Loading

Ubytování v Dačicích

(3 objekty + 22 objektů v okolí 25 km)

Ubytování na chalupě Dačice

Dačice - Borek, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Luxusní ubytování s privátním wellness

Apartmány Duo Dačice

Dačice, v obci / ve městě
Luxusní apartmány na jihu Čech

Mlýn U splavu

Dačice, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Mlýn s bazénem na samotě u řeky

Ubytování Česká Kanada

Český Rudolec (Dačice 10,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány v České Kanadě

Rodinný penzion Kunc

Slavonice (Dačice 11,0 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Útulné ubytování v klidné oblasti

Apartmán u sv. Floriána Slavonice

Slavonice (Dačice 11,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v cen...
Stylové ubytování v gotickém domě

Dům Hradební Telč

Telč (Dačice 11,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Komfortný apartmán v centru města

Chornitzerův dům

Telč (Dačice 11,5 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Apartmánový dům na nejhezčím náměstí

Chalupa U kamenného stolu

Slavonice (Dačice 11,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Dovolená pro rodiny s dětmi,skupiny

Hospodářský dvůr Bohuslavice s.r.o.

Bohuslavice (okres Jihlava) (Dačice 12,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné pokoje na statku s restaurací
1 - 25 / 25

Dačice

Dačice 1

Dačice – nejen město první cukrové kostky

Z části jihočeské a z části moravské městečko je typické nejen svou historicky první výrobou kostkového cukru, ale nabízí i krásnou a pro danou lokalitu typickou přírodu a zajímavé sportovní aktivity. Tato oblast rozhodně pro svá kouzelná místa stojí za návštěvu zvláště od jara do podzimu a navíc poskytuje příjemné turistické zázemí a ubytování.

Dačice najdete na pomezí Jihočeského kraje a Vysočiny. Přestože patří do okresu Jindřichův Hradec zhruba 12 kilometrů na jih od Telče, historicky leží na území Moravy. Nachází se v nejjižnějším cípu Českomoravské vrchoviny. První písemná zmínka o Dačicích pochází již z roku 1183 a hovoří o vysvěcení nejstaršího místního kostela svatého Vavřince. Ten by rozhodně neměl při výletu ujít Vaší pozornosti. Uvnitř se nachází freska na oltáři, která vytváří zajímavý prostorový dojem.

Kromě kostela svatého Vavřince najdete v okolí ještě klášter Bosých karmelitek, kostel svatého Jana Křtitele nebo svatého Lamberta. Ač jsou Dačice malým městem, v průběhu celé historie v nich bylo živo a měly velký význam.

Dačice – historie a současnost

V 16. století sem začali přicházet italští umělci, zejména stavitelé a proměnili tvář Dačic z gotické na renesanční. Z té doby zde najdete například Starý a Nový zámek nebo radnici. Nejvýznamnější barokní památkou je františkánský klášter s kostelem sv. Antonína Paduánského a sousoším Pany Marie. Později se obec stala významným centrem Jednoty bratrské.

V moderní době spojené s technickým rozvojem se Dačice proslavily mnohými zajímavostmi. Staly se českými průkopníky v oblasti odborného školství a průmyslu a byla zde zřízena jedna z prvních lesnických škol.

Dačice 2

V roce 1829 založili bratři Grenberové poblíž obce první řepní moderní cukrovar v naší zemi a ve zdejší cukrové rafinérii byl vyroben první kostkový cukr na světě. Tento vynález byl pak patentován roku 1843. Objev je připomínán pomníkem, který patří mezi jedno z nejvyhledávanějších míst v Dačicích.

Pokud jste milovníci historie, navštivte Městské muzeum a galerii, jež nabízí několik stálých expozic a pořádá v průběhu roku mnoho výstav nebo Letecké muzeum Viléma Götha s fotografickými i jinými exponáty a ucelenými informacemi o civilním i vojenském letectví.

Za vidění dále rozhodně stojí měšťanské domy, socha sv. Prokopa a socha sv. Jana Nepomuckého, pomník Vincence Hlavy nebo zbytky městského opevnění.

K přírodním zajímavostem, které se zde nacházejí, patří v první řadě Dačická kaskáda, což je řetězec 19 rybníků a rybníčků na Rybničním potoce. Tato soustava je ojedinělá a unikátní nejen v rámci dané oblasti, ale i celého území České republiky. Nedaleko od obce se také nachází přírodní památka Dubová stráň a Toužínské stráně.

Krásnou krajinu jižních Čech můžete obdivovat z nedalekých rozhleden Oslednice a U Jakuba. Každý, kdo má rád přírodu, by měl při návštěvě Dači navštívit zooparky Na Hrádečku a U Pipinga, které jsou v dojezdové vzdálenosti.

Ubytování v létě i v zimě

V Dačicích naleznete skvělé zázemí pro turistiku s celou řadou možností, kde se ubytovat. Od levnějších ubytoven a letních kempů až po hotely, které jsou zde nabízeny téměř na každém rohu, a každý si vybere právě to, co mu vyhovuje.

Dačice 3

Hotely seženete v rámci samostatných objektů, ale i prakticky spojené s restaurací nebo sportovním centrem. Ti, kteří hledají něco speciálního, mohou vyzkoušet klasické soukromé chaty, chalupy, apartmány, i unikátní objekty, jako je mlýn nebo hospodářský dvůr.

V zimě si krom prohlídky celoročně dostupných památek užijete sezónní zábavu a i v oblasti typicky rovinatých jižních Čech si zalyžujete díky vleku Mrákotín a lyžařskému centru Jalovec.

létě na vás kromě pěších a cyklistických výletů čeká i mnoho sportovních nabídek od fotbalových, tenisových a atletických hřišť, přes dětské prolézačky, až po fitcentra nebo kuželnu.

letních měsících je možné využít rybníky ke koupání i rybaření. Pokud si chcete zaplavat i v zimě, určitě navštivte koupaliště, které nabízí plavecký rekreační bazén s divokou řekou, masážními tryskami, skluzavkou, tobogánem a dětským brouzdalištěm.

Nechybí tu ani možnost zahrát si beach volejbal, pétanque nebo minigolf. Dačice jsou skvělou volbou pro výlet bez ohledu na roční období.