Loading

Ubytovanie v Malenicích

(1 objekt + 20 objektů v okolí 25 km)

Ubytování Ranč Malenice

Malenice, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Chata s vířivkou u lesa a ohrad s koňmi

Žižkův dům

Volyně (Malenice 4,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u koupaliště
Žižkův dům - chráněná kulturní památka!

Domov mládeže VOŠ a SPŠ Volyně

Volyně (Malenice 4,7 km vzdušně), na okraji obce / města
Prázdninové pobyty v domově mládeže

Chalupa Újezdec u Prachatic

Újezdec (okres Prachatice) (Malenice 6,3 km vzdušně), v obci...
Agroturistika. S jezírkem a zahradou!

Levné ubytování Drabešovi

Svatá Maří (Malenice 7,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u koupaliště
Útulné, v klidném prostředí u bazénu

Ubytování u Mrázů

Buk (okres Prachatice) (Malenice 10,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na o...
Útulný apartmán u Boubínského pralesa

Penzion u Blanice

Husinec (okres Prachatice) (Malenice 11,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Penzion s pizzérií na klidném místě

Dům U Jelena

Vimperk (Malenice 11,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Příjemné ubytování v centru města

Chalupa Vacov

Vacov (Malenice 11,8 km vzdušně), na okraji obce / města
Komfortní ubytování na Šumavě!

Autokemp Žíchovec

Strunkovice nad Blanicí (Malenice 13,1 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na...
Váš domov při pobytu na jihu Čech
1 - 21 / 21

Malenice

Malenice 1

Malenice – malebná obec na Strakonicku

Pokud Vás láká návštěva krásné krajiny jižních Čech, jsou Malenice jako stvořené pro výlet nebo dovolenou v tomto malebném kraji. Vedle klidné a příjemné atmosféry zde můžete vidět množství historických staveb přímo v obci i v jejím nejbližším okolí. Nechybí ani zajímavosti, které ocení jako tipy pro své výlety také rodiny s malými dětmi.

Historické zajímavosti Malenic

Malenice jsou malá, krásná obec v Jihočeském kraji okrese Strakonice, která získala titul Vesnice roku 2008 Jihočeského kraje. Malenice leží u řeky Volyňky. Nejbližším větším městem je Volyně, která je přibližně 4,5 km daleko. Okresní město Strakonice je pak vzdálené přibližně 15 km. První písemná zmínka o Malenicích pochází z roku 1318.

Mezi hlavní historické památky, které v obci uvidíte, patří kostel svatého Jakuba Většího (nebo také někdy Staršího) a kaple svatého Václava. Určitě nevynechejte ani prohlídku místní ocelářské dílny a fary. Z architektonického hlediska je velice zajímavá stará usedlost s popisným číslem 63.

Co můžete v okolí Malenic vidět

V okolí Malenic se rozkládá krásná příroda, která je jako stvořená pro pěší výlety. Pokochat se výhledem do krajiny můžete z rozhledny Mařský vrch, na stejnojmenném kopci zhruba 6 kilometrů od obce. Přibližně stejnou vzdálenost urazíte k rozhledně Čestice u Volyně, která je součástí telekomunikační věže. Velice blízko leží mohylové pohřebiště v lokalitě Frkova hůrka a jeskyně v Jiřičků skále.

Malenice 2

Z nejbližších turistických historických zajímavostí na Vás čeká zřícenina hradu Helfenburk, zámek Skalice nebo unikátní menhiry Pěčnovské kamenné spirály. V dobré dojezdové vzdálenosti stojí hrad Kašperk se dvěma typickými věžemi. Na celodenní výlet vyrazte do Českého Krumlova, který je zapsaný na seznamu UNESCO.

Milovníci historie mohou také navštívit Muzeum venkovského života nebo Archeopark Netolice na místě historického hradiště rodu Přemyslovců. Skanzen Chanovice představuje tradiční lidovou architekturu jihozápadních Čech.

Na sportovce tu čeká celá řada turistických stezek pro cyklistiku i pěší túry. Historii místního rybářství i živé ryby v akváriích ukazuje Rybářské muzeum ve Vodňanech, kam snadno a rychle dojedete autem. Řeka Volyňka je v létě skvělá pro koupání, stejně jako nedaleká vodní nádrž Husinec využívaná hlavně pro vodní sporty. Pokud Vám nebude přát počasí, vodní radovánky si můžete užít v moderním krytém Aquaparku Horažďovice ležícím 26 kilometrů od Malenic.

Okolní šumavské kopce jsou v zimě optimální pro lyžování. Necelých 20 kilometrů Vás dělí od lyžařského areálu Javorník. Jedná se o menší středisko se třemi sjezdovkami, uzpůsobené především pro rodiny s malými dětmi. Skiareál Kubova Huť má umělé zasněžování a osvětlení pro večerní lyžování. Pro návštěvníky jsou připraveny čtyři sjezdovky, svah na sáňkování a bobování, snowpark pro snowboardisty a minipark pro začátečníky. Samozřejmostí je také lyžařská škola, půjčovna vybavení a občerstvení.

Malenice 3

Nejen venkovské ubytování v Malenicích

Když navštívíte Malenice, určitě budete chtít maximálně nasát atmosféru jižních Čech, a proto zvolíte i typické ubytování v klasickém stavení nebo v menším útulném penzionu, kterých je zde dostatek. Vybrat si také můžete z celé řady chatek k pronájmu na víkend i celé prázdniny, ale také ze zajímavých zařízení, jako jsou ranče a mlýny pro nocování.

Samozřejmostí je, že nechybí ani moderní hotely nebo soukromé apartmány, které na Vás čekají nejen ve větších městech v okolí. Malenice jsou typickou jihočeskou vesnicí, která má své kouzlo. Uvidíte zde tradiční jihočeské stavby, z nichž mnohé slouží jako ubytovací kapacity, kterých je v této lokalitě dostatek.

Na své si v Malenicích přijdou i milovníci historie, přírody a zajímavých aktivit. Ať už přijedete v létě nebo v zimě, není zde o zábavu nikdy nouze. Poznejte krásy v okolí Malenic.