Prázdninové pobyty v domově mládeže

Domov mládeže VOŠ a SPŠ v městě Volyně, v okrese Strakonice, v Jihočeském kraji. Toto městečko se nachází v blízkosti Národního parku Šumava, a daleko to není ani do Německa či Rakouska.

Volyně je ideálním východiskem pro výlety. Milovníky přírody jistě zláká nedaleká Šumava, kde najdete mnoho zajímavých cílů (Boubín, Kubova Huť, Lenora, Volary, Stožec, Třístoličník, Plešné jezero, Stachy, Zdíkov, Vacov, Churáňov, Javorník, Kvilda, Horská Kvilda a mnoho dalších). Pokud Vás baví historie podívejte se na lidové barokní stavby (Zechovice, Jiřetice), navštivte hrady (Strakonice, Zvíkov, Rabí, Helfenburk a Kašperk), zámky (Vimperk, Blatná, Lnáře, Kratochvíle, Horažďovice, Čestice) nebo známé historické město Český Krumlov. S dětmi se vyberte do ZOO v Hluboké nad Vltavou nebo do Krokodýlí ZOO v Protivíně. Nadšenci filmu si jistě rádi prohlédnou nedalekou obec Hoštice u Volyně, kterou znáte z filmů. Zde je pohřben i zpěvák Michal Tučný a na jeho počest se každoročně v srpnu koná country festival. V letním období si užijete den na koupališti ve Strakonicích. Naplánujte si také výlet na německou stranu Šumavy, kde si můžete prohlédnout skanzen Finsterau nebo areál fauny a flóry Šumavy v Neuschönau.

V měsících červenec a srpen nabízíme ubytování v domově mládeže s celkovou kapacitou pro 308 osob. Ubytování je vhodné jak pro jednotlivce tak i pro rodiny s dětmi a zejména skupiny přicházející například na sportovní soustředění, zájezdy a podobně.

K dispozici je Vám 48 rodinných pokojů se dvěma ložnicemi, v obou najdete po tři samostatná lůžka. Každý rodinný pokoj je vybaven vlastní koupelnou se sprchovým koutem a toaletou. Také zde naleznete deset 2-lůžkových pokojů se samostatnými postelemi, s vlastní koupelnou se sprchovým koutem a toaletou. Na všech pokojích je možné připojení na internet přes kabel.

V budově se nachází celkem osm společenských místností s televizí, vždy jedna v každém patře. Pro přípravu vlastních jídel využijete jednu z osmi kuchyněk, kde Vám poslouží elektrický sporák s troubou, mikrovlnná trouba, lednice s mrazákem a varná konvice.

Součástí domova mládeže je jídelna, kde je možné stravování formou polopenze, pro větší skupiny po dohodě zajistíme i plnou penzi. K objektu patří také tělocvična, kterou na požádání pronajímáme. U objektu najdete multifunkční hřiště, kde si zahrajete volejbal, basketbal nebo fotbal. Podle potřeby Vám umožníme využít prostory pro úschovu kol a jiného sportovního vybavení.

Rádi Vás přivítáme v Domově mládeže VOŠ a SPŠ Volyně!


Neakceptujeme: Hlučné oslavy a párty