Loading

Ubytování ve Volarech

(1 objekt + 25 objektů v okolí 25 km)

Penzion u Heřmánků

Volary, na okraji obce / města
Stolní tenis, venkovní bazén, zahrada!

Hotel Farma U Mauritzů

Stožec (Volary 6,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u le...
Krásné ubytování s farmou v srdci Šumavy

Apartmány Stožec

Stožec (Volary 7,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Moderné apartmány na Šumavě

Apartmány Tina a Zdenka Stožec

Stožec (Volary 7,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa...
Moderní apartmány v srdci Šumavy

Apartmán Ema

Stožec (Volary 7,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Ubytování v srdci Národního parku Šumava

Chalupa Šuměnka

Lenora (Volary 7,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u le...
až 46 osob! Se saunou, vířivkou, krbem

Apartmány Na Zlaté stezce

Stožec (Volary 8,9 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pohodlné apartmány a pokoje na Šumavě

Chalupa u Hřiba

Lenora (Volary 8,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Pro jednu skupinu, se saunou, bazénem

Penzion Chlustov

Strážný (Volary 9,9 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Penzion se saunou, tenisem a farmou

Penzion Jelení vrchy

Nová Pec - Jelení (Volary 10,3 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji l...
Šumavská příroda, krásné apartmány, klid
1 - 26 / 26

Volary

Volary 1

Výjimečný pobyt u Boubínského pralesa

Chystáte se na pár dní vypadnout z Vaší každodenní rutiny a přejete si zažít něco nového? I když lákadel je bezesporu spousta, myslíme si, že byste si pro tentokrát měli zvolit tajuplnou Šumavu. Pro tu jsou typické menší vesnice a obce, které jsou v ostrém kontrastu s majestátností a divokým prostředím pohraničních hor.

Svého snu o Šumavě se však nemusejí vzdát ani ti z Vás, kteří touží po ruchu civilizace a kvalitnějším zázemí. To vše najdete ve městě Volary. Ty jsou součástí Jihočeského kraje a po stránce územního členění spadají do okresu Prachatice.

Volary jsou výjimečné především tím, že jsou situované do velmi těsné blízkosti Národního parku Šumava. To už samo o sobě slibuje dokonalou přírodu, ke které to budete mít jen několik málo minut cesty. A že se toulky krajinou opravdu vyplatí! Jen kousek za katastrálním územím Volar je Boubínský prales, který každoročně přiláká desetitisíce turistů. Co by kamenem dohodil je i přírodní památka Vraniště a Vltavský luh, ve kterém budete moci obdivovat několik meandrů protékající řeky Vltavy.

Cestovatelé s duší dobrodruha by rozhodně neměli opomenout ani túru ke Stožecké skále. Možná Vás ale během pobytu přepadne chuť objevovat i další turistická střediska. Pokud jde i o Váš případ, rozhodně se vydejte do Horní Vltavice, Prachatic či do Černé v Pošumaví.

Středověké centrum Šumavy

První zmínka o Volarech pochází z 2. poloviny 14. století. Ačkoliv se jednalo o vcelku nehostinné prostředí, mělo velký strategický význam. Nejen, že bylo potřeba udržovat pohraniční obranu, ale také se tu velmi dařilo mezistátnímu nákupu a prodeji. To platilo i o Volarech, které byly napojené na Zlatou stezku obchodu. Na ten se zaměřovali i místní, kteří si dokonce vymínili, že všichni prodejci musí projít jejich územím. V opačném případě by obchodníky čekaly nepříjemné sankce.

Volary 2

Z toho důvodu Volary pochopitelně rychle rostly a velmi brzy se staly nejdůležitějším střediskem na území celé Šumavy. To s sebou však neslo i mnoho problémů. Především na počátku Třicetileté války zde byly rozličné snahy město získat pod svou nadvládu. Dnes jsou Volary významným turistickým centrem.

Památky a kultura ve Volarech a okolí

Ve Volarech je několik opravdu unikátních pamětihodností, které by Vám rozhodně neměly během Vašeho pobytu ve městě uniknout. Asi nejdůležitější z nich je kostel sv. Kateřiny Alexandrijské, který stojí na místě o něco staršího svatostánku. Dalším církevním objektem je také křížová cesta, která Vás vyvede na nedalekou horu Kamenáč.

Naprostou raritou jsou však lidová stavení, která zde vystavěli Němci a která jsou zástupci u nás nevídaného typu architektury. Právě do jednoho z těchto domů je zasazené Muzeum Volary, které se zaměřuje na historii regionu, včetně té, která je spojená s událostmi 2. světové války. S nimi se pojí i židovský hřbitov nebo Řopík Honzík, který nadchne všechny příznivce vojenské historie a techniky. Příjemné odpoledne však prožijete i u volarských menhirů.

I když se to nezdá, je to celkem blízko i do Holašovic, které jsou zapsané na seznamu UNESCO. Podobně daleko je i Český Krumlov, ve kterém je zámek, rozlehlé historické centrum a v neposlední řadě i velmi cenné barokní divadlo. Dětem se bude dozajista líbit i zámek Vimperk nebo zřícenina Vítkova hrádku.

Volary a sport

Možnosti sportu jsou ve Volarech celkem dobré. Kromě venkovního fotbalového hřiště, které je spojené se základní školou je Vám k dispozici i tenisový kurt s bazénem. Za hezkého počasí si zasportujete i ve venkovní posilovně. Dále můžete vyběhnout na pěší túru, kterou zakončíte třeba na vrcholu rozhledny Soumarský most. Jen o několik minut dál je také rozhledna na hoře Boubín.

Necelá hodina cesty Vás dělí i od vodní nádrže Lipno, která je vhodná jak k plavání, tak k rybolovu a plavbě na lodích. K ní přiléhá Stezka v korunách stromů a rodinný lanový park. Za nepřízně počasí se uchylte do moderního Aquaworldu Lipno.

Volary 3

Ani v zimě si nebudete mít na co stěžovat. NP Šumava na jednu stranu jízdu na lyžích neumožňuje. Je to však jen kousek k několika oblíbeným lyžařským střediskům. Kvalitní lyžovačku s rodinou či přáteli slibuje Ski areál Libín či Ski areál České Žleby. Profesionální zázemí má také Ski areál Kašperské Hory nebo Ski areál Lipno. Neuděláte chybu ani v případě, že vsadíte na sněhové radovánky na území Frymburku. Mimo chráněnou krajinnou oblast si také zajezdíte na běžkách.

Cenově dostupné ubytování ve Volarech

Že jsou Volary na Váš příjezd nadstandardně připravené zjistíte už záhy. Kromě několika plně vybavených hotelů se ubytujete i v rodinně orientovaných penzionech podhorského typu. Nechybí tu však ani cenově dostupné apartmány a priváty, které Vám dopřejí maximální možnou míru soukromí. Velmi oblíbené jsou však i horské chalupy, chaty, roubenky a prázdninové domy, kterých je v bezprostřední blízkosti Volar dostatek.

Volary jsou i dnes jednou z perel celého pohoří Šumavy. Jak sami vidíte, neexistuje šance, že byste se během svého pobytu mohli i jen malou chvíli nudit. Proto na nic nečekejte a zarezervujte si svůj dovolenkový pobyt ve Volarech s dostatečným předstihem. Nebudete litovat.