Loading

Ubytování v Brně

(1 objekt + 9 objektů v okolí 25 km)

Penzion Poděbradova

Brno, v obci / ve městě, v centru města
Ubytování jen 10 minut autem od centra

Penzion U kamenného kola

Adamov (okres Blansko) (Brno 12,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Penzión s restaurací na samotě u lesa

Chata Liška

Hostěnice (Brno 13,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, v lese
Malebná chata v lesním údolí, s krbem

Apartmány Blansko - Olešná

Blansko (Brno 15,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u le...
Útulně vybavené apartmány

Penzion SURF - Moravský kras

Blansko - Klepačov (Brno 16,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Apartmány v penzionu v Moravském krase

Penzion U Osady

Veverské Knínice (Brno 16,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Pokoje s vlastní koupelnou

Penzion Statek Samsara

Blansko (Brno 16,7 km vzdušně), na okraji obce / města, u le...
Oáza relaxace - sauny, vířivka, masáže

Hotel Vinum Coeli

Dolní Kounice (Brno 18,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Komfortní pokoje za přijatelné ceny

Apartmány Jedovnice

Jedovnice (Brno 18,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
V těsné blízkosti Punkevních jeskyň

Golf Hotel Austerlitz

Slavkov u Brna (Brno 19,1 km vzdušně), na okraji obce / města
Ráj nejen pro golfisty, ráj pro každého
1 - 10 / 10

Brno

Brno 1

Brno je druhé největší město České republiky a leží v Jihomoravském kraji mezi 190. a 203. kilometrem dálnice D1. Kromě historického centra, které skýtá zajímavé památky, najdete ve městě i značný kus přírody. Je to ideální místo jak pro rodiny s dětmi, také pro mladé lidi, studenty i seniory. A díky letišti v Tuřanech je Brno také oblíbenou startovní destinací pro Vaši dovolenou.

Brno je městem historických památek i přírody

Brno vzniklo okolo roku 1000. Byla to malá osada na břehu řeky Svratky. Později v 18. a 19. století se stalo významným centrem textilního a strojírenského průmyslu.

Dnes je tato metropole jižní Moravy městskou památkovou rezervací a v roce 2001 byla se svojí vilou Tugendhat zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Vila Tugendhat je třípodlažní funkcionalistická vila postavená v roce 1930 na ulici Černopolní. Ve čtvrti Černá pole si vychutnáte funkcionalistickou atmosféru třeba s kávičkou a zákuskem v kavárně Era, která zde stojí od roku 1929 a nachází se na ulici Zemědělská.

V centru Brna můžete navštívit katedrálu svatého Petra a Pavla na Petrově, Zelný trh s barokní kašnou Parnas a Labyrintem pod Zelným trhem, ve kterém projdete asi kilometr dlouhými středověkými chodbami. Nedaleko Zelného trhu je náměstí Svobody, které má trojúhelníkový tvar a zdobí ho řada historických domů a bývalých paláců, kašna, morový sloup a černý orloj ve tvaru střely (nikdo pořádně ale neví, jak z něj zjistit čas, a tak se lidé spíše dívají na hodiny, které jsou na věži kostela sv. Jakuba).

Kostel sv. Jakuba se nachází na Jakubském náměstí a jedná se o gotický kostel římskokatolické farnosti, který je od roku 1995 považován za národní kulturní památku. Ve sklepení kostela byla objevena a v roce 2012 otevřena kostnice. Je to druhá největší kostnice v Evropě. Kromě tohoto kostela se centrum Brna chlubí i tzv. Červeným kostelem, tedy Českobratrským evangelickým chrámem Jana Amose Komenského na Komenského náměstí, kostelem sv. Tomáše na Moravském náměstí a Starobrněnským klášterem na Mendlově náměstí.

Na Mendlově náměstí stojí i pivovar Starobrno, kde se vaří pivo již od roku 1325. V centru můžete projít hradním parkem až na kopec, kde se tyčí hrad Špilberk. Ten sloužil jako renesanční hrad, později jako pevnost, vězení a nyní je zde muzeum a pravidelně se konají různé akce.

