Loading

Ubytování v Plumlově

(1 objekt + 2 objekty v okolí 25 km)

Hotel Zlechov

Plumlov, na samotě, u vody
Hotel v krásném prostředí u vody

Penzion Hospůdka na chalupě

Hačky (Plumlov 18,3 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Útulné apartmány, venkovní bazén i jídlo

Ubytování u Perníčků

Ostrov u Macochy (Plumlov 19,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okr...
Ubytování v srdci Moravského krasu
1 - 3 / 3

Plumlov

Plumlov 1

Plumlov je město v okrese ProstějovOlomouckém kraji situováno do hornaté krajiny na rozhraní Drahanské vrchoviny a Hané. Leží 8 km na západ od okresního města. Krajské město Olomouc se nachází 27 km na severovýchod, Kroměříž necelých 40 km na jihovýchod, Přerov 30 km na východ a Vyškov 30 km jižně od Plumlova. Městem protéká říčka Hloučela, na které byl vybudovaný Podhradský rybník.

Začátek historie Plumlova v podhradí nově založeného hradu se váže ke konci 13. století. První písemná zmínka o Plumlově jako městečku pochází z roku 1322. Za panství rodu Lichtenštejnů vznikl nad Podhradským rybníkem monumentální zámek. Status města byl Plumlovu udělen v roku 2000.

Poznejte Plumlov a jeho okolí

Dominantou města je zámek v manýristickém stylu z druhé poloviny 17. století stojící v blízkosti původního plumlovského hradu. Hrad a zámek stály vedle sebe do r. 1801, kdy byly poškozeny vichřicí. Nebyly prostředky na jeho opravu, tak tehdejší majitel nechal hrad zbořit. Na jeho místě byl vybudován zámek, uprostřed zámeckého nádvoří můžete zpozorovat zbytky starého hradu. Zámek je v současnosti majetkem města. V jeho historických interiérech uvidíte expozice keramiky, zbraní a nábytku, pro případné dětské návštěvníky tu jsou k dispozici pohádkové sklepy. Nejen v interiérech, ale i na zámeckém nádvoří se často konají kulturní akce známé i v širokém okolí.

Další cennou památkou Plumlova je kostel Nejsvětější trojice z roku 1555. V kostelní zdi byly objeveny dělové koule. Na zdi kostela si můžete na pískovcové desce přečíst, že právě z tohoto místa vedla švédská vojska roku 1643 útok na městečko i zámek. Město je centrem rekreační oblasti Plumlovská přehrada. Po březích Plumlovské přehrady vedou pohodlné vycházkové chodníky pro procházky či in-line bruslení a cyklostezky. Severním směrem od přehrady navštivte přírodní památku Čubernice s pozůstatky starého hradiště z pozdní doby kamenné. Při příjemné procházce si možná povšimnete i pěkné a cenné květeny okolo Vás.

Jeden z prvních výletů nasměrujte na východ od Plumlova do okresního města Prostějova. Tu můžete navštívit Botanickou zahradu Petra Albrechta s domácími, evropskými, ale i zámořskými dřevinami. Přibližně 11 km na sever leží město Čechy pod Kosířem. Jeho dominantu tvoří klasicistní zámek z druhé poloviny 16. století s rozlehlým přírodně krajinářským parkem, jehož hostem kdysi často býval slavný český malíř Josef Mánes. Více se o zámku a parku dozvíte během komentované prohlídky. V jejím rámci je přístupná i 15 metrů vysoká cihlová rozhledna Čechy pod Kosířem ve viktoriánském stylu. Poskytne Vám překrásný výhled na zámecký park, jako na dlani budete mít před sebou celé město.

Plumlov 2

Další krásný zámek objevíte 19 km na sever od Plumlova. Je to zámek Náměšť na Hané, ležící uprostřed stejnojmenného města. Příjemnou procházku si dopřejte v přilehlém kruhovém parku, z kterého vybíhají do všech světových stran lipové aleje.

