Loading

Ubytování ve Zdíkově

(2 objekty + 24 objektů v okolí 25 km)

Apartmány Stachy

Zdíkov, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Moderní apartmány v klidné lokalitě.

Apartmány U šakala

Zdíkov, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Ideální aktivní dovolená u naší mini ZOO

Apartmán U Marušky

Stachy (Zdíkov 2,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Stylově a komfortně zařízený apartmán

Penzion U dvou sluncí

Stachy (Zdíkov 2,9 km vzdušně), na okraji obce / města, na horách
Krásné apartmány v centrální Šumavě

Hotel Churáňov

Stachy (Zdíkov 5,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Horský hotel v srdci Šumavy, blízko vlek

Chalupa Vacov

Vacov (Zdíkov 5,8 km vzdušně), na okraji obce / města
Komfortní ubytování na Šumavě!

Penzion Tetřívek

Nové Hutě (Zdíkov 6,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u vleku
Útulný penzion na Šumavě, 100 m od vleku

Chata na Losenici

Nicov (Zdíkov 7,2 km vzdušně), na samotě, v lese
Snídaně a tří chodová večeře v ceně.

Penzion U Lebedů

Kašperské Hory (Zdíkov 9,8 km vzdušně), na samotě, v lese
Penzion v srdci šumavské přírody

Lovecká chata

Horská Kvilda (Zdíkov 10,0 km vzdušně), na okraji obce / měs...
Luxusní penzion s wellness - pro rodiny
1 - 26 / 26

Zdíkov

Zdíkov 1

Na prázdniny do divočiny

Na území Jihočeského kraje v okresu Prachatice leží obec nesoucí jméno Zdíkov. Toto místo je vhodné pro všechny, kteří preferují aktivní dovolenou v nádherné přírodě Národního parku Šumava. Ten je od obce vzdálený jen několik minut jízdy autem. Přirozeným kulturním centrem v okolí je město Vimperk, který je pouhých 8 km daleko.

První zmínka o obci pochází z počátku 14. století. Ačkoliv se toho o historii obce příliš mnoho neví, historické prameny dokládají, že v blízkosti stával kamenný hrad. Na jeho místě byl později vybudován dnešní zámek Zdíkov. Zdejší obyvatelé se živili převážně zemědělstvím a zpracováním dřeva z okolních lesů.

Zdíkov a památky

Přímo v obci je celá řada zajímavých památek, které rozhodně stojí za Vaši návštěvu. Dominantou Zdíkova je především kostel sv. Ludmily, který byl vystavěn v první polovině 20. století. Nedaleko obce je i kaple Narození Panny Marie, která bývala vyhledávaným poutním místem. V obci je také pomník obětem 1. světové války a několik památných stromů.

Zdíkov 2

Zhruba půl hodiny jízdy od obce Vás dělí od návštěvy Boubínského pralesa, který je součástí Národního parku Šumava. Projděte se atraktivní turistickou stezkou a celý výlet zakončete výšlapem na rozhlednu, ze které se budete moci rozhlédnout do širokého okolí.

Zhruba podobná délka jízdy opačným směrem Vás dělí od Horské Kvildy, která je považována za jedno z nejstudenějších míst u nás. Pokud cestujete s dětmi, doporučujeme Vám návštěvu výběhu s rysem, který byl zachráněn po střetu s automobilem.

Pokud se vydáte do Vimperka, určitě si nenechte ujít návštěvu zámku Vimperk. Ten byl vybudován v průběhu 13. století, kdy zastával obrannou funkci v blízkosti frekventovaných obchodních cest. V současné době není zámek v dobrém stavu. Můžete ale navštívit nezrekonstruované prostory objektu. Celou návštěvu pak zakončete prohlídkou Muzea Vimperk.

Do Zdíkova za rekreací

V letních měsících určitě navštivte Křišťanovický rybník, který je oblíbenou destinací pro všechny, kteří si chtějí užít příjemné koupání v krásné přírodě. Pány pak jistě potěší, že je zdejší prostředí vhodným místem pro rybolov.

Zdíkov 3

Pokud je zrovna ošklivo, zaplavat si lze i v Aquaparku Horažďovice, do kterého dorazíte zhruba za půl hodiny. V centru je pro Vás připravena řada vodních atrakcí, a to včetně tobogánu. Součástí parku je i wellness, ve kterém načerpáte energii do dalších dní.

V zimě určitě jeďte do lyžařského areálu Zadov, který nabízí několik sjezdovek různé náročnosti. Součástí areálu je i lanovka, vlek, půjčovna a řada stravovacích zařízení pro případ, že by Vám během lyžování vyhládlo. Ve volné chvilce můžete vyšplhat na rozhlednu, která byla vybudována v bývalém skokanském můstku.

Ubytování ve Zdíkově pro všechny

Přímo ve Zdíkově je nabídka ubytovacích kapacit poměrně skromná. V obci lze využít nabídku ubytování v soukromí. V okolí však najdete možnost ubytování v cenově dostupných penzionech a hotelích. Na své si však přijdou všichni, kteří si přejí strávit poklidnou dovolenou v prostorách malebných chalup a chat. Pokud patříte mezi ty náročnější, pak jistě přivítáte možnost ubytování v areálu zámku.

Zdíkov je poklidná obec na úpatí Šumavy. Přijeďte se podívat a vychutnejte si božský klid, který jen tak někde nenajdete.