Brno 2

Pokud ale preferujete strávit i trošku času v přírodě, určitě stojí za to navštívit městský park Lužánky, kde se dá relaxovat, ale pořádají se tam i různé volnočasové aktivity. Je to ideální místo pro cyklisty, běžce i pro jízdu na in-linech. Lužánky jsou vyhlášeny kulturní památkou a nachází se zde umělý potůček, fontána a různé plastiky.

Zajímavou procházkou je také trasa přes botanickou zahradu a arboretum Mendelovy univerzity.  Naopak Brněnská přehrada nabízí v letních měsících výlety lodí, koupání a různé atrakce, v zimě se stává velkou plochou pro bruslení. Najdete ji v brněnské části Bystrc, kde lze navštívit i rozlehlou zoologickou zahradu.

Vaše děti a ne jen ty si užijí návštěvu interaktivního vědeckého VIDA! science centra, kde se zábavnou formou naučí fungování různých přírodních i fyzikálních věcí.

Za návštěvu také stojí hvězdárna a planetárium na Kraví hoře. Pravidelně se zde pozorují hvězdy a probíhají různé doprovodné programy. Pokud  preferujete spíš návštěvy muzeí, zastavte se v Moravském zemském muzeu, které sídlí v Dietrichsteinském paláci na Zelném trhu a pavilonu Anthropos v Pisárkách, kde jsou exponáty z pravěké archeologie a antropologie. A pokud jste spíše technického zaměření, zajímavou nabídkou na strávení volného času je také Technické muzeum na ulici Purkyňova ve čtvrti Královo Pole.

Zajímavé je i zavzpomínat na retro dobu. To je možné v Retro muzeu Na statku v Dolních Heršpicích. V muzeu můžete vidět různé televize, vysavače, originální obaly od potravin, auta, hračky apod. z 50. - 90. let. Nachází se v něm přes 10 000 exponátů.

Nuda v Brně? To rozhodně ne!

Brno můžete navštívit v jakoukoli roční dobu a nudit se rozhodně nebudete, protože se tam pořád něco děje. V létě stojí za návštěvu například  světová soutěž ohňostrojů Ignis Brunensis nebo slavný brněnský okruh, kde se pravidelně jezdí Grand Prix České republikyLetní Shakespearovské slavnosti a další kulturní akce.

Na podzim se koná například festival vážné hudby Moravský podzim a v zimě Brno láká na vánoční trhy, které se rozprostírají na náměstí Svobody, Zelném trhu, Dominikánském náměstí, Moravském náměstí, ale i na brněnském výstavišti.

Brno 3

Perlička na závěr

V Brně Vás pravděpodobně zaujme, že hodiny na kostele sv. Petra a Pavla odbíjí poledne už v 11 hodin dopoledne. Není to omyl. Legenda říká, že v roce 1645 již čtyři měsíce obléhali město Švédi, kteří se ale nemohli do Brna dostat. Proto generál vyhlásil, že pokud se další den do Brna nedostanou před polednem, odtáhnou pryč. To ale slyšel někdo z Brna a když následujícího dne bojovníci skoro proráželi brněnské hradby, napadlo ho, aby odbili poledne. Bylo právě 11 hodin. Švédové slyšeli bít poledne a opravdu odtáhli pryč. Brno bylo zachráněno.

Ubytování v Brně

Brno je velké město, které denně navštíví mraky turistů. Proto je zde velký výběr hotelů, většina s možností wellness, ale také levnějších variant jako hostely, penziony a apartmány. Je to zároveň studentské město a má 3 velké univerzity. Proto se lze ubytovat i jako host na studentských kolejích, které mají k dispozici „hotelové pokoje pro hosty“. Brno nabízí i ubytování v soukromí nebo o něco dál od města pak najdete i venkovské chalupy, chaty a kempy.

Brno je zajímavé město plné možností a nabízí toho zdaleka mnohem víc, než jste se zde mohli dočíst. Na jeho návštěvu Vám rozhodně nestačí pouze jeden den. Navíc i brněnské okolí je krásné a tak si Váš výlet obohaťte třeba návštěvou hradu Veveří nebo oblastí Moravského krasu. Bude to stát za to.