Loading

Ubytování v Brně

(7 objektů + 16 objektů v okolí 25 km)

Penzion Poděbradova

Brno, v obci / ve městě, v centru města
Ubytování jen 10 minut autem od centra

GRID Hotel

Brno - Žebětín, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Stylové ubytování na Masarykově okruhu!

K Penzion

Brno, v obci / ve městě, v centru města
Pohodlí, dostupná cena, blízko centra

Penzion Kovárna

Brno - Bosonohy, v obci / ve městě
Stylové ubytování blízko centra

Hotel Rakovec

Brno - Bystrc, v obci / ve městě, u vody
Hotel s nejlepšími službami a výhledem

Pension u Doležalů

Brno - Židenice, v obci / ve městě, v centru města
5 minut od historického centra Brna!

Ubytování Nikol

Brno, v obci / ve městě, v centru města
Penzion na in-line dráze v Brně!

Podkrovní apartmán Z

Modřice (Brno 8,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Klidné ubytování v apartmánu blízko Brna

Penzion Jaroš

Popůvky (okres Brno-venkov) (Brno 9,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Rodinná atmosféra, restaurace, bazén ...

EVC Švýcárna

Adamov (okres Blansko) - Adamov (Brno 12,7 km vzdušně), na s...
Magické místo Moravského krasu
1 - 23 / 23

Brno

Brno 1

Brno je druhé největší město České republiky a leží v Jihomoravském kraji mezi 190. a 203. kilometrem dálnice D1. Kromě historického centra, které skýtá zajímavé památky, najdete ve městě i značný kus přírody. Je to ideální místo jak pro rodiny s dětmi, také pro mladé lidi, studenty i seniory. A díky letišti v Tuřanech je Brno také oblíbenou startovní destinací pro Vaši dovolenou.

Brno je městem historických památek i přírody

Brno vzniklo okolo roku 1000. Byla to malá osada na břehu řeky Svratky. Později v 18. a 19. století se stalo významným centrem textilního a strojírenského průmyslu.

Dnes je tato metropole jižní Moravy městskou památkovou rezervací a v roce 2001 byla se svojí vilou Tugendhat zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Vila Tugendhat je třípodlažní funkcionalistická vila postavená v roce 1930 na ulici Černopolní. Ve čtvrti Černá pole si vychutnáte funkcionalistickou atmosféru třeba s kávičkou a zákuskem v kavárně Era, která zde stojí od roku 1929 a nachází se na ulici Zemědělská.

V centru Brna můžete navštívit katedrálu svatého Petra a Pavla na Petrově, Zelný trh s barokní kašnou Parnas a Labyrintem pod Zelným trhem, ve kterém projdete asi kilometr dlouhými středověkými chodbami. Nedaleko Zelného trhu je náměstí Svobody, které má trojúhelníkový tvar a zdobí ho řada historických domů a bývalých paláců, kašna, morový sloup a černý orloj ve tvaru střely (nikdo pořádně ale neví, jak z něj zjistit čas, a tak se lidé spíše dívají na hodiny, které jsou na věži kostela sv. Jakuba).

Kostel sv. Jakuba se nachází na Jakubském náměstí a jedná se o gotický kostel římskokatolické farnosti, který je od roku 1995 považován za národní kulturní památku. Ve sklepení kostela byla objevena a v roce 2012 otevřena kostnice. Je to druhá největší kostnice v Evropě. Kromě tohoto kostela se centrum Brna chlubí i tzv. Červeným kostelem, tedy Českobratrským evangelickým chrámem Jana Amose Komenského na Komenského náměstí, kostelem sv. Tomáše na Moravském náměstí a Starobrněnským klášterem na Mendlově náměstí.

Na Mendlově náměstí stojí i pivovar Starobrno, kde se vaří pivo již od roku 1325. V centru můžete projít hradním parkem až na kopec, kde se tyčí hrad Špilberk. Ten sloužil jako renesanční hrad, později jako pevnost, vězení a nyní je zde muzeum a pravidelně se konají různé akce.

Brno 2

Pokud ale preferujete strávit i trošku času v přírodě, určitě stojí za to navštívit městský park Lužánky, kde se dá relaxovat, ale pořádají se tam i různé volnočasové aktivity. Je to ideální místo pro cyklisty, běžce i pro jízdu na in-linech. Lužánky jsou vyhlášeny kulturní památkou a nachází se zde umělý potůček, fontána a různé plastiky.

