Loading

Roubenky na Moravě

(35 objektů)

Chaty Alpina

Malá Bystřice, na okraji obce / města, v lese
Útulné dřevěné chaty s krbem, v lese

Chata Pulčiny 43

Francova Lhota, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
S vířivkou, saunou a výhledy do údolí

Chata Roubenka

Kramolín (okres Třebíč), v rekreační oblasti, u lesa / na ok...
Útulná roubenka u lesa v blízkosti vody

Luxusní Srub

Frýdlant nad Ostravicí, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Sauna, vířivka, krb - na jednom místě

Roubenka pod strání

Písařov, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Příjemná atmosféra, restaurace, sauna...

Chalupa Leskovec

Leskovec, na okraji obce / města, u potoka
Valašská dřevěná chalupa s krbem

Chalupa U Štěpánky

Nový Hrozenkov, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chalupa na polosamotě u potoka pod lesem

Chata Lentilka

Rožnov pod Radhoštěm, na okraji obce / města, u lesa / na ok...
Rekreační chata pro rodinky, s krbem

Chata ranč Úsobrno

Úsobrno, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Moderní apartmánová dřevěnice

Mobilheim Kemp

Rožnov pod Radhoštěm, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Mobilní domky v areálu s koupalištěm!
1 - 35 / 35

Roubenky na Moravě

Roubenky na Moravě 1

V dřevěnici na Moravě, tam Vám bude hej!

Hodně cestovatelů bere dovolenou v Česku jako určitou formu zpestření svého rodinného i milostného života. Nezřídka je jejich kroky vedou až na kouzelnou Moravu, která jim nabídne široké spektrum památek, akcí i volnočasových aktivit. Není ale potřeba se hned uchylovat do penzionů nebo hotelů. Pokud si ceníte svého soukromí a zároveň hledáte nové formy zážitků, protentokrát si zkuste pronajmout romantickou dřevěnici.

Jejich výhodou je nejen velmi rustikální vzhled, ale také cenová dostupnost. Oproti větším ubytovacím zařízením si navíc můžete vybrat prázdninový pobyt v moravské dřevěnici v lese, u jezera či v pěkné destinaci na horách. Což znamená, že Vás čeká pořádná porce odpočinku, který byste nikde jinde nenašli.

Kouzelné dřevěnice na skrytých místech Moravy

Z principu věci bývají moravské dřevěnice mimo centra měst. Naopak je najdete zasazené poblíž otevřené přírody. Příkladem toho mohou být dřevěnice v Rožnově pod Radhoštěm. Tato destinace je žádaná nejen kvůli dobrým podmínkám pro pěší turistiku, ale i kvůli své osobité kultuře. Přímo v centru Rožnova je totiž Valašské muzeum v přírodě, jehož hlavním lákadlem je skanzen. Líbit by se Vám mohl i Starý Hrozenkov, který je vyhlášeným lyžařským střediskem.

Roubenky na Moravě 2

Máte v plánu přijet na Moravu spolu s dětmi? V tom případě není od věci uvažovat nad prázdninovým pobytem ve Sněžném. Ta je v centru chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy a je obklopená čarokrásnou přírodou. Kromě Drátenické skály to z ní budete mít blízko i k Lisovské skále a Devíti skalám. V blízkém okolí je navíc rodinný park Pohádková vesnička, takže se na dovolené zabaví i Vaši nejmenší. Kvalitní odpočinek okořeněný trochou wellness pak dostanete v případě, že si na prázdniny zajedete do Starého Petřína nebo do Halenkova.

Co můžete od ubytování v dřevěnici čekat?

Možná budete překvapení, ale dřevěnice na Moravě Vám toho nabídnou víc než kdejaký drahý hotel. V jejich středu neodmyslitelně stojí plně vybavená kuchyně, která se dá využít i k různě dlouhým kulinářským seancím. Hned vedle bývá jídelna s obývacím pokojem, který slouží jak k odpočinku, tak k pořádání oslav a nejrůznějších večírků.

Aby se ubytovaní hosté, byť z jedné skupiny, nerušili, čeká na ně několik oddělených ložnic s vlastní koupelnou. Pokud máte zájem, není problém vyběhnout s dětmi nebo partnerem na zabudovanou terasu nebo na přilehlou zahradu. Na ní může být venkovní bazén a posezení s grilem. Mnoho majitelů dřevěnic nabízí svým zákazníkům i něco málo ze služeb, které máme tradičně spojené s pobytem v lázních. Mezi takové vychytávky patří kromě sauny také vířivka nebo koupací káď. Stále nevíte, zda je cenově dostupná dřevěnice na Moravě pro Vás to pravé řešení? V tom případě Vás možná přesvědčíme tím, že v ní není problém ubytovat ani Vaše čtyřnohé přátele, které byste museli za normálních okolností nechat u Vás doma.

