Loading

Ubytování v Dačicích

(2 objekty + 17 objektů v okolí 25 km)

Ubytování na chalupě Dačice

Dačice - Borek, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Luxusní ubytování s privátním wellness

Apartmány Duo Dačice

Dačice, v obci / ve městě
Luxusní apartmány na jihu Čech

Ubytování Česká Kanada

Český Rudolec (Dačice 10,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány v České Kanadě

Rodinný penzion Kunc

Slavonice (Dačice 11,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Útulné ubytování v klidné oblasti

Chalupa U kamenného stolu

Slavonice (Dačice 11,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Dovolená pro rodiny s dětmi,skupiny

Privát Remeš

Telč (Dačice 11,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Útulný privát se zahradou v centru!

Hospodářský dvůr Bohuslavice s.r.o.

Bohuslavice (okres Jihlava) (Dačice 12,6 km vzdušně), v obci...
Pohodlné pokoje na statku s restaurací

Chalupa Stálkov 23

Slavonice (Dačice 12,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Útulná chalupa s krásnou zahradou

Penzion Klondike

Kunžak (Dačice 13,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzión Klondike stojí v dedine Valtínov

Chalupy Kyprův mlýn

Knínice (okres Jihlava) (Dačice 14,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Ideální pro pobyty rodin s dětmi
1 - 19 / 19

Dačice

Dačice 1

Město první cukrové kostky

Z části jihočeské a z části moravské městečko je typické nejen svou historicky první výrobou kostkového cukru, ale nabízí i krásnou a pro danou lokalitu typickou přírodu a zajímavé sportovní aktivity. Tato oblast rozhodně pro svá kouzelná místa stojí za návštěvu zvláště od jara do podzimu a navíc poskytuje příjemné turistické zázemí a ubytování.

Dačice najdete na pomezí Jihočeského kraje a Vysočiny. Přestože patří do okresu Jindřichův Hradec, zhruba 12 kilometrů na jih od Telče, historicky leží na území Moravy. Nachází se v nejjižnějším cípu Českomoravské vrchoviny.

První písemná zmínka o Dačicích pochází již z roku 1183 a hovoří o vysvěcení nejstaršího místního kostela svatého Vavřince. Ten by rozhodně neměl při výletu ujít Vaší pozornosti. Uvnitř se nachází freska na oltáři, která vytváří zajímavý prostorový dojem. Kromě kostela svatého Vavřince najdete v okolí ještě klášter Bosých karmelitek, kostel svatého Jana Křtitele nebo svatého Lamberta. Ač jsou Dačice malým městem, v průběhu celé historie v nich bylo živo a měly velký význam.

Dačice – historie a současnost

V 16. století sem začali přicházet italští umělci, zejména stavitelé a proměnili tvář Dačic z gotické na renesanční. Z té doby zde najdete například Starý a Nový zámek nebo radnici. Nejvýznamnější barokní památkou je františkánský klášter s kostelem sv. Antonína Paduánského a sousoším Pany Marie. Později se obec stala významným centrem Jednoty bratrské. V moderní době jsou Dačice spojené s technickým rozvojem a proslavily mnohými zajímavostmi.

Dačice 2

Staly se českými průkopníky v oblasti odborného školství a průmyslu a byla zde zřízena jedna z prvních lesnických škol. V roce 1829 založili bratři Grenberové poblíž obce první řepní moderní cukrovar v naší zemi a ve zdejší cukrové rafinérii byl vyroben první kostkový cukr na světě.

Tento vynález byl pak patentován roku 1843. Objev je připomínán pomníkem, který patří mezi jedno z nejvyhledávanějších míst v Dačicích. Pokud jste milovníci historie, navštivte Městské muzeum a galerii.

To nabízí několik stálých expozic a pořádá v průběhu roku mnoho výstav. Zavítat můžete i do Leteckého muzea Viléma Götha s fotografickými i jinými exponáty a ucelenými informacemi o civilním i vojenském letectví. Za vidění dále rozhodně stojí měšťanské domy, socha sv. Prokopa a socha sv. Jana Nepomuckého, pomník Vincence Hlavy nebo zbytky městského opevnění.

K přírodním zajímavostem, které se zde nacházejí, patří v první řadě Dačická kaskáda, což je řetězec 19 rybníků a rybníčků na Rybničním potoce. Tato soustava je ojedinělá a unikátní nejen v rámci dané oblasti, ale i celého území České republiky. Nedaleko od obce se také nachází přírodní památka Dubová stráň a Toužínské stráně. Krásnou krajinu jižních Čech můžete obdivovat z nedalekých rozhleden Oslednice a U Jakuba. Každý, kdo má rád přírodu, by měl při návštěvě Dačic navštívit Zoopark Na Hrádečku a U Pipinga, které jsou v dojezdové vzdálenosti.

Dačice 3

Ubytování v Dačicích v létě i v zimě

Dačicích naleznete skvělé zázemí pro turistiku s celou řadou možností, kde se ubytovat. Od levnějších ubytoven a letních kempů až po hotely, které jsou zde nabízeny téměř na každém rohu. Každý si vybere právě to, co mu vyhovuje. Hotely seženete v rámci samostatných objektů, ale i prakticky spojené s restaurací nebo sportovním centrem.

Ti, kteří hledají něco speciálního, mohou vyzkoušet klasické soukromé chaty, chalupy, apartmány i unikátní objekty, jako je mlýn nebo hospodářský dvůr. V zimě si krom prohlídky celoročně dostupných památek užijete sezónní zábavu a i v oblasti typicky rovinatých jižních Čech si zalyžujete díky vleku Mrákotín a lyžařskému centru Jalovec. V létě na Vás kromě pěších a cyklistických výletů čeká i mnoho sportovních nabídek od fotbalových, tenisových a atletických hřišť, přes dětské prolézačky, až po fitcentra nebo kuželnu.

V letních měsících je možné využít rybníky ke koupání i rybaření. Pokud si chcete zaplavat i v zimě, určitě navštivte koupaliště, které nabízí plavecký rekreační bazén s divokou řekou, masážními tryskami, skluzavkou, tobogánem a dětským brouzdalištěm. Nechybí tu ani možnost zahrát si beach volejbal, pétanque nebo minigolf. Dačice jsou skvělou volbou pro Vaši dovolenou bez ohledu na roční období.