Zajímavou procházkou je také trasa přes botanickou zahradu a arboretum Mendelovy univerzity.  Naopak Brněnská přehrada nabízí v letních měsících výlety lodí, koupání a různé atrakce, v zimě se stává velkou plochou pro bruslení. Najdete ji v brněnské části Bystrc, kde lze navštívit i rozlehlou zoologickou zahradu.

Vaše děti a ne jen ty si užijí návštěvu interaktivního vědeckého VIDA! science centra, kde se zábavnou formou naučí fungování různých přírodních i fyzikálních věcí.

Za návštěvu také stojí hvězdárna a planetárium na Kraví hoře. Pravidelně se zde pozorují hvězdy a probíhají různé doprovodné programy. Pokud  preferujete spíš návštěvy muzeí, zastavte se v Moravském zemském muzeu, které sídlí v Dietrichsteinském paláci na Zelném trhu a pavilonu Anthropos v Pisárkách, kde jsou exponáty z pravěké archeologie a antropologie. A pokud jste spíše technického zaměření, zajímavou nabídkou na strávení volného času je také Technické muzeum na ulici Purkyňova ve čtvrti Královo Pole.

Zajímavé je i zavzpomínat na retro dobu. To je možné v Retro muzeu Na statku v Dolních Heršpicích. V muzeu můžete vidět různé televize, vysavače, originální obaly od potravin, auta, hračky apod. z 50. - 90. let. Nachází se v něm přes 10 000 exponátů.

Nuda v Brně? To rozhodně ne!

Brno můžete navštívit v jakoukoli roční dobu a nudit se rozhodně nebudete, protože se tam pořád něco děje. V létě stojí za návštěvu například  světová soutěž ohňostrojů Ignis Brunensis nebo slavný brněnský okruh, kde se pravidelně jezdí Grand Prix České republikyLetní Shakespearovské slavnosti a další kulturní akce.

Na podzim se koná například festival vážné hudby Moravský podzim a v zimě Brno láká na vánoční trhy, které se rozprostírají na náměstí Svobody, Zelném trhu, Dominikánském náměstí, Moravském náměstí, ale i na brněnském výstavišti.

Brno 3

Perlička na závěr

V Brně Vás pravděpodobně zaujme, že hodiny na kostele sv. Petra a Pavla odbíjí poledne už v 11 hodin dopoledne. Není to omyl. Legenda říká, že v roce 1645 již čtyři měsíce obléhali město Švédi, kteří se ale nemohli do Brna dostat. Proto generál vyhlásil, že pokud se další den do Brna nedostanou před polednem, odtáhnou pryč. To ale slyšel někdo z Brna a když následujícího dne bojovníci skoro proráželi brněnské hradby, napadlo ho, aby odbili poledne. Bylo právě 11 hodin. Švédové slyšeli bít poledne a opravdu odtáhli pryč. Brno bylo zachráněno.

Ubytování v Brně

Brno je velké město, které denně navštíví mraky turistů. Proto je zde velký výběr hotelů, většina s možností wellness, ale také levnějších variant jako hostely, penziony a apartmány. Je to zároveň studentské město a má 3 velké univerzity. Proto se lze ubytovat i jako host na studentských kolejích, které mají k dispozici „hotelové pokoje pro hosty“. Brno nabízí i ubytování v soukromí nebo o něco dál od města pak najdete i venkovské chalupy, chaty a kempy.

Brno je zajímavé město plné možností a nabízí toho zdaleka mnohem víc, než jste se zde mohli dočíst. Na jeho návštěvu Vám rozhodně nestačí pouze jeden den. Navíc i brněnské okolí je krásné a tak si Váš výlet obohaťte třeba návštěvou hradu Veveří nebo oblastí Moravského krasu. Bude to stát za to.

Názory a doporučení

Václav Orálek (sólo host - návštěvník) 3.12.2019
Brno je zlatá loď....
Josef Čížek (sólo host - návštěvník) 31.10.2019
Brno je zlatá loď, moc času jsem na prohlídku neměl, na to si budu muset najít čas jindy ale těším se
Ladislav HOŠNA (starší pár - návštěvník) 3.10.2019
Janáčkovo divadlo, vilu Tugendhat, Špilberk
IVA STAŠÁKOVÁ VALOVÁ (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 2.4.2019
1