Roubenky na Moravě 3

Rezervace dřevěnice na Moravě? S námi ji hravě zvládnete

Chcete si zarezervovat krásnou, pohodlnou a zároveň cenově dostupnou dřevěnici na Moravě, ale nevíte, kde začít? Žádný strach. I přesto, že nemusíte mít s touto disciplínou žádnou předešlou zkušenost, s naší pomocí ji celkem snadno zvládnete. Ať už Vás trápí časová tíseň, nebo jednoduše nesnášíte hledání a srovnávání odpovídajících nabídek, vždy se můžete obrátit na našeho bezplatného vyhledávacího agenta.

Jedná se o důmyslný online nástroj, který je schopný filtrovat jak podle obecných, tak velmi jasných požadavků klientů. V našem katalogu jsou dřevěnice na Moravě volné na Vánoce, Valentýna nebo na Velikonoce. Najdeme i takové, které mají vlastní saunu, bazén nebo krb. Dokonce Vám nabídneme i objekty u jezera nebo pár minut od nejbližšího lyžařského vleku. Velmi oblíbené jsou v posledních několika letech i prázdninové pobyty u koní nebo v rekreačních oblastech. Obě varianty totiž mají další možnosti volnočasového vyžití.

Moravské dřevěnice jsou zajímavá skupina, která rozhodně stojí za prozkoumání. Řada z nich má bezbariérový přístup, takže si je mohou dovolit navštívit i senioři a osoby s omezením pohybu. Neexistuje proto důvod, proč dovolenou na Moravě déle odkládat.

