Loading

Ubytování v Radslavicích (okres Přerov)

(1 objekt + 3 objekty v okolí 25 km)

Resort Radslavice

Radslavice (okres Přerov), na okraji obce / města
Ideální místo pro turisty a cyklisty

Ubytovna V.I.P.

Holešov (Radslavice (okres Přerov) 16,0 km vzdušně), na okraji obce / města
I dlouhodobě, WiFi, kuchyň, parkování

Penzion Diana

Teplice nad Bečvou (Radslavice (okres Přerov) 17,4 km vzdušně), v obci / ve městě,...
S vlastní saunou v centru lázní!

Chalupa Barunka

Rusava (Radslavice (okres Přerov) 18,5 km vzdušně), na okraj...
Rodinná chalupa-pro děti hřiště a herna
1 - 4 / 4

Radslavice (okres Přerov)

Radslavice (okres Přerov) 1

Dovolená plná zážitků

Vaše prázdniny mohou trvat jen tři dny, ale klidně také měsíc. Proto je vhodné porozhlížet se po destinacích, které Vás zabaví na libovolně dlouhou dobu. Pokud máte vysoká očekávání, uchylte se do Olomouckého kraje. Nejen, že Vás upoutá svou rozmanitou přírodou, ale také známými i dosud neobjevenými památkami, které smíte navštívit. Dnes se ale nebudeme zaměřovat na všemi oblíbenou Olomouc. Naopak se přesuneme do na první pohled nenápadné obce Radslavice, která spadá do okresu Přerov.

Radslavice leží poblíž řeky Bečvy v zemědělsky hodně vytížené krajině. Ta má, stejně jako okolní území, spíše rovinatý charakter. Je to z nich ale jen, co by kamenem dohodil, do přírodní rezervace Žebračka, která je součástí sousedního Přerova. Důvodem její ochrany je pozůstatek lužního lesa a hojný výskyt vzácných druhů ptáků. Stačí si ale zajet směrem na sever a za krátkou chvíli stanete před kopci a lesy Nízkého Jeseníku. Ten je vděčným cílem lyžařů i pěších turistů. Také si naplánujte den v Olomouci, Přerově nebo v Lipníku nad Bečvou.

Obec nejasného původu

První zmínka o Radslavicích pochází ze 13. století. Některými je toto období považováno za neoficiální, protože se prokázalo, že uvedená listina je padělkem. Proto se o Radslavicích často hovoří až o jedno století později. Nejedná se ale o dobu jejich založení. Nálezy jasně ukázaly, že jsou mnohem starší. Kvůli chybějícím informacím je ale velmi těžké vypátrat důvod, proč tu vlastně stály.

Podle pozdějších zpráv se ale měli obyvatelé Radslavic poměrně dobře. Živili se zemědělstvím a měli výhodnější podmínky pro držení půdy. To zapříčinilo pozvolný růst obce, se kterým souvisel i příliv nových sousedů. Dále se lidé museli účastnit i roboty při stavbě hradu v blízkém Přerově. Díky kultivaci poměrů mezi panstvími jim bylo umožněno i rybaření na Bečvě. Dnes jsou Radslavice vyhledávané kvůli své strategické pozici v srdci Olomoucka.

Radslavice (okres Přerov) 2

Co tu můžete podniknout?

Z daleka viditelnou dominantou Radslavic je kostel sv. Josefa. Ten v nich ale vyrostl až na počátku 20. století. V obci je i několik soch a sousoší. Ty znázorňují sv. Cyrila a Metoděje, sv. Josefa, sv. Pannu Marii, sv. Máří Magdalénu a sv. Jana Nepomuckého.

V Přerově se běžte podívat do Muzea Komenského, které Vás provede historií města až po jeho folklór. Také se v něm projdete po několika historických třídách, včetně kabinetů a dalších expozic, které s tímto tématem úzce souvisí. V centru uvidíte i sochu sv. Rocha a sochu sv. Jana Nepomuckého. Pro odpočinek se hodí procházka po parku Michalov, ve kterém jsou rozsáhlé květinové záhony, sochy a plastiky.

Určitě si nenechte uniknout ani Olomouc. V jejím středu je sloup Nejsvětější Trojice, který je zapsán na světový seznam UNESCO. Dále si zkrátíte čas pobytem v zoologické zahradě nebo prohlídkou interaktivního vědeckého centra v Pevnosti poznání. Vaši pozornost upoutá i orloj, Vlastivědné muzeum Olomouc, Muzeum umění Olomouc nebo některá z olomouckých pevností. Ty objevíte hlavně v okrajových částech města.

Tipy, kde se rozhýbat

Radslavice mají vše, co si zapálený sportovec může přát. Kromě dětského hřiště je v nich hřiště na fotbal, tenisový kurt a letní bazén. Blízká řeka svádí k pěším výletům i k delší jízdě na kole. V Přerově jsou tělocvičny, tenisové kurty, fotbalová hřiště a několik multifunkčních herních ploch. Nechybí v něm ani venkovní posilovna, DiscGolfPark, skate park a několik bazénů a koupališť. V případě, že byste požadovali větší množství vodních atrakcí Vás plně uspokojí Aquapark Olomouc.

Radslavice (okres Přerov) 3

V zimě si zabruslíte na zimním stadionu v Přerově nebo v Olomouci. Oba jsou vhodné i pro hokej. Kdo touží po lyžování, toho nasměrujeme do lyžařského areálu Rusava nebo do Skiareálu Hlubočky. Pokud to množství sněhové pokrývky dovolí, můžete po okolí Radslavic i běžkovat.

Prázdninové ubytování v Radslavicích

Radslavicích funguje ubytování v cenově dostupných apartmánech a privátech. Zdejší prostředí si maximálně vychutnáte při pobytu v některé z chalup či rekreačních chat. Plný komfort Vám nabídnou i moderně vybavené sruby či roubenky. Jestli máte raději kolektivní ubytovací zařízení s širším spektrem služeb, vyberte si penzion.

Kdo by rád podnikal výpravy po okolí Přerova a Olomouce, pro něj budou Radslavice ideální základnou. Zároveň Vám poskytnou veškeré potřebné zázemí, díky kterému si budete celý pobyt náležitě užívat. Uvidíte, že se Vám v nich zalíbí.