Loading

Ubytování v Rajnochovicích

(1 objekt + 20 objektů v okolí 25 km)

Chata Rajnochovice

Rajnochovice, na samotě, v lese
Chata v příjemném prostředí na samotě

Chalupa Loučka - Lázy

Loučka (okres Vsetín) (Rajnochovice 4,0 km vzdušně), v obci...
Chalupa s bazénem a romantickými výhledy

Penzion Kopná

Podkopná Lhota (Rajnochovice 11,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na...
Rodinný penzion s vynikajícími službami

Ubytování Zlín - Apartmány Vlčková

Vlčková (Rajnochovice 12,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u...
Luxusně vybavené apartmány s infrasaunou

Chalupa Barunka

Rusava (Rajnochovice 12,2 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Rodinná chalupa-pro děti hřiště a herna

Penzion Regina

Kašava (Rajnochovice 12,5 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion s bazénem

Hotel Apollo

Valašské Meziříčí (Rajnochovice 12,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Hotel za příznivé ceny!

Penzion For You

Valašské Meziříčí (Rajnochovice 13,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulné ubytování s rodinnou atmosférou

Apartmán na Všemině č. 12

Všemina (Rajnochovice 13,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Apartmán u jezera nedaleko Zlína!

Penzion Diana

Teplice nad Bečvou (Rajnochovice 14,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na o...
S vlastní saunou v centru lázní!
1 - 21 / 21

Rajnochovice

Rajnochovice 1

V obci Rajnochovice na Vás dýchne kouzlo Hostýnských vrchů

Obec Rajnochovice se nachází ve Zlínském krajiokrese Kroměříž. Okresní město Kroměříž je od obce vzdáleno 42 km na jihozápad, Zlín 32 km na jih, Přerov 33 km na západ, Valašské Meziříčí 18 km na severovýchod.

Z jihozápadu sem zasahují výběžky přírodního parku Hostýnské vrchy, jejichž nejvyšší vrchy Kelčský Javorník a Čerňava leží na území katastru obce. Povrch obce je poměrně členěný, z větší části zalesněný, ovzduší je tu čisté, kdysi tu dokonce bývali klimatické lázně. Obcí protéká řeka Juhyně.

První písemná zmínka o obci Rajnochovice pochází z r. 1721, toto datum je pokládáno za datum vzniku obce. Rajnochovice v dnešní podobě vznikly na území několika bývalých osad, dnes je připomínají názvy místních částí. Z řemesel tu tradici mělo pálení dřevěného uhlí, pasekářství a šindelářství. V 19. století proslula výroba rázovité rajnochovické keramiky.

Dnes jsou Rajnochovice malou obcí, díky své malebné přírodě a relativně čistému ovzduší hojně vyhledávanou oblastí, ve které se daří zejména agroturistice a turismu vůbec.

Při procházce obcí určitě neminete barokní kostel Narození Panny Marie a sv. Anny, významnou architektonickou památku. Kostel byl vybudován vedle dřevěného kostelíka, který pod náporem návštěvníků chátral, takže byl v r. 1716 nahrazen prostorným zděným chrámem. Za prohlídku stojí i jeho interiér, především hlavní oltář s dřevěným sousoším sv. Anny a Panny Marie s Ježíškem, pocházejícím ještě z původního dřevěného kostelíka.

V okolí Rajnochovic se jistě nudit nebudete

Samotná obec ale i její okolí jsou přímo předurčené stát se turistickým rájem. Jsou tu výborné podmínky pro agroturistiku, pěší turistiku i cykloturistiku, houbaření a rybolov, projížďky na koních a různé jiné aktivity.

Nedaleko obce směrem na západ se nachází zřícenina hradu Šaumburk, 17 km na jih, nad stejnojmennou obcí nedaleko Zlína, je další – zřícenina hradu Lukov. Patří mezi nejrozlehlejší hrady na Moravě a jeho historie sahá do počátků 13. století.

Na katastru obce se nachází několik chráněných území – přírodní rezervace Kelčský Javorník, Čerňava, Sochová a přírodní památky Bernátka, Skalka-Polomsko a Vřesiště-Bílová. V podstatě celé území Rajnochovic je součástí Hostýnských vrchů.

Rajnochovice jsou ideálním výchozím cílem turistických výletů. Vydejte se například k rozhledně Maruška, která leží asi 5 km ve vzdušné vzdálenosti od Rajnochovic. Je to dvoupatrová dřevěná rozhledna postavená ve valašském stylu. Další rozhledna se nachází na Kelčském Javorníku. Je vysoká 35 metrů a na její vyhlídkovou plošinu budete muset vyšlapat po 156 schodech. Budete však odměněni nádherným kruhovým výhledem na okolní krajinu. Při dobré viditelnosti uvidíte na severu vrcholky Jeseníků, na západě Hostýn, ke kterému si můžete naplánovat jeden z prvních výletů.

