Loading

Ubytování Ve Vlčkové

(1 objekt + 13 objektů v okolí 25 km)

Ubytování Zlín - Apartmány Vlčková

Vlčková, v obci / ve městě, u potoka
Luxusně vybavené apartmány s infrasaunou

Penzion Regina

Kašava (Vlčková 2,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion s bazénem

Penzion Kopná

Podkopná Lhota (Vlčková 4,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Rodinný penzion s vynikajícími službami

Restaurace a penzion ELKO

Hvozdná (Vlčková 6,0 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné pokoje v penzionu s restaurací

Chalupa Slušovice

Slušovice (Vlčková 7,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Dokonalá rodinná rekreace s bazénem

Chalupa Barunka

Rusava (Vlčková 7,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u l...
Rodinná chalupa-pro děti hřiště a herna

Penzion 66

Fryšták (Vlčková 7,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Výhodné ubytování nedaleko Zlína!

Chata Hvozdná

Hvozdná (Vlčková 7,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vody
Jedinečná chata s rybníkem, krbem

Penzion na Jurém

Zlín (Vlčková 9,0 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Moderné pokoje u biofarmy a lesoparku

Chata Rajnochovice

Rajnochovice (Vlčková 11,6 km vzdušně), na samotě, v lese
Chata v příjemném prostředí na samotě
1 - 14 / 14

Vlčková

Na prázdniny do krásné čisté přírody

Už Vás unavuje neustálý ruch města? Pak se uchylte do otevřené přírody, ve které načerpáte fyzické i psychické síly do dalšího pracovního shonu. Ideální je v tomto směru dovolená ve Zlínském kraji, který je znám pro svůj kopcovitý a hustě zalesněný terén.

Vlčková 1

Aby byl Váš klid naprosto dokonalý, za cíl svého pobytu si vyberte obec Vlčková. Ta se nachází v okrese Zlín a stejně jako jiná horská střediska v jejím okolí Vám poskytne nikým nerušený azyl. Vlčková je klasická podhorská obec, která se rozprostírá na úpatí Hostýnských vrchů. Kromě procházek po lesích a po loukách Vám nabídne i úchvatné výhledy.

Také si z Vlčkové naplánujete výlet do několika rezervací, mezi které patří Smrdutá, Sochová a Čerňava. Určitě byste neměli minout ani vodopády na říčce Bystřičce. Ty mohou v tuhých zimách zamrzat, takže si svou osobitou krásu zachovají takřka celý rok. Můžete, ale sjet i dolů do údolí a navštívit města Holešov, Zlín a Fryšták.

Vlčková  život s vlky

První písemná zmínka o Vlčkové pochází ze 14. století. Už z obecního znaku lze vypozorovat, že hlavním zdrojem obživy místních lidí byl chov ovcí. Ten ale v drsných horských podmínkách nebyl vůbec snadný. Hlavně kvůli potulujícím se smečkám vyhladovělých vlků. Ti celkem snadno zapomínali na svou obvyklou plachost a nacházeli odvahu pohybovat se v obydlených oblastech, kde lovili potravu. Dále jsou tu doložené lesní práce a mlýn. Dnes je Vlčková poklidným turistickým střediskem, do kterého jezdí cestovatelé ze všech okolních krajů.

Tipy, co ve Vlčkové podniknout

Dominantou Vlčkové je kaple, před kterou stojí vyřezávaný kříž ze dřeva. Když zatoužíte po poznávání zdejších tradic, naplánujte si cestu do sousední Držkové. V ní je k vidění Muzeum dřevěného porcelánu, které Vám ukáže, jak kdysi vypadala běžná vesnická dílna.

Vlčková 2

Rozhodně neprohloupíte ani v případě, když navštívíte Lukov, ve kterém je stejnojmenná zřícenina hradu. Těsně na dohled od něj je také studánka Rudolfa Petrly. Jestli si zajedete jen o pár kilometrů dál, dorazíte před bránu Zoologické zahrady Zlín Lešná, která je jednou z nejlépe hodnocených zahrad tohoto typu u nás.

V jejím areálu je také pohádkový zámek Zlín Lešná, ve kterém se pořádají komentované prohlídky pro širokou veřejnost. V samotném Zlíně je kromě zámku i Muzeum jihovýchodní Moravy, pomník Jana Antonína Bati a Tomáše Bati, vila Jana Antonína Bati a několik dalších zajímavých památek.

Pokud chcete během dovolené ve Vlčkové vidět ještě víc, jeďte se podívat na zříceninu hradu Helfštýn nebo do skanzenu Valašské muzeum v přírodě. Velmi oblíbená je i Kroměříž, ve které je kromě zámku i rozlehlá Podzámecká a Květná zahrada, která je zapsaná na světovém kulturním seznamu UNESCO. Trochu dál je to pak ke zřícenině hradu Cimburk, k hradu Buchlov a k romantickému zámku Buchlovice.

Kam za aktivním sportem?

Ve Vlčkové jde provozovat cyklistiku a pěší turistiku. Také je tu ranč, ve kterém si domluvíte projížďku na koních. V letních měsících se svlažíte v lokálním přírodním koupališti nebo si zajedete do krytého bazénu Valašské Meziříčí. Velmi dobře dostupný je od Vlčkové i Aquapark Plovárna Hranice. Jestli preferujete hraní týmových sportů, vyberte si Lukov. Kromě tenisových kurtů je Vám v něm plně k dispozici plac s umělým povrchem a fotbalové hřiště. Pokud se řadíte mezi rybáře, doporučíme Vám přehradu Fryšták.

Vlčková 3

Vlčková Vás okouzlí i v případě, že hledáte místo pro dokonalou zimní dovolenou. Především proto, že je to z ní blízko k několika sjezdovkám. Nejbližší z nich provozuje Ski areál Trnava. Další svahy mají Ski areály Tesák a Troják. Velmi dobré hodnocení má i Ski areál Rusava. Větší města Vám pak umožní hraní hokeje a bruslení.

Dostupné ubytování ve Vlčkové pro všechny

Vlčková je velmi rozlehlá. Objevíte v ní proto apartmány, chalupy a lesní chaty. Také je v ní plně vybavený penzion a několik prázdninových domů. Jestliže hledáte spíše domácké prostředí, nešlápnete vedle v případě, že si zarezervujete cenově dostupný privát.

Ve Vlčkové se bude líbit nejen dobrodruhům, ale i těm, kteří potřebují konečně vypnout. Pobyt daleko od ruchu civilizace Vás osvěží a pozitivně naladí, takže budete mnohem lépe zvládat stres. Věříme, že budete se svou volbou spokojení.