Loading

Ubytování v Sloupu

(0 objektů + 17 objektů v okolí 25 km)

Ubytování u Perníčků

Ostrov u Macochy (Sloup 4,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Ubytování v srdci Moravského krasu

Penzion SURF - Macocha

Kotvrdovice (Sloup 7,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlný penzion v blízkosti Macochy

Sportovní a rekreační areál U srubu

Újezd u Boskovic (Sloup 7,7 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Tenis, mini ZOO, gril, koupaliště 200 m

Levné ubytování s bazénem a saunou Jedovnice

Jedovnice (Sloup 8,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Pokoje s bazénem v centru Jedovnic

Apartmány Jedovnice

Jedovnice (Sloup 8,4 km vzdušně), v obci / ve městě, u vody
V těsné blízkosti Punkevních jeskyň

Apartmán V kolonce - Blansko

Blansko (Sloup 8,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u koupaliště
Útulný apartmán v srdci Moravského krasu

Penzion ubytovna SB

Boskovice (Sloup 9,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
V krásném prostředí sportovního areálu!

Penzion SURF - Moravský kras

Blansko - Klepačov (Sloup 9,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Apartmány v penzionu v Moravském krase

Apartmány Blansko - Olešná

Blansko (Sloup 11,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u l...
Útulně vybavené apartmány

Penzion U kamenného kola

Adamov (okres Blansko) (Sloup 12,6 km vzdušně), na samotě, u...
Penzión s restaurací na samotě u lesa
1 - 17 / 17

Sloup

Sloup 1

Sloup leží v Jihomoravském kraji, v okrese Blansko. Mezi blízká města v okolí patří Boskovice, Rájec-Jestřebí, Jedovnice a samozřejmě Blansko. Od něj je Sloup vzdálený zhruba 9 km a tvoří vstupní bránu do chráněné krajinné oblasti Moravský kras.

Historie a přírodní bohatství Sloupu

První písemná zmínka o obci sahá do roku 1373. Ze 17. století pochází první významná památka chrám Panny Marie Sedmibolestné. Roku 2000 se stal Sloup vesnicí roku. Nyní se jedná o hojně navštěvované poutní místo s přírodním bohatstvím a sportovním vyžitím. Za sportem vyrazíte do sloupského koupaliště, na tamní in-line dráhu i na jednu z cyklotras.

Skály Hřebenáč, Indie a Evropa a také Otec, Matka a Syn jsou vyhledávané stejně jako Sloupsko-šošůvské jeskyně a jeskyně Kůlna. Celá tato oblast je propojena naučnou stezkou Propástka a ocení ji zejména milovníci pěší turistiky. Ve Sloupu i blízkém okolí zažijete dobrodružství při geocachingu. Nachází se zde více než desítka kešek.

Sloup 2

Letní aktivity v okolí Sloupu

Chráněná krajinná oblast Moravský kras je kouzelná. Jedná se o největší krasovou oblast v České republice. Rozhodně zavítejte do propasti Macocha a Punkevních jeskyní a užijte si přírodních krás, které se zde nachází. Na část Moravského krasu dohlédnete z rozhledny postavené na hoře Podvrší. Dále si dopřejete výhled na Drahanskou vrchovinu, Pavlovské vrchy i na Alpy.

Brněnská přehrada je jako stvořena pro celodenní výlet pro celou Vaši rodinu. Parníkem projedete celou přehradu a dopřejete si nádherný výhled na zalesněné břehy. Přehrada je vhodná i ke koupání, na konci dne se příjemně ochladíte a zasportujete si. Nedaleko přehrady navštívíte brněnskou ZOO. Prohlédnete si v ní více než 200 druhů zvířat.

Do Aquaparku Blansko vyrazíte s dětmi pouze v letní sezóně. Možné je plavání ve velkém bazénu, hrátky na tobogánu a na divoké řece. K dispozici je také písečná pláž s kurty pro plážový volejbal a dětské hřiště. Občerstvíte se v restauraci a baru s možností posezení uvnitř i venku.

Sloup 3

Zimní výlety ve Sloupu

Sněhu na svahu si užijete ve vzdálenějších ski areálech. Zalyžujete si ve ski areálu Kladkyokrese Prostějov. Ski areál Olešnice skýtá skvělé podmínky po celou dobu sezóny díky umělému zasněžování. Ski areál Hodonín je správným místem pro Váš relax i sportovní aktivity.

Po náročném řádění ve sněhu si zaslouží Vaše tělo odpočinek. Dopřejte si ho ve formě termálních lázní v Infinit Maximus v Brně. Nabídne Vám také saunový svět, masáže i privátní koupele. K dispozici jsou také tematické večery v saunách, wellness a samozřejmostí je ubytování přímo v resortu.

Sloup a ubytování

Ve Sloupu si zařídíte pohodlné ubytování za dostupné ceny pro každého. Přímo ve městě se ubytujete v penzionech nebo apartmánech, které jsou vhodné nejen pro rodiny s dětmi, ale také pro skupiny přátel. Hotely ve Sloupu mají dlouholetou tradici. Z hotelů je skvělá dostupnost na všechny pěší trasy i cyklistické stezky a ostatní turistické cíle. V obci najdete i chalupy a v okolí obce chaty, které Vám poskytnou potřebné soukromí na poklidnou dovolenou.

Sloup je pohostinná malebná obec obklopená krásnou přírodou. Patří k vyhledávaným turistickým oblastem a stane se skvělým místem pro strávení Vaší rodinné dovolené.