Loading

Ubytování ve Vsetíně

(0 objektů + 36 objektů v okolí 25 km)

Chalupa Leskovec

Leskovec (Vsetín 6,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u potoka
Valašská dřevěná chalupa s krbem

Chaty Alpina

Malá Bystřice (Vsetín 7,3 km vzdušně), na okraji obce / města, v lese
Útulné dřevěné chaty s krbem, v lese

Chata Malá Bystřice

Malá Bystřice (Vsetín 8,4 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji l...
Chatička pro rodinku u lesa, s krbem

Chata Bystřice

Malá Bystřice (Vsetín 8,4 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Infrasauna a celoroční venkovní vířivka

Chalupa Sobolica

Všemina (Vsetín 10,9 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Chalupa s bazénem v klidné lokalite

Pension Fortuna

Halenkov (Vsetín 11,2 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Ideální volba pro ubytování na Valašsku!

Chalupa U Štěpánky

Nový Hrozenkov (Vsetín 11,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chalupa na polosamotě u potoka pod lesem

Chalupa Loučka - Lázy

Loučka (okres Vsetín) (Vsetín 12,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okra...
Chalupa s bazénem a romantickými výhledy

Chatička Valašská Bystřice

Valašská Bystřice (Vsetín 12,6 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulná chatička v Beskydech

Chata Rajnochovice

Rajnochovice (Vsetín 13,3 km vzdušně), na samotě, v lese
Chata v příjemném prostředí na samotě
1 - 36 / 36

Vsetín

Vsetín 1

Zavítejte do Vsetína – srdce Valašska

Vsetín je okresní město v Zlínském kraji na severovýchodní Moravě. Nachází se asi 27 km severovýchodně od Zlína a 60 km na jihovýchod od Olomouce, v historickém regionu Valašsko.

Leží na rozhraní Vsetínských, Hostýnských a Vizovických vrchů v rozšířeném údolí Vsetínské Bečvy. Tato řeka dělí město na dvě kdysi samostatné části – Dolní Město a Horní město. Město, které si v minulosti prošlo mnohými zatěžkávajícími zkouškami – častými požáry, častokrát tudy procházela plenící vojska.

První zmínky pocházejí z let 1298 – 1308 v souvislosti s městečkem Setteinz. Městečko patřilo od r. 1308 pánům z Kravař, později často měnilo majitele. Během třicetileté války byl Vsetín střediskem protihabsburgských valašských povstání.

Od poloviny 19. století se zde rozvíjel průmysl, především nábytkářský a sklářský, začátkem 20. století potom elektrotechnický a zbrojní průmysl. Za nacistické okupace se stal jedním z center domácího odboje. Toto pohnuté období připomíná i památník na vsetínském náměstí.

Hlavní památkovou dominantou Vsetína je pozdně renesanční jednopatrový zámek ze 17. století. Dnes zde sídlí Regionální Muzeum Valašsko se stálou národopisnou expozicí a výstavními galeriemi. Z původního zámku se dochovaly obranné nárožní rondely, dnes je kulturním a společenským centrem.

Barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie pochází ze 17. století. Boje za náboženskou svobodu dokládají dva kostely – dolní augšpurský z konce 18. století a horní helvetský z poloviny 19. století.

Na Horním náměstí stojí barokní radnice, sloužící dnes jako galerie. Hodnotná jsou tzv. Maštaliska – bývalé panské konírny, sklepy a šenk z roku 1710.

Kam na výlety ve Vsetíně a okolí?

Samotné město nebo i jeho bezprostřední okolí zanechají ve Vás určitě velmi příjemný dojem. Ať už se vydáte kterýmkoliv směrem, nepotrvá dlouho a pohodlnými cestičkami vystoupíte k lesu a potěšíte se úchvatným výhledem nejen na Vsetín, ale i na přilehlá údolí.

Vsetín 2

V orientaci Vám pomůže hustá sít turistických stezek pro pěší či cyklisty, které Vás navzdory náročnému a kopcovitému terénu zavedou na nejkrásnější místa bližší i vzdálenější. Vyberte si jeden z pěti značených náročnějších okruhů, jestliže ale na tom nejste s fyzičkou až tak dobře, zkuste třeba mírnější cyklostezku Bečva ze Vsetína do Velkých Karlovic. Na ní můžete provětrat i své on-line brusle. Ve Vsetíně začíná Naučná stezka Okolím Vsetína a stezka Semetínské rybníky.

Klidně na kole nebo i pěšky se vydejte ze Vsetína na rozhlednu Vartovna v obci Sirákov, vždyť je to po modré značce asi jen 11 km. Je to moderní železná rozhledna, vysoká 37 metrů. Z jejího vrcholu se Vám naskytne úchvatný výhled na Vizovické vrchy, Javorníky, Hostýnské a Vsetínské vrchy. Za příznivého počasí možná dohlédnete až na Slovensko.

Slézáte-li rádi skály, v údolní oblasti Velký Skalník, vzdálené asi 3 km od centra města, najdete dobrý objekt, nazvaný Valova skála. O dalších asi 15 km dále potom objevte systém Lačnovských skal.

Co se týče koupání, přímo ve Vsetíně se po celý rok můžete svlažit v Městských lázních s krytým bazénem. Jestli Vás to ale láká ven, do přírody, k přehradě v Horní Bečvě to nebudete mít daleko. A jestli „vychytáte“ počasí, které koupání právě nefandí, u přehrady jsou dobré podmínky i k rybaření.

V zimních měsících tu bývají dobré podmínky např. pro běžecké lyžování, upravené sjezdovky zase najdete ve střediscích Lyžařský areál Horní Jasenka, Ski areál Synot-Kyčerka v obci Velké Karlovice, Lyžařský areál Francova Lhota, Skiareál Karolínka, lyžařské areály v Hutisku-Solancích, Lyžařský areál Nový Hrozenkov a mnoho dalších, vždyť jsme v lyžařském ráji – Beskydech.

Zasportujte si přímo ve Vsetíně, v centru vsetínských sportovců - místní Sokolovně se sportovními hřišti. Po cvičení se můžete zrelaxovat v největším městském parku Panské zahrady s jezírkem a altánem.

Vsetín 3

Patříte-li mezi astronomické nadšence, nenechte si ujít návštěvu vsetínské hvězdárny.

Využijte kvalitní nabídku ubytovacích kapacit

Při Vaší návštěvě Vsetína se můžete ubytovat v centru ale i v blízkém okolí. Záleží jen na Vás, jestli upřednostníte některý z hotelů a penzionů, či preferujete ubytování v soukromí.

Pohodlné ubytovací služby spojené se stravovacími, nabízejícími pokrmy tradiční české kuchyně Vám pobyt jistě zpříjemní. V nedalekých Beskydech se ubytujte například na některé horské chatě či horském hotelu, chalupě či apartmánu.  

Určitě si i Vás Vsetín získá a najdete si důvod, proč se sem budete rádi vracet. Ať už jsou to historické památky, kulturní nabídky, jedinečné přírodní zajímavosti či tradiční pohostinnost, stačí si vybrat. Jestliže si vyberete Vsetín a jeho okolí, určitě toho nebudete litovat.