Loading

Ubytování v České Kanadě

(30 objektů)

Chalupa Dajan

Strmilov, na okraji obce / města, u potoka
Domek s bazénem, saunou,zahradní hry

Blaťácká chalupa

Nová Bystřice, v obci / ve městě, u vody
v České Kanadě. Pěkná chata se saunou

Ubytování Česká Kanada

Český Rudolec, v obci / ve městě
Komfortné apartmány v České Kanadě

Rekreační středisko VALCHA

Počátky, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Ideální pro skupiny, s restaurací

Chalupy Kyprův mlýn

Knínice (okres Jihlava), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Ideální pro pobyty rodin s dětmi

Apartmány Gambit

Strmilov, v obci / ve městě
Komfortné apartmány v historickém domě

Amenity Resort Česká Kanada

Nová Bystřice, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Rekreačný rezort na brehu rybníka

Chornitzerův dům

Telč, v obci / ve městě, v centru města
Apartmánový dům na nejhezčím náměstí

Chalupa na mlejně

Nová Bystřice, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Příjemná chalupa v budově bývalého mlýna

Chalupa Studený pramen

Kunžak, v obci / ve městě, u vody
Ráj cyklistů v České Kanadě
1 - 30 / 30

Česká Kanada

Česká Kanada 1

Česká Kanada, asi 280 km2 rozsáhlá oblast, která leží na pomezí Čech a Moravy, spadá do Jihočeského kraje a patří k okresu Jindřichův Hradec. Po celé své jižní délce kopíruje rakouské hranice. Územím prochází Javořická vrchovina, na západě se rozprostírá Třeboňská pánev.

Většími městy České Kanady jsou Nová Bystřice nebo Slavonice. Do Jindřichova Hradce je to od hranic České Kanady okolo 10 kilometrů. Je to místo řídce osídlené a díky tomu je zde neporušená příroda. Pokud hledáte místo na klidnou dovolenou, užíváte si rádi přírodu a chcete zažít něco nového, v České Kanadě najdete to pravé.

Přírodní park Česká Kanada patří od roku 1994 k chráněným územím České republiky, a to hlavně za účelem zachování neporušené a nedotčené přírody. Na jejím území jsou díky nízkému osídlení rozlehlé a hluboké lesy a skalní útvary. Každé roční období barví stromy do různých barev a i díky tomu se podobá Kanadě, odkud čerpá inspiraci pro svůj název. Nejvyšším vrcholem je Vysoký kámen (738 m n. m.) nedaleko vesnice Rožnov.

Přírodní památky, zvířata i gurmánský zážitek

V České Kanadě se nachází několik přírodních památek a zajímavostí. Kromě dlouhých procházek nedotčenou a divokou přírodou si užijete mírně zvlněné kopce České Kanady i z cyklistického sedla. Na severu je národní přírodní památka Krvavý a Kačležský rybník. Jsou to propojené mokřady s ptačími hnízdišti. Avšak na jižní straně Kačležského rybníku, u hráze, je dovoleno koupání. Tak si na své letní dovolené nezapomeňte plavky.

Rašelinová louka nad malým rybníčkem Kaproun je označena za národní přírodní památku díky výskytu chráněného leknínu bělostného. V přírodní rezervaci Skalák u Senotína najdete rybník, mokřady, rašeliniště i suchá vřesoviště. Nedaleko opodál je jelení a mufloní obora Klenová. Ta je sice veřejnosti nepřístupná, ale okolo ní vede cyklostezka, silnice i turistická trasa. Při troše štěstí zahlédnete tyto krásné kousky na vlastní oči.

Avšak v České Kanadě se Vám bude určitě hodit i dalekohled. Ten využijete například nedaleko osady Rožnov. Zde se totiž nachází bizoní farma, která se specializuje na chov amerických bizonů. Při procházce můžete vidět bizony z velmi krátké vzdálenosti. Zároveň se můžete v místní restauraci občerstvit místním pivem Bizon a také ochutnat třeba bizoní steak.

