Loading

Ubytování v Kamenici nad Lipou

(0 objektů + 14 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Hojava

Lidmaň - Hojava (Kamenice nad Lipou 8,2 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji...
Chalupa se saunou a uzavřeným dvorem!

Pohádková usedlost Lovětín u devíti andělů

Jarošov nad Nežárkou (Kamenice nad Lipou 10,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Vířivky, bazén, dobré jídlo a relax :)

Chalupa Tvrziny

Dobrá Voda u Pacova (Kamenice nad Lipou 10,7 km vzdušně), mi...
Chalupa s bazénem na polosamotě

Letohrádek sv. Vojtěch

Počátky (Kamenice nad Lipou 13,5 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Unikátní prvorepublikový hotýlek

Chalupa Dobrá Voda

Popelín (Kamenice nad Lipou 13,8 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Relax uprostřed čarokrásné přírody

Apartmány Pod Lesem

Rodvínov (Kamenice nad Lipou 14,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Komfort a pohoda Pod Lesem

Penzion Romance

Jindřichův Hradec (Kamenice nad Lipou 17,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Báječný oddech, zrekonstruovaný objekt

Penzion U Šelongů - Gentleman

Jindřichův Hradec (Kamenice nad Lipou 18,0 km vzdušně), v obci / ve městě
s bazénem, saunou, fitness a hřištěm

Chata Nikola

Blažejov (Kamenice nad Lipou 18,1 km vzdušně), v rekreační o...
Vyšší standard ubytování na chatě

Pension u Tomáše

Jindřichův Hradec (Kamenice nad Lipou 18,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
Mezonetový apartmán v centru!
1 - 14 / 14

Kamenice nad Lipou

Kamenice nad Lipou 1

Některá města mají výhodu, že dostala do vínku místo v krásné přírodě, které obklopuje mnoho zajímavostí a možností, co tu dělat. Kamenice nad Lipou na okraji Českomoravské vysočiny je jedním z nich. Samo o sobě se může pochlubit řadou historických památek.

V jeho okolí je pak bezpočet tras pro turisty i cyklisty, kde s trochou štěstí nepotkáte davy turistů, ale užijete si malebnou krajinu sami pro sebe. Navštivte Kamenici nad Lipou během dovolené a poznejte její půvab na vlastní kůži.

Kamenice nad Lipou – atraktivní lokalita na českomoravských hranicích

Kamenice nad Lipou je město v okrese Pelhřimov, v kraji Vysočina na úpatí Českomoravské vrchoviny, kudy vede pomyslná dělicí čára mezi Čechami a Moravou. V dojezdové vzdálenosti se nachází větší města, jako je Jihlava, Jindřichův Hradec, Pelhřimov a Tábor.

Počátky města se datují do konce 13. století, kdy tu kolem hradu Kamenice vznikla osada a údajně byla zasazena památná lípa, která doplnila název města. Dnes Kamenici nad Lipou dominuje stejnojmenný renesanční zámek, který vznikl v roce 1583 přestavbou původního hradu. Zámek obklopuje anglická zahrada se starou lípou.

Na kopci Bradlo se rozkládá lesní hřbitov a kaple sv. Máří Magdaleny, k nimž vede kamenná křížová cesta. Na vrchu Antonka najdete zachovalý židovský hřbitov. Na náměstí stojí socha svatého Václava. Asi největší místní atrakcí je úzkokolejná trať z roku 1906. V letních měsících se můžete svézt parním vlakem do Jindřichova Hradce na jednu stranu a do Obrataně na stranu druhou.

Kamenice nad Lipou 2

V okolí Kamenice nad Lipou zažijete dovolenou plnou zábavy

Kromě zámku, který je přímo v Kamenici nad Lipou, můžete v okolí navštívit řadu dalších historických památek. Ve městečku Žirovnice najdete stejnojmenný rozsáhlý zámecký komplex na ostrohu nad řekou.

Pěkný výlet si udělejte na hrad Kámen s poklidnou atmosférou, zříceninu hradu Kozí Hrádek, kde pobýval Jan Hus, nebo na zříceninu hradu Štamberk s geologickou památkou kamenným mořem.

Necelých 20 kilometrů od Kamenice nad Lipou je město malebné město Telč zapsané na seznamu UNESCO. Telč a její okolí jsou ideální tip na výlety pro rodiny s malými dětmi. S nimi oceníte také možnost podívat se na zajímavá zvířata. V Táboře je velká zoologická zahrada a v Zooparku Na Hrádečku najdete soukromou minizoo a akvárium, kde můžete zvířata také krmit.

Díky rozhraní Českomoravské vrchoviny máte na výběr, kam si uděláte během letní dovolené vyjížďku na kole, v průběhu zimní dovolené výlet na běžkách a v případě obou pěší túru. Na Vysočině Vás čeká kopcovitá krajina a směrem k Jindřichovu Hradci spíše rovina a rybníky. Z nich je oblíbený například Martínkův rybník, Podliščí rybník nebo rybník Zhejral.

V průběhu celého roku na Vás čekají vodní radovánky v aquaparku Jindřichův Hradec a aquaparku Jihlava. V obou najdete dostatek atrakcí, abyste tu mohli strávit celý cen. V zimě to není daleko na lyžařský vlek Mrákotín. Jedná se o menší středisko se dvěma vleky, občerstvením a možností večerního lyžování. Rodinnou atmosféru najdete v Ski areálu Křemešník.

Kamenice nad Lipou 3

Ubytování v Kamenici nad Lipou po celý rok

Vzhledem k tomu, že je Kamenice nad Lipou velmi vyhledávanou turistickou destinací, budete mít přímo ve městě na výběr z nejrůznějších ubytovacích kapacit. Najdete tu hotely, penziony, apartmány a restaurace i ubytování v soukromí. V letních měsících tu sežene také levné ubytováníubytovně.

V okolí Kamenice nad Lipou si můžete na pár dní nebo na dobu celé dovolené pronajmout soukromé chalupy, chaty nebo si užít stylové ubytování na statku. V přírodě pak nechybí možnost kempování v kempech nebo ubytování v chatičkách.

Kamenice na Lipou je velmi zajímavý tip, kam vyrazit celoročně na dovolenou. Lokalita je vhodná pro rodiny s dětmi, aktivní sportovce i pasivně strávené volno. Pomezí Čech a Moravy nabízí dva různé typy krajiny, takže si sami vyberete, co by Vás zrovna bavilo. V okolí je množství přírodních a historických památek i zajímavých atrakcí. Kamenice nad Lipou by se mohla stát dalším místem, kam vyrazíte ve volném čase za zábavou.