Loading

Ubytování v Horní Bečvě

(1 objekt + 31 objektů v okolí 25 km)

Apartmánová chalupa Penzion Rališka

Horní Bečva, v rekreační oblasti, u vody
Moderní apartmány u Skiareálu Rališka

Apartmány Hutisko 769

Hutisko-Solanec (Horní Bečva 5,3 km vzdušně), na okraji obce / města
Nadstandardní a plně vybavené apartmány.

Apartmán na pohodu

Dolní Bečva (Horní Bečva 7,3 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Moderní a komfortní ubytovaní u lesa!

Chata Lexa

Dolní Bečva (Horní Bečva 7,3 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraj...
Útulná chata v Beskydech s infrasaunou
1 - 32 / 32

Horní Bečva

Do půvabné krajiny na Valašsku je zasazeno několik desítek obcí a Horní Bečva je jednou z nich. Leží v nadmořské výšce 505 m n. m., přímo v centru CHKO Beskydy, a náleží okresu Vsetín ve Zlínském kraji. Díky své poloze je tato obec a její okolí ideálním místem pro trávení dovolené.

Jaro, léto, podzim, zima - na ročním období nezáleží, protože na Valašsku je krásně během celého roku. Nakonec, pojďte se o tom přesvědčit sami.

Historie v duchu sepjatosti s přírodou

První písemná zmínka o obci Horní Bečva pochází z roku 1659, nicméně obec existovala ještě předtím. První etapa osídlování území Rožnovské Bečvy začala ve druhé polovině 16. století, kdy zde začali růst první pasekářské usedlosti. Již v roce 1591 se tyto usedlosti označují jako Bečva, později též Bečvice nebo Veliká Bečva (1629).

Místní obyvatelstvo žilo celá staletí v těsné sepjatosti s přírodou - na Valašsku to snad ani jinak nešlo. Lidé se zde živili prací se dřevem, sbíráním lesních plodů, chovem ovcí, výrobou šindelů nebo dřevěného nádobí. Ve druhé polovině 18. století se naskytla možnost pracovat v panských sklárnách v Horním Rozpitém, později v údolí Kněhyně. Správou obce byl pověřen fojt, vedle kterého se později začala objevovat funkce purkmistra a spoluradních (tedy jakási obdoba vesnické samosprávy).

Současnost Horní Bečvy - zajímavé památky i atrakce

Dominantou a zároveň nejstarší památkou v obci je kostel sv. Jana a Pavla, pocházející z konce 18. století. Spolu s římskokatolickou farou, ve které v začátcích probíhalo i školní vyučování, byl postaven v roce 1792. Další významná památka obce odkazuje na události z konce II. světové války. Řeč je o památníku na Kladnaté, který byl postaven v lese, na turistické trase Kladnatá - Horní Bečva - Valaška, kde se v roce 1944 odehrála přestřelka mezi německými vojáky a partyzány, po které následovalo vypálení blízkých nemovitostí.

Ke hmotnému dědictví předků bezesporu patří také četné valašské dřevěnice, to nehmotné snad nejlíp reprezentuje tradiční folklór, zvyky a kultura. Pokud je chcete poznat, určitě se zastavte ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm s četnou celoroční nabídkou různých folklórních akcí.

Horní Bečva ale má co nabídnout i lidem, kteří rádi spojují přírodu a sport. V zimě je možnost využít několik lyžařských středisek a desítky kilometrů sjezdovek různé obtížnosti, zejména ve středisku Ski areál u Sachovy studánky, ve Ski resortu Rališka nebo ve známém areálu Solisko na Horní Bečvě. Pokud panují opravdu dobré sněhové podmínky, místní pravidelně vyrábějí a udržují také krásné běžecké tratě, které Vás provedou Horní Bečvou a jejím okolím.

Během teplejších měsíců, zejména v létě, turisti i místní s oblibou obsazují břehy vodní nádrže Horní Bečva, kde nacházejí skvělé podmínky k provozování vodních sportů, rybolovu a také na koupání. Horní Bečvu si jakožto výchozí bod svých plánů volí i milovníci turistiky a cykloturistiky - obec a její okolí je přímo protkáno sítí značených turistických tras a cyklostezek, které Vás zavedou třeba na Vysokou, Soláň, Pustevny, Radhošť nebo až na vrchol Lysé Hory.

Do okolí Horní Bečvy se vyplatí vyrazit

Řada atraktivních cílů se nabízí i v blízkém okolí obce Horní Bečva. Například takový Rožnov pod Radhoštěm leží jen necelých 13 km od Horní Bečvy a kromě již zmíněného muzea v přírodě láká například návštěvou pivních lázní nebo tajuplné zříceniny hradu Rožnov.

V areálu místního rožnovského koupaliště se pak můžete zabavit na trampolínách, při zorbingu a aquazorbingu nebo v lanovém centru. To ostatně najdete také v Trojanovicích, které jsou výborným výchozím místem pro návštěvu Pusteven. Když se lanovkou nebo autem dostanete na hřeben, můžete si vychutnat krásné výhledy, pohodovou turistiku nebo adrenalin na koloběžkách.

Pořád máte chuť toulat se okolím? Vydejte se tedy do Velkých Karlovic, útulné obce v beskydském podhůří. Je docela možné, že zdejší lokality Vám nebudou neznámé, zejména pokud jste fanoušky seriálu Doktor Martin. A i kdyby ne, v zimě Vás jistě potěší Ski Resort Synot nebo trasy pro běžecké lyžování, v létě zase příjemný wellness - odpočinek v některém z místních hotelů a řada možností pro turistické a cykloturistické vyžití.

Ubytování v Horní Bečvě - variabilita a kvalita za dobrou cenu

Ubytovací možnosti v Horní Bečvě jsou zajištěny díky několika desítkám, ne-li stovkám ubytovacích kapacit. V katastru obce najdete celou řadu chalup, chatek a dřevěnic, ale také několik hotelů, penzionů, rezortů, apartmánů či kemp.

Ne jinak je tomu i v blízkém okolí, Prostřední Bečvě a Dolní Bečvě, ve Viganticích (rodisku skvělého fotbalistu Milana Baroše), Velkých Karlovicích nebo Rožnově pod Radhoštěm. Nu a zapomenout nemůže samozřejmě ani na Pustevny, kde jsou ubytovací kapacity sice omezené, no o to hezčí atmosféra zde vládne.

Ale znáte to - je lepší jednou vidět a zažít, než stokrát si přečíst, proto s návštěvou Horní Bečvy a jejího okolí neváhejte ani chvilku!