Česká Kanada 2

Zajímavou procházku si můžete udělat po naučné stezce na Ďáblovu prdel. Ta začíná na parkovišti nedaleko Valtínovského rybníka a vede až ke kamennému útvaru připomínajícímu lidské pozadí. Na 3 kilometrové stezce krásnou přírodou minete také rozhlednu U Jakuba, která Vám po vystoupání 180 schodů naskytne pohled z 34 metrové výšky na celou Českou Kanadu. U rozhledny, která stojí na Havlově hoře, můžete pro oživení jízdy na kole využít například bikepark, najdete tu i dětské hřiště a lesopark.

Za památkami i aktivitami do České Kanady

Pokud chcete při toulkách přírodou navštívit i nějaké památky, můžete zajít například na hrad Landštejn nebo do Muzea čs. opevnění Klášter II, které tvoří celkem 8 objektů lehkého opevnění z období druhé světové války. Zámek Dobrohoř sice prochází rekonstrukcí, ale i tak je v sezóně otevřený a kromě kávy v zámecké kavárně můžete ochutnat různá vína z vinného sklepa, zapůjčit si motocykl anebo si zdarma prohlédnout interiéry zámku a aktuální výstavy.

Nedaleko Starého Města pod Landštejnem můžete na židovském hřbitově hledat nejstarší náhrobek. Ten pochází z roku 1610. Ve Slavonicích zase můžete vystoupat na městskou věž, projít se historickým centrem s poměrně zachovalými hradebními branami, navštívit muzeum samorostů nebo se s dětmi zastavit do minizoo.

Nové Bystřici můžete v muzeu veteránů obdivovat na 50 historických vozů nebo se dozvědět něco více o úzkokolejce v Regionálním úzkokolejném muzeu. A nakonec se můžete občerstvit třeba v místním pivovaru. Tzv. Malá Hluboká se nazývá zámekČeském Rudolci. Zámek je v soukromém vlastnictví a je veřejnosti přístupný, jeho návštěvou přispíváte na opravu a rekonstrukci. Firma také provozuje wellness, penzion a pivovar, takže o Vaše tělo i chuťové pohárky bude dobře postaráno.

Pokud máte rádi vlaky, můžete si užít zážitkovou jízdu parním vlakem na úzkorozchodné trati na cestě Nová Bystřice – Jindřichův Hradec. Po cestě budete projíždět srdcem České Kanady a naskytne se Vám zase jiný pohled. Navíc nepříliš vzdálený Jindřichův Hradec má krásný hrad a zámek, ale také unikátní největší lidový mechanický betlém na světě. A to určitě stojí za návštěvu.

Česká Kanada 3

Věděli jste, že nedaleko České Kanady, v Dačicích, byla vyrobena první kostka cukru na světě? Více informací o tom můžete zjistit v městském muzeu, kde je věnovaná expozice první kostce cukru.

V horkých letních dnech si užijete přírodní koupání v rybníku Zvůle, Osika i pod hrází Kačležského rybníka. Po náročné fyzické aktivitě si můžete zpříjemnit chvíle ve wellness a spaČeském Rudolci. Během zimní dovolené můžete objevovat různá zákoutí na některých z několika kilometrů dlouhých běžeckých lyžařských stop. A nakonec v Hradišti nedaleko Nové Bystřice si můžete zalyžovat i ve ski areálu.

Vyberte si z pestré nabídky ubytování v České Kanadě

Česká Kanada je nádherné místo pro klidnou dovolenou a odpočinkový pobyt. Na celém území je řada míst, kde složit hlavu. Levné ubytování najdete jak v penzionech, rekreačních zařízeních, v soukromí, tak i v kempu.

Netradiční ubytování nabízí například bizoní farma nebo zámek v Dobrohoři. Luxusní ubytování s wellness najdete v některém z wellness penzionů či v hotelích. Pokud si chcete užít klid a ticho v srdci České Kanady, můžete se ubytovat například v bývalé hájovně. K pronájmu jsou také chaty a chalupy.

Česká Kanada je místem, kde se mísí divoká, nedotčená a chráněná krajina. Je to místo odpočinku, relaxace, ale nabízí různé varianty aktivní dovolené. Ať už v létě nebo v zimě, v každé roční době si užijete čistý vzduch a splynutí s přírodou. Je to také místo, kde si pobyt užijí jak děti, tak dospělí. Zkrátka ideální místo pro Vaši příští dovolenou.