Rajnochovice 2

Vydejte se teda severozápadním směrem z Rajnochovic do Hostýna, cesta je dlouhá asi 15 km. Svatý Hostýn je vyhledávané mariánské poutní místo na katastrálním území obce Chvalčovkostelem Panny Marie Hostýnské z první poloviny 18. století. Nedaleko navštivte i Svatohostýnské muzeum, které Vás obeznámí s historickým vývojem Hostýna od dávné minulosti po současnost. Najdete tady i kamennou Rozhlednu Františka Jozefa I., která je nejstarší svého druhu v regionu.

Dalšími přírodními skvosty hodnými Vašeho zájmu jsou Zbrašovské aragonitové jeskyně a propast Hranice, nacházející se asi 18 km severním směrem od Rajnochovic v malebném údolí lázeňského městečka Teplice nad Bečvou. Těm se kdysi říkalo Zbrašov, odtud i název jeskyní. Rozprostírají se na území Hranického krasu, jsou jedinečným jeskynním útvarem evropského významu. Vznikli za vzájemného působení atmosférických a minerálních vod, které se používají při kardiorehabilitaci po srdečních a mozkových příhodách.

Patří-li k Vašim oblíbeným dovolenkovým aktivitám putování po hradech a zámcích, navštivte například Žerotínský zámekNovém Jičíně, zámek v centru města Hranice na Moravě, zříceninu hradu Helfštýn u Týna nad Bečvou a také mohutný gotický hrad Malenovice nedaleko Zlína.

Ideální místo pro rodinnou dovolenou

Skutečnou perlou Vašeho putování potom bude zastávka v jednom z nejkrásnějších měst na Moravě, v Kroměříži. Dominantou tohoto města je nádherný arcibiskupský zámek s překrásnými zámeckými zahradami, který je zapsaný na seznamu kulturních památek UNESCO.

Také návštěva krajského města stojí určitě zato. Oceníte ji, zejména cestujete-li s dětmi, ale i jako jednotlivci. V místní části Štípa se nachází ZOO Lešná-Zlín s mnoha druhy zvířat ze všech kontinentů a v jejím areálu i někdejší šlechtické sídlo z konce 19. století – zámek Lešná. Nedaleko odsud najdete další zajímavý objekt – Zábavní park Galaxie Zlín. V jeho hale se nachází spousta zábavních atrakcí pro celou rodinu, ať už je to raketoplán, horolezecká stěna, trampolíny, či různé atrakce s vesmírnou tematikou.

Skanzeny lidové architektury a venkovského způsobu života máte možnost obdivovat v obci Rymice u Holešova na jihozápadě od Rajnochovic nebo opačným směrem ve vzdálenějším a známějším Rožnově pod Radhoštěm.

Příjemné osvěžení v letních měsících, rekreační využití pro koupání, vodní sporty a třeba i rybolov poskytne např. přehrada Bystřička poblíž stejnojmenné obce na Valašsku. Nejbližší letní koupaliště budete mít v Rusavě, v Holešově či Valašském Meziříčí. Za nepříznivého počasí nebo během zimní dovolené můžete využít nabídku koupání a využití různých vodních atrakcí Plovárny aquaparku Hranice.

Trávíte-li dovolenou v Rajnochovicích v zimě, za příznivých sněhových podmínek to máte „na skok“ do lyžařských středisek ležících na jih od obce. Jsou to Ski areál Troják a Ski areál Tesák, které svými terény a službami uspokojí rodiny s dětmi i začínající a zkušené lyžaře. Prostředí hřebenů poskytuje výborné podmínky i pro běžecké lyžování.

Rajnochovice 3

Ubytování v Rajnochovicích podle Vašich potřeb

Domy a chalupy jsou roztroušeny téměř po celém území obce, často na pasekách a samotách. V létě bývá počet obyvatel až trojnásobný, v zimě zas okolí poskytuje výborné podmínky pro lyžaře, takže na nedostatek návštěvníků si obec nemůže stěžovat ani v tomto období. No a samozřejmostí je zajistit jejich spokojenost i co se týká ubytovacích služeb.

Ty jim budou poskytnuty prostřednictvím hotelů, penzionů a apartmánů, velmi oblíbené je ubytování v soukromí. Dávku romantiky Vám přinese i ubytování v chatách a chalupách, kterých je v obci i blízkém okolí skutečně dostatek. Cenově výhodnější ubytování, či ubytování pro větší skupiny Vám nabídnou zase ubytovny a kempy.

Záleží jen na Vás, jaký typ zařízení si vyberete. Abyste byli skutečně spokojeni, je dobré si ho zajistit předem. Potom Vám už nic nebude bránit těšit se na báječnou dovolenou.