Loading

Ubytování v Podkopné Lhotě

(1 objekt + 16 objektů v okolí 25 km)

Penzion Kopná

Podkopná Lhota, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Rodinný penzion s vynikajícími službami

Penzion Regina

Kašava (Podkopná Lhota 2,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Rodinný penzion s bazénem

Ubytování Zlín - Apartmány Vlčková

Vlčková (Podkopná Lhota 4,9 km vzdušně), v obci / ve městě,...
Luxusně vybavené apartmány s infrasaunou

Chalupa Slušovice

Slušovice (Podkopná Lhota 6,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Dokonalá rodinná rekreace s bazénem

Restaurace a penzion ELKO

Hvozdná (Podkopná Lhota 7,7 km vzdušně), v obci / ve městě
Pohodlné pokoje v penzionu s restaurací

Chata Hvozdná

Hvozdná (Podkopná Lhota 9,5 km vzdušně), v rekreační oblasti...
Jedinečná chata s rybníkem, krbem

Chata Rajnochovice

Rajnochovice (Podkopná Lhota 10,7 km vzdušně), na samotě, v lese
Chata v příjemném prostředí na samotě

Penzion na Jurém

Zlín (Podkopná Lhota 10,9 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Moderné pokoje u biofarmy a lesoparku

Penzion 66

Fryšták (Podkopná Lhota 11,9 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
Výhodné ubytování nedaleko Zlína!

Chalupa Barunka

Rusava (Podkopná Lhota 12,1 km vzdušně), na okraji obce / mě...
Rodinná chalupa-pro děti hřiště a herna
1 - 17 / 17

Podkopná Lhota

Podkopná Lhota 1

Načerpejte síly na Zlínsku - Podkopná Lhota

Pokud jste byli do dnešního dne zvyklí na dovolenou ve městě, možná byste měli vyzkoušet i její pravý opak. Jen proto, že jsou některá místa trochu více odlehlá totiž neznamená, že Vám nemají co nabídnout. O tom Vás přesvědčí Podkopná Lhota, která je součástí čarokrásného Zlínského kraje. Jako taková spadá do stejnojmenného okresu Zlín.

Podkopná Lhota je zasazena do lesů, které se pomalu ale jistě zvedají do majestátních hor. To se podepisuje i na samotném charakteru obce, jejíž domky jsou roztroušené po stráních. Situace se příliš nezmění ani v případě, že z Podkopné Lhoty vyjedete ven.

Téměř za humny je vodní nádrž Slušovice. Co se týče přírodních památek, těch v této oblasti příliš mnoho není. Nic Vám nebrání v tom, abyste si naplánovali cestu k rezervaci Čerňava a k rezervaci Sochová. Ze samotné Podkopné Lhoty je to pak kousek do Trnavy, Slušovic a do Zlína.

Vesnička pod Kopnou

První dochovaná zmínka o Podkopné Lhotě pochází z počátků 16. století. Místní usedlíci nicméně tvrdí, že kořeny zdejšího osídlení mohou sahat až do 13. století. Jak už tomu bývá, Podkopná Lhota měnila celkem často svůj oficiální název. I přesto, že se v zásadě nijak neměnil, nesla jméno Lhota, Lhotka a Lhotka Podkopní. Protože je Lhot a Lhotek u nás víc, bylo potřeba ji nějak odlišit. Proto později začala vycházet z názvu hory Kopná, pod kterou se Podkopná Lhota nachází.

Život v horách nebyl ani trochu lehký. I přesto se tu mimořádně dařilo zemědělství a sadbě stromů s ovocem. V dnešní době je v Podkopné Lhotě zastoupen i menší průmysl. Největší výnosy však plynou ze služeb, které jsou spojené s cestovním ruchem. Oblast okolo Podkopné Lhoty je vyhlášená i kvůli pravidelným závodům Rallye Sprint Kopná.

Co v Podkopné Lhotě podniknout?

Podkopná Lhota 2

V Podkopné Lhotě se snoubí krásné prostředí s příjemným množstvím památek. Nejdůležitější z nich je kaple sv. Václava. Dále je tu socha Panny Marie a svatohostýnská valašská dřevěnice. I když by se mohlo zdát, že v této lokalitě nic dalšího není, opak je pravdou.

V Trnavě je kostel Navštívení Panny Marie a Jalovcová louka. V sousední Kašavě je zase křížová cesta, která vede k poutnímu místu ke cti Panny Marie. Hodně zajímavé je i Muzeum dřevěného porcelánu v Držkové.

Co by kamenem dohodil je také zámek Zlín Lešná se zoologickou zahradou. Ve Zlíně se kromě zámku podívejte na památník Tomáše Bati, Baťův Mrakodrap a do Muzeu jihovýchodní Moravy.

Asi půl hodiny daleko je také Kroměříž. Tam se bude líbit i dětem, jelikož je v ní kromě Arcibiskupského zámku i Podzámecká zahrada s malým Zoo koutkem. Za Váš čas rozhodně stojí i Květná zahrada, která byla pro svou unikátnost zapsána na světový seznam UNESCO. Dále Vám doporučíme cestu ke zřícenině hradu Lukov, zřícenině hradu Helfštýn a ke Zbrašovským aragonitovým jeskyním.

Sportovní aktivity na dosah

 V Podkopné Lhotě není v provozu žádné sportovní středisko. Proto myslete trochu dopředu a vezměte si na letní dovolenou kolo nebo hůlky pro nordic walking. Trnava má dvě hřiště s umělým povrchem, které jsou vhodné pro tenis, ale třeba i pro volejbal a nohejbal. Slušovice mají fotbalové hřiště a atletický ovál. Ve Zlíně jsou tenisové kurty a několik koupališť, jako například Panorama nebo Zelené. Samozřejmostí jsou i tělocvičny a fitness studia. Kdo si troufá, ten může s rodinou či přáteli změřit síly na bowlingové dráze.

V zimě je Vám plně k dispozici několik lyžařských středisek. Jedním takovým disponuje sousední Trnava - Ski areál Trnava. Velmi blízko je i Ski areál Troják nebo Ski areál Tesák. Co se týče hokeje a ledního bruslení, toho si dosyta užijete ve Zlíně. Kopcovitý terén je vhodný i pro jízdu na saních. Pro běžkování je lepší spíš rovinatá nížina.

Podkopná Lhota 3

Prázdninové ubytování v Podkopné Lhotě

V Podkopné Lhotě mají rádi turisty. Alespoň tak na nás působí nabídka volných ubytovacích kapacit, která je tvořena hlavně horskými penziony. Jestli dáváte přednost většímu soukromí, bez větších problémů tu seženete ubytování v cenově dostupném ubytování v soukromí.

Hodně oblíbené jsou tu i pronájmy plně zařízených chalup a horských chat, které jsou vhodné jak pro skupiny, tak pro celé party přátel. Vyzkoušet můžete i dovolenou v prázdninovém domě nebo v méně tradiční roubence.

Podkopná Lhota Vás nadchne svým krásným prostředím i výhledy do okolní krajiny. Také v ní získáte možnost nahlédnout pod pokličku dřívějšího způsobu života. Což bude zajímavé jak pro Vás, tak pro děti.