Loading

Ubytování v Hostýnských vrších

(24 objektů)

Penzion Regina

Kašava, v obci / ve městě
Rodinný penzión s bazénom

Chaty Alpina

Malá Bystřice, na okraji obce / města, v lese
Útulné dřevěné chaty s krbem, v lese

Chalupa Leskovec

Leskovec, na okraji obce / města, u potoka
Valašská dřevěná chalupa s krbem

Chalupa U Štěpánky

Nový Hrozenkov, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chalupa na polosamotě u potoka pod lesem

Chalupa Loučka - Lázy

Loučka (okres Vsetín), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa s bazénem a romantickými výhledy

Chalupa Sobolica

Všemina, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa s bazénem v klidné lokalite

Chata Bystřice

Malá Bystřice, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Infrasauna a celoroční venkovní vířivka

Penzion Kopná

Podkopná Lhota, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rodinný penzion s vynikajícími službami

Chalupa Barunka

Rusava, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rodinná chalupa-pro děti hřiště a herna

Ubytování Zlín - Apartmány Vlčková

Vlčková, v obci / ve městě, u potoka
Luxusně vybavené apartmány s infrasaunou
1 - 24 / 24

Hostýnske vrchy

Hostýnske vrchy 1

Hostýnské vrchy – oblíbená turistická oblast, opředená pověstmi, se spoustou tajemných a romantických zákoutí a poutními místy. Toto ideální místo pro Vaši aktivní dovolenou najdete na východní Moravě, v Hostýnsko-vsetínské hornatině, mezi městy Bystřice pod Hostýnem a Vsetín.

Nejvyšší vrchol Hostýnských vrchů je Kelčský Javorník (865 m n. m.). Daleko známější je ale určitě Hostýn (735 m n. m.). Poutní místo, které každoročně přiláká tisíce poutníků. Na jeho vrcholu byla v 1. pol. 18. st. postavena barokní bazilika Nanebevzetí Panny Marie, později se dostavěl ještě klášter, kaple sv. Jana Sarkandera a ubytovna pro poutníky.

Turistika pěšky, na kole i na běžkách

Pro výstup na Hostýn můžete využít červenou a žlutou pěší stezku nebo autobus z Bystřice pod Hostýnem. Projít si zde můžete také křížovou cestu od Dušana Jurkoviče. Nedaleko baziliky se nachází původní keltské oppidium, které je důkazem, že daleko dříve, než do této oblasti přišli křesťané, bylo již toto místo strategicky využíváno Kelty. Za oppidiem, na vrcholu Hostýn, můžete vystoupat na rozhlednu, ze které je vidět až do Jeseníků.

Tato oblast je dnes rájem pro milovníky turistiky a cyklistiky. Množství značených tras a naučných stezek Vás provede krásami zdejší oblasti. Nejznámější je Naučná stezka Hostýnské vrchy, jejíž délka je 12 km a seznámí Vás nejen se zdejší přírodou, ale i historií. Vychutnat si ji můžete na kole, pěšky a v zimě i na běžkách.

Hostýnske vrchy 2

Cyklisté, pěší i běžkaři se také mohou vydat tzv. Hostýnskou magistrálou, která začíná v Bystřici pod Hostýnem a pokračuje přes Hostýn, Tesák, Loučku až do Valašského Meziříčí. Její délka je 19 km.

Historie, zajímavosti a aktivity

V oblasti Hostýnských vrchů můžete narazit na několik rarit. Na Čerňavě Vás obklopí až 280 let staré stromy, v Kateřinicích můžete obdivovat památnou lípu, jejíž obvod kmene je úctyhodných 630 cm a u obce Horní Lapač najdete nejseverněji položené moravské vinice.

V létě se můžete osvěžit na přehradách Rusava, Mojena či Všemina. V oblasti najdete také kryté bazény (Všemina, Lukov) nebo koupaliště (Bystřice p. Hostýnem, Lukov, Osíčko, Mikulůvka, Rusava).

Ovšem ani v zimě se tu nudit nebudete. Oblíbená lyžařská střediska Tesák a Troják jsou zárukou příjemné zimní dovolené. Najdete zde jak půjčovny lyžařského vybavení, tak i lyžařské školy. Hostýnské vrchy jsou také protkány sítí běžeckých tras.

Hostýnske vrchy 3

Na své si přijdou i ti, kdo se rádi toulají po hradech a zámcích. Zámek v Holešově či v Bystřici pod Hostýnem Vás seznámí se životem šlechty v této oblasti a narazit můžete také na několik zřícenin hradů, jako jsou hrad Loučka, Lukov, Hrádek u Přílep, Křídlo, Skalný apod.

Určitě byste také neměli vynechat návštěvu dřevěnic na Rusavě, partyzánského bunkru u Mikulůvky či splavovacích nádržíRajnochovicích.

Různé typy ubytování v Hostýnských vrších

Pro svou dovolenou v Hostýnských vrších si nezapomeňte vybrat ubytování, které Vám zpříjemní pobyt. Na výběr máte jak z hotelů, tak i penzionů, ubytování v soukromí a kempů. Největší oblibě se ale těší chatychalupy a apartmány, které si můžete pronajmout a cítit se v nich jako doma.

Ubytování si můžete vybrat v Bystřici pod Hostýnem, Holešově, Vsetíně, na Rusavě, v Brusném, ve Vlčkové, Chvalčově, Rajnochovicích nebo Ratiboři.

Dovolená v Hostýnských vrších je skvělou kombinací aktivního odpočinku a klidu v přírodě. Můžete si zde skvěle odpočinout od běžného života a načerpat nové síly.

Názory a doporučení

Václav Kučera (rodina s malými dětmi - návštěvník) 17.8.2019
Uzasna priroda
Helena Ferdusová (rodina s malými dětmi - návštěvník) 11.8.2019
Líbilo se nám všechno moc, doporučujeme navštívit poutní místo sv. Hostýn, ale asi raději ve všední den, my byli v neděli a hodně lidí...potom ZOO Lešná-Zlín..krásná zoologická zahrada, také raději všední den, i tak hodně lidí, ale stojí to za to. Nádherná Kroměříž, Bystřice pod Hostýnem, určitě i další místa, která jsme nestihli.
Steve Tkáč (skupina - návštěvník) 8.8.2019
ZOO Zlín a skanzen v Rožnově pod Radhoštěm
Marcela Jindráková (starší pár - návštěvník) 6.8.2019
Luhačovice, přehrada Pozlovice
Martin Kluka (rodina s malými dětmi - návštěvník) 10.6.2019
Krásný to kraj...
Jana (rodina s malými dětmi - návštěvník) 8.4.2019
Krásná procházka na Hostýn
Eva Jílková (sólo host - návštěvník) 29.3.2019
Prima jsou MHD, Baťův kanál, Budova 21 s vyhlídkou, zeleň, UTB,
Věra (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 6.3.2019
Koupaliště, Sv.Hostýn.
Peter Chantúr (ubytovatel) 5.2.2019
V regionu se nacházi hrad Helfštýn, nález pozustatků mamutů, tenisový areál, Hostýnské vrchy.