Loading

Ubytování na Lipně

(17 objektů)

Hotel Farma U Mauritzů

Stožec, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Krásné ubytování s farmou v srdci Šumavy

Apartmán Lipno 1

Lipno nad Vltavou, v obci / ve městě, v centru města
Apartmán u Lipna, se samostatným vchodem

Byt ve Frymburku

Frymburk (okres Český Krumlov), v obci / ve městě, u vody
Komfortný apartmán u Lipna.

Apartmán Hanka

Lipno nad Vltavou, v rekreační oblasti, u vody
Apartmán 200 metrů od Lipenské přehrady

Penzion na samotě

Omlenice, na samotě
Ideální místo pro klidnou dovolenou!

Private Luxury Apartments

Frymburk (okres Český Krumlov), v obci / ve městě, u vody
Apartmány ve Wellness Hotelu Frymburk

Apartmány Hubert

Černá v Pošumaví, v rekreační oblasti, u vody
Komfortní apartmány u nádrže Lipno

Penzion Dominant

Černá v Pošumaví, v rekreační oblasti, u vody
Přímo na břehu Lipna s vlastní pláží!

Vila Lipno

Frymburk (okres Český Krumlov), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rekreační dům s bazénem, 5 min. od pláže

Apartmán Anemos Lipno

Lipno nad Vltavou, v obci / ve městě, u vody
Krásný apartmán, cca 200 m od přehrady
1 - 17 / 17

Lipno

Lipno 1

Jižní Čechy jsou mezi turisty velmi oblíbené pro svoji nezaměnitelnou přírodu i historické památky. Pokud patříte mezi turisty, kteří nemají rádi nudu a lelkování, ale rádi trávíte svoji dovolenou aktivně, pak se vydejte na Lipno. Tento region je jako stvořený pro milovníky jak letních, tak i zimních sportů.

Lipno leží v Jihočeském kraji a tento region zahrnuje jak lipenskou přehradu, tak i horní tok Vltavy na severní straně, po státní hranici s Rakouskem a Bavorskem na jihu. Lipno nabízí zážitky opravdu pro každého - najdete tu zábavu pro celou rodinu, odpočívat můžete ve wellness, čekají tu na Vás stovky kilometrů stezek jak pro cyklisty, tak i pro in-line bruslaře, lipenské jezero se postará o Vaše osvěžení a na celou krajinu se také můžete podívat z ptačí perspektivy.

Letní aktivity na Lipně

Letní dovolená na Lipně je hlavně o sportu. Celé dny si můžete vyhradit na nový Active Park Lipno. V jeho rámci navštívíte bikepark, bobovou dráhu či Aquaworld Lipno. Zapůjčí Vám zde kola, vodní plavidla či in-line brusle. Vše, co chcete zažít, tu najdete pěkně pohromadě na jednom místě. Výhodou parku je i parkování přímo v areálu, které je navíc zdarma. Dá se říct, že většina atrakcí, které na Lipensku najdete, spadá pod tento park.

Cyklisté se mohou projet kolem lipenského jezera (délka této trasy je 21 kilometrů). Zábavu si ale cyklisté užijí hlavně v již zmíněném bikeparku. Své stezky tu však nemají pouze cyklisté, ale i in-line bruslaři.

Lipno 2

O adrenalinové zážitky se postará Lanový park a netradiční zážitek zase nabídne známá Stezka Korunami stromů, která je nejstarší svého druhu v republice. Když Vám bude přát počasí, dohlédnete z ní až na vrcholky rakouských Alp. To vše z výšky 40 metrů.

Království lesa potěší nejen malé návštěvníky, ale i jejich rodiče. Desítky atrakcí pro malé i velké se nachází kousek od Stezky korunami stromů, takže tyto dvě atrakce můžete spojit do jednoho dne. V Království lesa se děti mohou vyřádit na houpačkách, skluzavkách, kolotočích, skákat na trampolíně či se ztratit v mraveništi. Vedle toho se i zábavnou formou dozví spoustu zajímavých věcí o lese a životě v něm.

O netradiční zážitek se postarají vyhlídkové plavby po lipenské přehradě. Užít si můžete jak denní plavby, tak i večerní romantiku, kdy Vám jízdu zpříjemní živá hudba a bohaté občerstvení. Speciální plavby jsou přes léto připraveny i pro děti.

Zimní dovolená na Lipně

Co nabízí Lipno svým návštěvníkům během zimní dovolené? Přestože Skiareál Lipno patří z nejmladším zimním areálům v Čechách, rozhodně za svými staršími kolegy nezaostává. Právě naopak. Sjezdoví lyžaři mohou využít více jak deset udržovaných sjezdovek, které jsou v případě nedostatku sněhu uměle zasněžovány.

Lipno 3

Pokud chcete nechat naučit lyžovat i své děti, nemůžete si vybrat lépe. Zdejší výukové hřiště Fox park patří k nejlepším v republice. Vstup do parku je zdarma a děti si během dne mohou užít také spoustu her a soutěží.

Od prosince do března pravidelně zamrzá lipenská přehrada, čehož využívají zejména bruslaři. Pro běžkaře je v celém regionu připraveno na 40 kilometrů udržovaných stop. Pokud byste se chtěli po náročném dni na lyžích zahřát a trochu zrelaxovat, Aquaworld Lipno Vás přivítá nejen bazény, ale také finskou saunou s vůní bylinek.

Pestré možnosti ubytování na Lipně

Abyste si mohli dosyta užít všeho, co Vám Lipno nabízí, pak Vám na to rozhodně jeden den stačit nebude. Pro návštěvníky je tu proto připravena pestrá nabídka ubytování. Ať už chcete strávit levnou dovolenou nebo je Váš rozpočet podstatně vyšší, můžete si vybrat přesně podle svého gusta.

Největší výběr je na Lipně z apartmánů, ale oblíbené jsou také penziony a hotely. Nejvíce jich najdete v Lipně nad Vltavou, Frymburku, Černé v Pošumaví, Horní Plané, Loučovicích, Přední Výtoni, Rožmberku nad Vltavou či ve Vyšším Brodě. Na Lipně najdete ale i kempy a velký výběr máte také z chat a chalup, které si pro svoji dovolenou můžete pronajmout.

Lipno je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Tato přehrada i její okolí však nabídne i aktivní dovolenou sportovcům a milovníkům různých zábavných a adrenalinových aktivit. Lipenský region si získává čím dál tím větší popularitu u svých návštěvníků a určitě by neměl chybět na seznamu Vašich prázdninových cest.

Názory a doporučení

Jiří Husák (ubytovatel) 3.2.2019
Šumava, nádherná příroda, koupání, cyklistiky, plachtění, lyžování, běžky, splouvání Vltavy, .... Nádherné památky na dosah - Český Krumlov centrum, zámek a zámecká zahrada - Unesco, klášter Vyšší Brod, klášter Zlatá Koruna, hrad Rožmberk, Vítkův Kámen, Schwarzenberský plavební kanál....I Frymburk je místo s pěknou atmosférou. 48 km Linze.