžaře i snowboardisty. Dokonalý odpočinek Vám poskytnou lázně v Třeboni.

Celoročně Vám nabízíme ubytování v chalupě, která je rozdělena na tři apartmány. V každém z apartmánů se může ubytovat 6 osob, celková kapacita chalupy je tedy 18 osob. Chalupu je možné celoročně pronajmout jako celek, od dubna do listopadu se pronajímají i jednotlivé apartmány.

Všechny tři apartmány jsou mezonetové, každý má vlastní vchod ze společné terasy. Dispozice i vybavení apartmánů je podobné. V přízemí se nachází vždy obývací pokoj s kuchyňským koutem, který je vybaven dvouplotýnkou, mikrovlnnou troubou, lednicí s mrazákem, rychlovarnou konvicí a toustovačem (v modrém apartmánu navíc myčkou). Najdete zde také jídelní stůl se židlemi, krbovou pícku a v modrém apartmánu i pohovku a televizi. Koupelna se sprchovým koutem a toaletou se nachází také v přízemí. Podkroví je vyhrazeno k odpočinku. V každém apartmánu najdete 4 lůžka, které jsou někde spojeny do manželských postelí. K dispozici jsou Vám vždy i dvě přistýlky.

Z červeného a žlutého apartmánu se dostanete do společenské místnosti, kde najdete televizi, krbovou pícku a jídelní posezení. Na společné zastřešené terase můžete v letních měsících grilovat. Cyklisté jistě ocení vyhrazený prostor na odkládání kol. Přímo u objektu najdete parkovací místa pro 6 aut.

Dopřejte si odpočinek v klidném prostředí. Rádi Vás přivítáme na Chalupě Studený pramen.