Názory a doporučení

Vratislav Pietrzyk (ubytovatel) 6.6.2020
Spousta turistických zajímavostí pro aktivní dovolenou v Beskydech.
Zdeňka Kadlecová (ubytovatel) 5.6.2020
Loucký klašter, turistický vláček, Vranovský zámek a přehrada, hrad Bítov, nákupní centrum Hatě Freeport, kinderwelt Hatě. Hezký je také Národní park Podyjí, u rakouských sousedů hrad Hardegg cca 20 km.
Žaneta Schneiderová (ubytovatel) 5.6.2020
Dovolenou lze využít k houbaření, cyklistice, turistice, ale především k relaxaci. V blízkosti srubu se nachází známá Zlacká studánka, rozhledna Salaš, Brdo nebo poutní místo Velehrad. Děti budou okouzlení Podvodním světem na Modré, nebo jedinou Kovozoo v Evropě ve Starém Městě. Doporučujeme navštívit Velehradskou baziliku, Zámek Buchlovice nebo hrad Buchlov. Pro milovníky zimních sportů můžeme nabídnout lyžařská střediska na Stupavě, Osvětimanech nebo Břestku (cca 20km)
Pavlína Himlarová (ubytovatel) 5.6.2020
Hory, lesy, přírodní a kulturní památky.
Zdeněk Buštík (ubytovatel) 5.6.2020
Šardice jsou zařazeny do Slovácké vinařské oblasti, která je známa výbornými víny. V okolí Šardic se nachází nejznámější vinařské obce jako jsou Velké Bílovice, Čejkovice či Mutěnice. Nedaleko se nachází turisty nejnavštěvovanější Lednicko - valtický areál a v okruhu několika málo kilometrů se nachází spousta dalších turisticky zajímavých destinací. Region je díky vínu vyhledávaným cílem jak privátní tak firemní klientely.
Zdeněk Netolička (ubytovatel) 4.6.2020
Ještě málo navštěvovaný, krásný, lázeňský región.
Alena Zezulková (ubytovatel) 4.6.2020
Nacházíme se mezi střediskem Dolní Morava (3 km) a střediskem Buková Hora (6 km). Pastvinská přehrada je vzdálená 15 km.
Petr Fichna (starší pár - návštěvník) 4.6.2020
krásná čistá příroda, příjemní, vstřícní lidé
Denisa Polachová (ubytovatel) 4.6.2020
Nádherný vzhled krajiny Pálavy a Jižní Moravy jako celku stojí za to navštívit ať už jako turista, cyklista, s kolečkovými bruslemi, trekovými holemi, s rodinou a především jako milovník vína. Podívat se můžete stejným způsobem i do Rakouska od nás vzdáleného 1 km.....Četné vinné sklípky s lahodnými víny potkáte na každém kroku a v širokém okolí. Za návštěvu stojí také 15 km vzdálené město Lednice se svým zámkem chráněným Unesco a největší Evropský Aquapark Aqualand Moravia. Region Jižní Moravy je znám srdečností a vstřícností svých obyvatel.
Petra Hanzlová (ubytovatel) 4.6.2020
Region ležící na Česko-Slovensko-Polském trojmezí učaruje nejen aktivním dovolenkářům ale i fanouškům folkloru a lidových zvyků. Malou ochutnávkou jsou každoročně pořádané venkovní slavnosti jako „Gorolski świento“ (srpen, Jablunkovský les), „Písecké dožínky“ (září, Písek), „Slezské dny“ (září, Horní Lomná), „Festival na Pomezí“ (září, Horní Lomná), Vozatajské závody (červenec, Horní Lomná), Plackový festival (srpen, Bukovec), Přebor v ručním košení trávy (červenec, Bukovec).I když cesta je většinou cílem, budete chtít dojít k těmto výletištím: městečko Jablunkov a koupaliště Ameryka (3km), Pláňava (2km), Bahenec (7km), Stožek (10km), Gírová (7km), Studeničný (7km), v ČR nejvýchodněji posazena obec Bukovec (3km) s oblíbeným hotelem Kempa.
Lenka Stöhrová (ubytovatel) 4.6.2020
Slovácko je kouzelný region provoněný dobrým vínem, přátelskými lidmi, typickými kroji, krásnými památkami a malebnou krajinou.
Martin Hrubeš (ubytovatel) 4.6.2020
V okruhu 3 km - Pálavské kopce, Novomlýnské nádrže, Archeopark Pavlov. Do 20 km - Aqualand Morávia, Mikulov, Hustopeče, Lednicko -Valtický areál, Slunečný vrch a nepřeberné množství vinařských vesnic a vesniček.
Zdeněk Tomešek (ubytovatel) 3.6.2020
Turistika, cykloturistika, koupání, vodní sporty, tenisové kurty, rybaření, koupaliště ve Starém Městě, Aquapark Uherské Hradiště, lety balónem z balón centra Břestek, letní koncerty v amfiteátru Buchlovice, letní filmová škola Uherské Hradiště, horolezectví Břestecká skála, Skály pod Barborkou, Kozel u zříceniny hradu Cimburk, jízda na koni na Ranči Nevada na Smraďavce, hrad Buchlov, kaple Barborka, Zámek a zámecká zahrada Buchlovice, Sirnaté lázně Leopoldov - Smraďavka, Zřícenina hradu Cimburk, Poutní místo Velehrad, Archeoskanzen a Živá voda Modrá, blízké Lyžařské středisko Stupava a Osvětimany.
Patrik Fober (ubytovatel) 3.6.2020
Krásné prostředí v srdci Beskyd je ideální pro aktivní i relaxační dovolenou.
Zuzana Mlčochová (ubytovatel) 3.6.2020
Hlavním turistickým lákadlem je oblast Moravského Krasu a nespočet dalších turistických cílů jako jsou zámky, hrady, aquaparky, rozhledny a mnohé další.
Jitka Burešová (ubytovatel) 3.6.2020
Rožnov je známý dřevěným městečkem, kde se celoročně konají akce. Stojí za to navštívit Pustevny a Radhošť (po hřebenu to jsou 4 km). Dále se zde nachází pivní lázně i pohádkové lázně, které uvítají děti i dospělí za nepříznivého počasí. Taky stojí za to vyjít na nejvyšší horu Beskyd Lysá Hora.
Petra Martinčíková (ubytovatel) 3.6.2020
Jeseníky jsou nejkrásnější české hory.
Lenka Hečková (ubytovatel) 2.6.2020
Krásná příroda, turistika, cyklistika.
Miloslav Caska (ubytovatel) 2.6.2020
Krásná jižní Morava
Ludmila Machová (ubytovatel) 2.6.2020
Velmi oblíbená je cykloturistika po celém okolí. Návštěva Valtického zámku a města Mikulov. Na koupání je vhodná Novomlýnská nádrž u Pálavy a Aquapark Pasohlávky. Oblíbebé je i lanové centrum Břeclav-Poštorná.
Ivana Fic Tomanová (ubytovatel) 2.6.2020
Malebný region plný slunce, vína, piva a cyklostezek.
Věra Kachnáčová (ubytovatel) 2.6.2020
Zajímavostí regionu je množství propojených cyklostezek, které vás zavedou do Lednicko-valtického areálu, Velkých Pavlovic, k soustavě Novomlýnských nádrží nebo soutoku Dyje a Moravy. V létě je možné využít koupaliště v nedalekých Němčičkách nebo Hustopečích a také můžete navštívit a projet se na lodích po Baťově kanálu.