Když už budete v Plumlově, byl by hřích nenavštívit dvě krásná starobylá města, která jsou díky svým pamětihodnostem zapsána do seznamu kulturního dědictví UNESCO a oplývají i vymoženostmi moderních měst, jako jsou např. různá kulturní či sportovní zařízení – Olomouc a Kroměříž.

Ve Vyškově, 30 km vzdáleném od Plumlova jižním směrem, navštivte například Zoopark Vyškov zaměřený na chov domácích i exotických zvířat. Tuto atrakci oceníte především, cestujete-li s rodinou a hlavně malými dětmi. Její součástí je i replika hanáckého statku ze začátku 20. století s expozicí tradičního venkovského života. Děti budou nadšené z Dinoparku, dospělí dají asi přednost vyškovské hvězdárně.

Co se týká přírodních krás, jedinečnou příležitost Vám poskytne skutečnost, že z Plumlova to nemáte daleko ani do Chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Na jejím severním okraji se nachází komplex Sloupsko-šošůvských jeskyní. Jsou známé tím, že tu byly nalezeny kosterní pozůstatky pravěké fauny i neandrtálského člověka. Možná jste nevěděli, že jedna z jeskyní, nazývaná Eliščina jeskyně, má výbornou akustiku, takže se tu občas konají koncerty komorní hudby.

Zkrátka nepřijdete ani tehdy, jestliže budete v Plumlově trávit svou zimní dovolenou. Členitý terén v městě i jeho okolí poskytuje vhodné podmínky pro běžecké lyžování, najdete tu značené a udržované trasy. Dáváte-li přednost sjezdu či snowboardingu, zajeďte si na sjezdovky. Ski areál Hořice se nachází 43 km na západ na Vysočině nedaleko Blanska, ještě blíž je do Ski areálu Kladky v malebném prostředí přírodního parku Kladecko.

Kam za vodními aktivitami v okolí Plumlova

V blízkosti Plumlova se nacházejí i lázeňská zařízení. Jsou to Lázně Slatinice a Lázně Skalka zaměřené na léčbu onkologických, nervových a kožních onemocnění, rovněž nemocí pohybového a oběhového ústrojí. Kromě léčebných je samozřejmostí také poskytování relaxačních, regeneračních procedur a wellness.

Příjemné osvěžení během horkých letních dnů Vám poskytne koupáníPodhradském rybníku v blízkosti Plumlovského zámku a na Plumlovské přehradě. Vhod Vám jistě přijde koupání v zatopeném lomu Želeč u stejnojmenné obce, například po výletě do okolí. Množství relaxačních a vodních atrakcí za nepříznivého počasí, dokonce i tehdy, když je venku teplota pod nulou, Vám nabídnou aquaparky. Z Plumlova to nejblíž budete mít do Aquaparku Olomouc nebo Aquaparku Vyškov.

Plumlov 3

Možnosti ubytování v Plumlově

Plumlov sice není velké město, ale jeho výhodou je, že kromě malebného okolí svým návštěvníkům, ke kterým v brzké době snad budete patřit i Vy, nabízí možnosti kulturního a sportovního vyžití. Toto sice velmi ovlivňuje zdárný průběh dovolené, ale aby to bylo perfektní, záleží i na tom, kde se budete moci v pro Vás zatím neznámém městě ubytovat.

Je jen na Vás, jestli si vyberete ubytování v hotelech se vším komfortem ubytovacích a stravovacích služeb, nebo dáte přednost většímu soukromí, které Vám poskytnou penziony, apartmány a priváty.

Velmi oblíbené bývá ubytování v chatách a chalupách, zvláště cestujete-li v početnější sestavě, například jako širší rodina či s přáteli. Nic Vám nebrání ani ubytovat se v cenově výhodnějších ubytovnách či kempech na okraji města. Možností výběru zde máte teda víc než dost, takže navštivte Plumlov a přesvědčte se na vlastní oči, že letní nebo zimní dovolená se tu vyplatí.