Loading

Ubytování v Rodvínově

(0 objektů + 22 objektů v okolí 25 km)

Chata Nikola

Blažejov (Rodvínov 5,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u l...
Vyšší standard ubytování na chatě

Chalupa Česká Olešná

Strmilov (Rodvínov 8,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulná chalupa v blízkosti rybníku

Chalupa Dajan

Strmilov (Rodvínov 10,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u potoka
Domek s bazénem, saunou,zahradní hry

Apartmány Gambit

Strmilov (Rodvínov 10,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány v historickém domě

Chalupa Studený pramen

Kunžak (Rodvínov 13,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Ráj cyklistů v České Kanadě

Penzion a restaurace Zlatovláska

Pluhův Žďár (Rodvínov 14,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Penzion v blízkosti zámku Červená Lhota

Penzion Na Návsi Hůrky

Nová Bystřice (Rodvínov 14,6 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Nově zrekonstruovaný penzion se saunou!

Ubytování v Kardašově Řečici

Kardašova Řečice (Rodvínov 14,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Rekreační dům v klidné části města

Chalupa u Kamenné koule

Jilem (okres Jindřichův Hradec) (Rodvínov 15,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylová historicky zařízená chalupa

Penzion Ovčárna

Nová Bystřice (Rodvínov 16,4 km vzdušně), na okraji obce / města
Rodinný penzion v České Kanadě
1 - 22 / 22

Rodvínov

Rodvínov 1

Načerpejte síly v Jihočeském kraji

Kdo si potrpí na poklidnou dovolenou bez zbytečného ruchu a shonu, ten by měl zavítat do Jihočeského kraje. Především proto, že jeho lesy a rybníky skýtají nepřeberné množství zábavy. Nesmíme ale zapomínat ani na množství proslulých památek, které v sobě tento region skrývá. Pokud máte pocit, že už jste v něm všechno viděli, na chvilku zadržte a zajeďte si do Rodvínova. Ten leží na řece Nežárce v okrese Jindřichův Hradec.

Stejně jako další místa Jihočeského kraje, i Rodvínov je obklopen celou řadou větších i menších rybníků. V přilehlé blízkosti obce je rybník Dolní Blahů, Velký Fišerů, Proboštský rybník, Dolní obecní rybník, Nový Smrčků a Horní obecní rybník.

Kousek je to i do lesa, který v sobě ukrývá další řádku menších vodních ploch. Jestli ale během dovolené hledáte i jiný způsob aktivního vyžití, během několika minut se dostanete do okresního Jindřichova Hradce. Kousek je to i do Strmilova, Kunžaku a Číměře.

První zmínka o existenci Rodvínova pochází ze začátku 14. století. Podle historických záznamů šlo o obec Rodínov. Současnou podobu názvu Rodvínov získal až v první polovině 20. století.

V obci žila po dlouhou dobu početná německá menšina. Vzhledem k tomu, že se změnou pojmenování došlo k zániku původního německého jména, lze soudit, že se jednalo o poválečnou snahu o počeštění obce. Od 16. století byly okolo Rodvínova budovány rybníky.

Ačkoliv máme poměrně velké množství informací o životě v obci, záznamy o obživě místních bohužel chybí. Vzhledem k úrodné krajině šlo nejspíš o chov dobytka a o práci v zemědělství.

Naprosto určitě ale víme, že tu ke konci 2. světové války došlo k drobnějším akcím českého odboje. Jednou z nejvýznamnějších byl útok hloubkařů na projíždějící vlak. Dnes se Rodvínov zabývá především činnostmi, které jsou propojené s cestovním ruchem.

Rodvínov 2

Kam si v Rodvínově vyrazit?

Bohužel, přímo v Rodvínově mnoho zajímavých památek není. Za zmínku stojí pouze historická zvonice, ze které byl opakovaně odebrán zvon pro potřeby armády. Svému účelu zvonice opět slouží teprve od roku 2015.

V části obce Jindřiš je toho k vidění o něco víc. Nejcennější je patrně most přes Hamerský potok, který byl zhotoven ve 2. polovině 19. století. Jen kousek od této části Rodvínova lze navštívit zříceninu Vítkova hrádku.

Kdo se chce podívat i na další hrady a zámky v okolí, ten se během krátké chvíle dostane do areálu zámku v Jindřichově Hradci. Blízko je i zámek Stráž nad Nežárkou, jehož majitelkou byla Ema Destinnová nebo zámek Červená Lhota.

Dětem se bude líbit i na zámku Třeboň a na zámku Dačice. Komu nevadí cestovat o kus dál, tomu lze doporučit návštěvu zámku Hluboká nad Vltavou.

Jestli je Vaším koníčkem spíše pěší turistika, určitě si naplánujte cestu k některé z několika rozhleden. Jistě Vás zaujme rozhledna Rýdův kopec. Z té je dobrý výhled na oblast okolo Jindřichova Hradce a při dobrých podmínkách i na vzdálenější Šumavu.

Nevšedním zážitkem pro děti i dospělé bude výstup na rozhlednu U Jakuba. Z té je dobře viditelná Česká Kanada a větrné elektrárny v Rakousku.

V Rodvínově bohužel není v podstatě žádná nabídka sportovních aktivit. S dětmi se však výborně pobavíte v lesoparku rozhledny U Jakuba. Ten je vybaven dětským hřištěm a dalšími atrakcemi. Mezi nimi je bludiště, tajná chodba nebo bikepark.

Rodvínov 3

Jindřichův Hradec zase skýtá velmi dobré možnosti letního koupání. Během sezóny je v provozu místní Aquapark. Koupat se lze i ve vodní nádrži Vajgar, která je přizpůsobena provozování dalších vodních sportů. Odvážní proto jistě rádi vyzkouší jízdu na vodních lyžích.

V rámci provozování zimních sportů jsou možnosti trochu menší. Kvalitní lyžování si ale užijete u lyžařského vleku Mrákotín. Dobře hodnocený je i ne příliš vzdálený Ski areál Křemešník. Vzhledem k dobrému terénu je oblast okolo Rodvínova vhodná i pro běžkaře.

Kde se ubytovat?

Rodvínov svým návštěvníkům nabízí přenocování v cenově dostupných penzionech. Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří preferují ubytování v dobře zařízených apartmánech. Obecní část Jindřiš poskytuje ubytování v kempu. Lze tu najít i ubytování v soukromí. Mimo hranice obce si lze najmout rekreační chalupy a chaty.

Rodvínov je díky svému přátelskému prostředí vhodný především pro cestování rodin s menšími dětmi. Nudit se tu ale nebudou ani romantické duše, které si chtějí okořenit chvilky strávené ve dvou. Přijeďte se přesvědčit na vlastní oči.