Loading

Ubytování ve Francově Lhotě

(1 objekt + 32 objektů v okolí 25 km)

Chata Pulčiny 43

Francova Lhota, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
S vířivkou, saunou a výhledy do údolí

Chata Dešná

Lysá pod Makytou (Francova Lhota 6,1 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na ok...

Chaty na Kozom hríbe

Lazy pod Makytou (Francova Lhota 6,6 km vzdušně), v rekreačn...
V krásném tichém prostředí u lesa

Ubytovna Lazy pod Makytou

Lazy pod Makytou (Francova Lhota 7,8 km vzdušně), v obci / v...
Bezkonkurenční cena a pestré zařízení!

Villa u Slava

Lazy pod Makytou (Francova Lhota 7,9 km vzdušně), v obci / v...
Pod lesem - v tichém prostředí obce!

Chata v Hlbokom

Lazy pod Makytou (Francova Lhota 8,5 km vzdušně), na okraji...
Chata v lese, s krbem, stolním tenisem

Rekreační středisko Královec

Valašské Klobouky (Francova Lhota 8,8 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Krásná příroda Bílých Karpat

Chata Panština

Lazy pod Makytou (Francova Lhota 9,1 km vzdušně), v obci / v...
S bazénem, vířivkou a saunou!

Chalupa v Klecenci

Záriečie (Francova Lhota 9,2 km vzdušně), v rekreační oblast...
V krásném, tichém prostředí s bazénem

Chata u Krocana

Záriečie (Francova Lhota 10,1 km vzdušně), na samotě, u lesa...
1 - 33 / 33

Francova Lhota

Prozkoumejte tajemný Zlínský kraj

Francova Lhota 1

Dovolená by měla být především o úniku z každodenního života. Právě ten Vám může zprostředkovat Francova Lhota ve Zlínském kraji, která spadá do okresu Vsetín. Ta se nachází v bezprostřední blízkosti hlubokých lesů, které lemují státní hranici se sousedním Slovenskem.

Už během Vašeho příjezdu do Francovy Lhoty Vás upoutá její členitý terén. Tomu z vpovzdálí dominují Pulčínské skály. Nejen, že je v nich jeden z nejoblíbenějších skalních labyrintů, ale také tu na návštěvníky čekají naprosto úchvatné výhledy.

Vyhledávaným cílem turistů jsou i Čertovy skály, které jsou dobře dostupné ze sousedního Lidečka. Z měst a obcí je to pak nejblíže do Střelné, Horní Lidče a do Valašských Příkazů.

Cestou do Ameriky

První zmínka o Francově Lhotě pochází z 15. století. Historické prameny však dokládají, že k osídlení zdejšího terénu došlo už ve 13. století. Kvůli neprostupnému hvozdu lze odhadovat, že dominantním zdrojem živobytí byla práce v lese a zpracování dřeva. K zemědělskému obdělávání půdy zde docházelo jen občasně.

Co však víme celkem určitě je fakt, že obec a všechny její dnešní části do značné míry trpěly vpády nepřátelských armád. Velký problém představovali Tataři a Uhři, kteří tudy přecházeli dále do vnitrozemí. Spolu s nimi přicházely i spory o vlastnictví území, kvůli kterým byla situace ve Francově Lhotě značně nestabilní. Z toho důvodu se rozpoutal masivní odliv obyvatelstva buď do větších měst na území Moravy nebo dokonce i do úplně jiných států.

Nejvíce lákavá byla pro vesničany Amerika. Nepohrdli však ani Ruskem nebo Polskem. Velmi dramatický byl i konec 2. světové války, kdy reálně hrozilo, že se oblast okolo Francovy Lhoty podaří zničit rozsáhlými minovými poli. K tomu naštěstí nedošlo, a tak si krásy Vsetínska můžeme plně vychutnávat i dnes.

Co je v obci k vidění?

Francova Lhota 2

Mohlo by se zdát, že tak odlehlá obec, jakou Francova Lhota bezesporu je, Vám nebude mít co nabídnout. Skutečnost je ale docela odlišná. Nejvýznamnější stavbou ve Francově Lhotě je kostel sv. Štěpána, jehož kořeny sahají až do 18. století. Další drobnější památkou náboženského charakteru je kaple Svatého Ducha v místní části Pulčín nebo několik křížů.

Ve Francově Lhotě je taktéž Muzeum kardinála Štěpána Trochty, který byl jejím nejvýznamnějším rodákem. Jestli však dáváte přednost aktivnímu pohybu, nasměrujeme Vás k rozhledně Čubův kopec, od které Vás dělí jen několik málo minut chůze.

Co se týče hradů a zámků, je nutné počítat s tím, že za jejich návštěvou bude nutné nějaký ten kilometr cestovat. Asi nejblíže je to ke zřícenině hradu Lukov. Pokud Vás však neodradí cesta do hlubšího vnitrozemí Zlínského kraje, doporučíme Vám návštěvu zámku Lešná. Ten je součástí stejnojmenné zoologické zahrady, která má v Česku velmi dobré renomé.

Umělecky založené duše by se měly vydat do zámku Zlín, který částečně funguje jako umělecká galerie. V této části Moravy je také velké množství skanzenů. Tím nejoblíbenějším je skanzen v Rožnově pod Radhoštěm. Turisté se ale rádi vracejí i do skanzenu Rymice.

Sport ve Francově Lhotě

Francova Lhota má několik sportovišť, která můžete využít i pro osobní účely. Kromě fotbalového hřiště je tu i multifunkční areál, který je vhodný pro volejbal, basketbal, tenis a atletické sporty. Pro plavání a vodní sporty tu však žádná vhodná lokalita není. Proto nasedněte do auta a jeďte se vykoupat do aquaparku ve Frenštátě pod Radhoštěm nebo do bazénu ve Valašském Meziříčí.

Francova Lhota 3

Po stránce lyžování a dalších zimních sportů Vám bude plně vyhovovat sjezdovka ve Ski areálu Lužná. Lidé ale jezdí i do lyžařského střediska Pozděchov, které je jen o několik kilometrů dál. Kopce okolo obce jsou pak vhodné k jízdě na bobech, na saních a na sněžných talířích.

Jaké je tu ubytování?

Spektrum ubytování ve Francově Lhotě je poměrně pestré. Pro rodiny s dětmi, ale i pro páry je tu možnost přespat v penzionech či na ranči. Neméně oblíbené je i cenově dostupné ubytování v soukromí.

Kdo miluje přírodu, ten by měl přenocovat v chalupě nebo v chatách, která bude zasazená buď do lesů či na některé z mnoha malebných luk. Jestli však nejste nároční, Vaše kroky by měly směřovat do lokální ubytovny. Hotely a apartmány se pak vyplatí hledat ve větších městech v okolí.

Francova Lhota je místo, na kterém zapomenete takřka na všechny své problémy. Jako bonus Vám čerstvý vzduch vyčistí hlavu a upevní Vaše stresem narušené zdraví. Uvidíte, že se Vám bude tato dovolená líbit.