Loading

Ubytování v Přerově

(0 objektů + 3 objekty v okolí 25 km)

Resort Radslavice

Radslavice (okres Přerov) (Přerov 4,7 km vzdušně), na okraji obce / města
Ideální místo pro turisty a cyklisty

Ubytovna V.I.P.

Holešov (Přerov 15,0 km vzdušně), na okraji obce / města
I dlouhodobě, WiFi, kuchyň, parkování

Chalupa Barunka

Rusava (Přerov 19,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u l...
Rodinná chalupa-pro děti hřiště a herna
1 - 3 / 3

Přerov

Přerov 1

Rozmanitá historie v přírodě kolem řeky Bečvy

Přerov je statutárním městem v Olomouckém kraji, na hranici se Zlínským krajem, které leží jen 21 kilometrů jihovýchodně od samotného krajského města Olomouc. Nachází se v Hornomoravském úvalu na řece Bečvě.

Jeho historie nepřetržitého osídlení sahá až do roku 1019, kdy se na tomto místě nacházelo raně středověké hradiště. Obydlené však bylo už v dobách paleolitických, o čemž vypovídají zbytky neopevněných sídlišť, dnes zachované jako Pravěké sídliště, které můžete vidět přímo uprostřed města. První písemná zmínka o Přerovu ale pochází až z roku 1141 a uvádí zdejší kostel svatého Jiří mezi sedmi nejdůležitějšími kostely na Moravě.

V historickém centru si můžete prohlédnout domy z 15. století a nedaleko odtud i Přerovský zámek Muzeem Komenského, jenž byl vybudovaný na místě původního hradu. Staré hradní opevnění si prohlédněte v místech, kde jsou zbytky městských hradeb.

Přerov je historicky spojen nejen s rody Pernštejnů a Žerotínů, ale také s působením jednoty bratrské, Učitele národů Jana Amose Komenského i místního rodáka Jana Blahoslava. Jako vzpomínku na tuto část dějin najdete ve městě Husův pomník, sochu Jana Amose Komenského a pomník Jana Blahoslava. Mezi zdejšími sochami a pomníky však můžeme najít i klasické církevní památky jako sochu svatého Rocha, sochu svatého Jana Nepomuckého a sochu svatého Josefa nebo památky jiných kultur, jako je socha Neptuna a socha Elektry. Z moderní historie pak za vidění stojí pomník Františka Rasche, pomník padlým partyzánům nebo pomník obětem fašismu.

Přerov 2

Co navštívit v Přerově v zimě i v létě

Moravské město Přerov má velmi rozmanitou historii a najdete v něm mnoho památek z různých období. Nabízí překrásné upravené zahrady i volnou přírodu, která je ideální pro turistiku a cyklistiku. Po okolí oceníte, krom velké nabídky rodinných aktivit, ještě i možnost zimních sportů. Do Přerova lze zavítat v každém ročním období.

Při pobytu v Přerově, byste si určitě měli udělat čas na návštěvu parku Michalov s rozlohou 20,5 hektarů. Dalšími možnostmi, kde můžete vidět zajímavé zahrady, jsou v dojezdové vzdálenosti zámek Kroměříž nebo botanická zahrada Olomouc. Milovníci spíše divoké přírody zase ocení množství stezek na pěší i cyklistické výlety nejen v lužním lese Žebračka, přírodní rozhlednu Brodek nebo modernější rozhlednu Božka. Stezky jsou dobře upravované a v povodí Bečvy i rovinaté.

V nedalekých městech naleznete mnoho míst pro rodinné aktivity s dětmi – ZOO Zlín nebo třeba aquapark Vyškov. Přímo ve městě se také nachází krytý i letní plavecký areál. S dětmi se můžete vypravit do herny pro nejmenší Človíčkov s kavárnou pro rodiče či za mamutem Tomíkem do nedalekého Předmostí, kde i dospělé zaujmou archeologické výzkumy, při kterých bylo odhaleno tábořiště lovců mamutů.

Pro teplé měsíce se zde nabízí přírodní koupaliště Jadran vzniklé po zatopení lomu a přírodní koupaliště Laguna s hezkými plážemi. Vstup k oběma vodním plochám je zdarma a nechybí zde sociální zařízení, restaurace nebo hřiště pro děti. V zimě zase oceníte roviny pro výlety na běžky a v dojezdové vzdálenosti kopce pro lyžování jako je areál Rusava a areál Hlubočky.

Přerov 3

Možnosti ubytování v Přerově

Vzhledem k tomu, že má město Přerov turistům co nabídnout, jsou zde pro ně k dispozici i bohaté možnosti, jak se ubytovat. Nejčastěji jsou k dispozici hotely nebo penziony. Můžete vybírat z moderních až po historicky zařízené. Samozřejmostí jsou pak služby jako bezplatné WiFi připojení či prostory k parkování. Najdete zde řadu apartmánů a možností, jak se ubytovat v soukromí. Na mnohá místa si s sebou lze vzít do ubytovacího zařízení i vašeho domácího mazlíčka. Další variantou jsou ubytovny, které vynikají především svou nízkou cenou.

Do Přerova si můžete udělat výlet v zimě i v létě. Na své si zde přijdou milovníci historie a památek i příznivci aktivní dovolené. V blízkosti města máte možnost se v létě vykoupat a chodit na procházky, v zimě jsou v okolí otevřené lyžařské areály. Vydejte se po stopách husitské minulosti a navštivte Přerov.