Loading

Ubytování v Kunžaku

(1 objekt + 26 objektů v okolí 25 km)

Penzion Klondike

Kunžak, v obci / ve městě
Penzión Klondike stojí v dedine Valtínov

Chalupa Dajan

Strmilov (Kunžak 3,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u potoka
Domek s bazénem, zahradní hry

Chata Nikola

Blažejov (Kunžak 5,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u les...
Vyšší standard ubytování na chatě

Chalupa u Kamenné koule

Jilem (okres Jindřichův Hradec) (Kunžak 8,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylová historicky zařízená chalupa

Ubytování Česká Kanada

Český Rudolec (Kunžak 8,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány v České Kanadě

Penzion Na Návsi Hůrky

Nová Bystřice (Kunžak 8,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u...
Nově zrekonstruovaný penzion se saunou!

Chalupa na mlejně

Nová Bystřice (Kunžak 9,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Příjemná chalupa v budově bývalého mlýna

Blaťácká chalupa

Nová Bystřice (Kunžak 9,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
v České Kanadě. Pěkná chata se saunou

Chalupa Dobrá Voda

Popelín (Kunžak 10,2 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Relax uprostřed čarokrásné přírody

Pohádková usedlost Albeř

Nová Bystřice (Kunžak 11,0 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Místo, kde se budete cítit jako doma
1 - 27 / 27

Kunžak

Kunžak 1

Na prázdniny do České Kanady

Dávali jste do dneška přednost dovoleným ve velkých českých a moravských městech? Pokud byste tentokrát chtěli vyzkoušet něco trochu jiného, pro své toulky si vyberte Jihočeský kraj. Jeho rozmanitý terén skýtá spoustu možností jak pro rodiny, tak i pro větší party přátel, které se chtějí rekreovat společně. My se dnes zaměříme na obec Kunžak, která se nachází v okrese Jindřichův Hradec a která vám zprostředkuje spoustu nezapomenutelných zážitků.

Jakmile do Kunžaku přijedete, na první pohled Vás upoutá nádherná krajina, která ho obklopuje ze všech stran. Kromě polí je tu i značné množství lesů, luk a rybníků. Což je ideální kombinace pro všechny cestovatele, kteří si nedokáží odpustit prozkoumávání nového prostředí. Největším rybníkem, který ke Kunžaku přiléhá je Komorník. Po katastrálním území obce je však rozeseto i několik dalších vodních ploch. Zmínit bychom mohli třeba Obecní rybník, Zvůli nebo Polom. Krátce po výjezdu z Kunžaku se dostanete i k rybníku Hejtman a ke Krvavému a Kačležskému rybníku. Z měst a obcí je to pak nejblíže do Strmilova, Horního Meziříčka a do Českého Rudolce.

První zmínka o Kunžaku pochází ze 13. století. Jeho netradiční jméno vychází ze složeniny několika slov. Jejich přeložením a pochopením historických událostí přišli historikové na to, že se nejspíš jednalo o panství založené králem. Ten se tak pokoušel narušit jednotu území, jež bylo v držení jiných rodů.

Okolo Kunžaku procházela významná obchodní cesta. Proto není žádný div, že se obyvatelé tehdejšího města rozhodli, že se budou taktéž orientovat na obchod. Také tu stál pivovar a lidé tu provozovali i řadu žádaných řemesel. Bohužel, světlé zítřky narušil příchod Třicetileté války, jejímž přičiněním Kunžak víceméně zpustl. Situaci se podařilo stabilizovat až ve chvíli, kdy byla v Kunžaku zahájena výroba látek. Vzhledem ke své lokaci je dnes Kunžak vyhledávaným cílem rekreantů.

Památky v Kunžaku i okolí

Kunžak 2

Území Kunžaku je poměrně rozlehlé, rozhodně proto očekávejte, že v něm objevíte hodně kulturních památek. Dominantou obce je kostel sv. Bartoloměje. Další významnou stavbou je stavení s číslem 63 a několik kašen.

V Kunžaku je také pár menších církevních a lidových objektů. Mezi ně patří socha sv. Jana Nepomuckého, boží muka nebo studánka Javorka. S Kunžakem se pojí i postava Járy Cimrmana. V Kaprounu byla na popud jeho příhod vystavěna ležící socha s mohylou. Kolem ní prochází úzkokolejná dráha, po které se lze čas od času projet.

Větší i menší děti určitě vezměte do lesoparku U Jakuba. Kromě posezení a dětského hřiště k němu náleží i rozhledna, jejíž silueta napodobuje tvar tužky.

Jestli však dáváte přednost výletům k českým hradům a zámkům, také nepřijdete zkrátka. Kousek je třeba zřícenina hradu Landštejn, hrad a zámek v Jindřichově Hradci nebo Telč. Ta je zapsána na světovém seznamu UNESCO a ukrývá v sobě nejen zámek, ale i historicky velmi cenné náměstí, které je skvělým místem pro odpolední kávu či zákusek.

Sportovní možnosti v obci

Kunžak je po stránce sportovních aktivit celkem dobře vybaven. Zájemci se mohou proběhnout po fotbalovém hřišti, nebo si zahrají rekreačně tenis. Okolní příroda je vhodná i k procházkám a vede jí i několik cyklistických stezek. Nejbližší možnost koupání představuje Aquapark v Jindřichově Hradci. Pamatujte ale na to, že je v provozu pouze v letní sezóně. Asi hodinu cesty je to do Aquaparku Jihlava, jehož brány se Vám otevřou za každého počasí.

I když po stránce zimních aktivit není nabídka Kunžaku příliš pestrá, na svah to nebudete mít nijak daleko. Během chvíle stanete na sjezdovce lyžařského střediska Mrákotín. Dobře dostupný je i Ski areál Křemešník. Rovinatým terénem pak prochází široká síť běžkařských tras.

Kunžak 3

Kunžak po stránce ubytování

Věříme, že při výběru ubytování v Kunžaku si nebudete mít na co stěžovat. Možností existuje mnoho, takže si každý vybere takovou, která bude sedět na míru jeho potřebám.

Kromě ubytování v penzionech je tu populární pronájem chalup a chat.

Jestli toužíte po pohodlí, které by bylo srovnatelné s Vaším domovem, najměte si cenově dostupné ubytování v soukromí. Kdo cestuje na lehko, toho nasměrujeme do obecního kempu.

V Kunžaku je místo pro každého. Dovolenou si tu užijí jak ti, kteří milují aktivní pohyb a spoustu atrakcí, tak ti, kteří preferují klid.

Neváhejte a přijeďte objevovat krásy naší kotliny ještě dnes.

Názory a doporučení

Eva (mladý pár - návštěvník) 25.9.2019
Okolí v obci lesy kde roste mnoho hub,kaskády rybníku stezka a rozhledna Valtinov,a čistý vzduch