Útulná chata u potoka v lese

Chata v údolí Kněhyně se nachází v obci Prostřední Bečva, v okrese Vsetín, ve Zlínském kraji. Svou polohou v Beskydech je chata ideálním výchozím místem pro turistiku.

Jen jeden kilometr od chaty najdete Areál Zavadilka, kde si zahrajete minigolf a kuželky, děti se vyřádí na prolézačkách nebo si zapůjčíte kola či koloběžky a vyrazíte na výlet. Pro cyklisty je určena trasa údolím Rožnovské a Vsetínské Bečvy. Mezi vyhledávané turistické atrakce patří vrch Radhošť, socha Radegasta či sedlo Pustevny s architektonicky unikátními stavbami Maměnka a Libušín. Doporučujeme Vám také naplánovat si exkurzi do Valašského muzea v přírodě. Trochu adrenalinu zažijete v lanovém parku Gibon v Rožnově pod Radhoštěm. V létě si zajděte na přírodní koupaliště Biotop přímo v obci, krytý bazén ve Valašském Meziříčí využijete celoročně. V zimních měsících si zalyžujete v ski areálech v Horní Bečvě. V Ski areálu Pustevny jsou Vám k dispozici trasy na běžecké lyžování v délce více než 50 km.

Během celého roku Vám nabízíme zrekonstruovanou chatu s kapacitou pro 8 osob. Ubytování je vhodné pro rodiny s dětmi či menší skupiny přátel.

Po vstupu do chaty se dostanete do předsíně, která slouží jako jídelna a společenská místnost. Odtud vstoupíte do obývací místnosti, kde je pro Vaši zábavu připravena televize a společenské hry. Usadíte se při tom na pohovce, která po rozložení slouží jako lůžko pro dvě osoby. Útulnost tomuto prostoru dodá krb na dřevo. Vaše oblíbené jídla si připravíte v kompletně vybaveném kuchyňském koutu s keramickou varnou deskou, mikrovlnnou troubou, lednicí s mrazákem, rychlovarnou konvicí, toustovačem a myčkou nádobí. Rovněž na přízemí se nachází koupelna se sprchovým koutem a toaletou. Ložnice jsou umístěny v podkroví, odpočinete si v 2-lůžkové nebo 3-lůžkové ložnici. Každé lůžko je samostatné, v 2-lůžkové ložnici, která je průchozí, je možné v případě potřeby rozložit přistýlku. Pro Vaše nejmenší připravíme dětskou postýlku.

Do chaty se vstupuje přes nově vybudovanou zastřešenou terasu, kde je Vám k dispozici posezení. Když Vám to počasí umožní, můžete využít gril nebo kotlík a připravit si dobroty na čerstvém vzduchu. Po jídle si odpočinete na lehátku nebo v houpací síti, aktivnější z Vás si zahrají stolní tenis v garáži, která zároveň slouží jako úschovna kol a lyží. Pozemek u chaty je zatravněný a využijete ho na sport a hry, například fotbal. Po dohodě je možné postavit si v zahradě stan. K chatě je celoročně jednoduchý příjezd a parkování je připraveno pro 6 aut.

Odpočiňte si v naší útulné Chatě v údolí Kněhyně. Těšíme se na Vaši návštěvu.