Názory a doporučení

Jan Dukát (ubytovatel) 20.8.2019
Strmilov je brána České Kanady.V okolí je spoustů rybníků a lesů
Jana Kršková (ubytovatel) 16.8.2019
Přírodní park Česká Kanada se rozkládá mezi městy Slavonice, Nová Bystřice a Kunžak. Doporučujeme Vám navštívit např. Lanový park Landštejn, Cestu pohádkovým lesem, Pevnostní areál Slavonice, Rozhlednu u Jakuba, Skalní útvar Ďáblova prdel atd. Dále Hrad Landštejn, Maříž, Zámek Dobrohoř, Zámek Český Rudolec, Vranovskou přehradu, Hrad Bítov, v zimě běžecké stezky atd.
Eva Čurlejová (skupina - návštěvník) 16.8.2019
-
Pavel Kabíček (skupina - návštěvník) 7.8.2019
pestrost a bohatá nabídka turisticky zajímavých lokalit a objektů, a to napříč celým regionem "Česká Kanada"
Naďa Steklá (ubytovatel) 27.7.2019
Česká Kanada je zajímavá a nespoutaná krajina, známá pro svojí krásnou zalesněnou krajinu.
Jiří Kavalíř (ubytovatel) 25.7.2019
Chalupa na mlejně je situována v přírodním parku Česká Kanada, což je pozoruhodné místo, ležící na jihu České republiky. Tuto působivou lokalitu najdete při historické hranici Čech a Moravy, rozprostírající se podél státní hranice s Rakouskem. Vzhled této unikátní krajiny, jenž byl podkladem pro název "Česká Kanada", je tvořen hojně zalesněným uzemím s tajuplnými kamennými útvary a dalšími přírodními krásami, které doslova lákají k procházkám. Samotná oblast je vyhledávánou a oblíbenou lokalitou k pěší turistice, cykloturistice, houbaření, sběru lesních plodů a koupání. V zimním období je možno využít místní běžkařské tratě, nebo nedaleká lyžařská střediska.
Jana (skupina - návštěvník) 23.7.2019
Pěkná příroda, v okoli spousta zajímavých míst
Lenka Kocábová (mladý pár - návštěvník) 14.7.2019
Region super. Mnoho dostupných památek a krásná příroda.
Josef Bartoš (starší pár - návštěvník) 17.6.2019
Region nádhernej i možnosti zajet do Rakouska,Vše jsme využili . Snad v každé vesnici,městečku .. jsme se zastavili a obdivovali jak se to fantasticky vylepšilo .. Určitě znovu přijedem a všem známým vřele doporučíme .
Miroslava Kaněrová (sólo host - návštěvník) 10.6.2019
Úžasné možnosti výletů, koupání, sportů, turistiky.
Milan Svítek (ubytovatel) 30.1.2019
Region toho nabízí obravdu mnoho, vždyť v dosahu jsou takové skvosty jako např. Telč (na seznamu UNESCO), Dačice, Slavonice, Žirovnice, Jindřichův Hradec, Český Rudolec ap. V okolí do 20 km se nachází mnoho zámků např. v Jindřichově Hradci, v Telči, v Žirovnici, v Dačicích, zámek v Kamenici nad Lipou, Vranovský zámek a Červená Lhota. Také jsou zde hrad Landštejn, Roštejn, Bítov ap. Kromě koupání na zahradě v bazénu je možné navštívit známé rybníky v okolí( Chytrov, Zvůli, Komorník,Osiku ap.) Pro nevšední zážitek pak stačí usednout do historického vagónu taženého parní lokomotivou do České Kanady(jezdí z Jindřichova Hradce do Obrataně nebo Nové Bystřice. V okolí Slavonic můžete vidět Československé pohraniční opevnění, ve Slavonicích si prohlédnout slavonické podzemí nebo za Slavonicemi navštívit muzeum samorostů. Po prohlídce hradu Landštejn si pak můžete udělat procházku na bizoní farmu, která je vzdálena asi 3km od hradu.