Loading

Ubytování v Zlatých Horách

(3 objekty + 22 objektů v okolí 25 km)

Chata Sýkorka

Zlaté Hory, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chata v nádherném prostředí u lesa

Ubytování EKO – FARMA

Zlaté Hory, mimo obce / města, v lese
Levné ubytování na farmě s koňmi

Chalupa Rejvíz

Zlaté Hory, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chalupa Rejvíz - balzám pro duši i tělo

Chata Ranch Karlův Dvůr

Petrovice (okres Bruntál) (Zlaté Hory 4,6 km vzdušně), v obc...
V překrásném prostředí Jeseníků!

Pohádkový srub U Zeda

Holčovice (Zlaté Hory 11,2 km vzdušně), v rekreační oblasti,...
Pohádkový srub v nádherné přirodě

Penzion Pohoda - apartmány

Česká Ves (Zlaté Hory 12,8 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji...
Jeseník Česká Ves rodinné apartmá až 4os

Apartmán Slunce Jeseník

Jeseník (Zlaté Hory 13,5 km vzdušně), na okraji obce / města
Apartmán se saunou na exkluzivním míste

Penzion Zeyerka

Jeseník (Zlaté Hory 13,5 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Nový PENZION PRO DOSPĚLÉ(18+) v Jeseníku

Ubytování u Holušů

Holčovice (Zlaté Hory 13,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Přednostně delší pobyt pro skupiny

Hotel Slovan

Jeseník (Zlaté Hory 14,1 km vzdušně), v obci / ve městě, v centru města
Komfortní hotel v centru města Jeseník
1 - 25 / 25

Zlaté Hory

Zlaté Hory leží v Olomouckém kraji, na severovýchodě okresu Jeseník. Nalezneme je na hranici s Polskem v blízkosti Mikulovic, Janova, Města Albrechtice a Vrbna pod Pradědem.

Zlaté Hory 1

Historie a památky Zlatých Hor

První písemná zmínka o Zlatých Horách pochází ze 13. století. Je však možné, že díky zlatu znali zdejší toky řek Olešnice, Bělé, Zlatého potoka, Opavice a Opavy již Keltové. Historie města i blízkého okolí je spojena právě s těžbou zlata a hornickou činností. V 19. století se začalo rozšiřovat lázeňství díky panu Priesnitzovi.

Historické centrum patří k chráněným památkovým zónám. Tamní domy v renesančním a barokním stylu jsou opravdovou pastvou pro oči. Farní kostel Nanebevzetí P. Marie a špitální kostel sv. Kříže jsou nejvýznamnější stavby. Milovníky památek nadchne i kaple sv. Rocha a Městské muzeum. Městem vede celá řada naučných stezek, například Zlatohorská hornická naučná stezka. Pokud jste opravdu nadšení turisté, pak si rádi vyšlápnete na některou ze zřícenin hradů Edelštejna, Koberštejna a Leuchtenštejna.

Kam vyrazit v létě za zábavou

Zasportujete si v rekreačním areálu Bohema. Tenis, plážový volejbal, golf i fotbal, to vše je ve zdejší nabídce. V areálu se s dětmi osvěžíte ve venkovním bazénu. Na Zemědělské farmě Zlaté Hory zažijete krásné okamžiky v přírodě v přítomnosti koní.

Zlaté Hory 2

V jeskyních Na Špičáku si projdete podzemní labyrinty chodeb a shlédnete netopýry, kteří se zde zabydleli. Jeskyně Na Pomezí se proslavily díky rozpouštějícímu se mramoru a bohatou výzdobou z krápníků. Vyšlápnete i na kamennou rozhlednu Biskupská kupa postavenou na hranicích Polska a Česka, ze které uvidíte vrcholy hor na Jesenicku.

Rozhledna Zlatý Chlum je dominantou města Jeseník. Zábavu a osvěžení v horkých dnech nabídne koupaliště Bratrušák v Šumperku. Součástí je aquacentrum s krytým bazénem a vodními atrakcemi.

Další možnost vodních radovánek nabízí vodní nádrž Slezská Harta. Jedná se o nejmladší vodní nádrž v Česku a má opravdu co nabídnout. Zažijete zde vyhlídkové plavby a vypůjčíte si elektrolodě či šlapadla.

Zlaté Hory a zimní radovánky

Ve Zlatých Horách je velké vyžití, co se týká zimních sportů. Zalyžujete si ve ski areálu přímo v obci. Je vybavený čtyřsedačkovou lanovkou a při nedostatku sněhu se nemusíte bát, k dispozici je umělé zasněžování. Děti uvítají různě náročné sjezdovky i lyžařskou školičku. Lyžařské středisko Ramzová nabídne hned několik náročných i jednodušších sjezdovek a nádhernou přírodní scenérii.

Zlaté Hory 3

Výlet pro celou Vaši rodinu do termálních lázní Velké Losiny bude opravdu zážitkem. Jedná se o velký areál v lesích se vzácnými stromy s několika lázeňskými hotely. Prohřejete si tělo ve vnitřním či venkovním termálním bazénu, užijete si oblíbených vodních atrakcí a ostatních wellness aktivit.

Ubytování ve Zlatých Horách

Prostředí Zlatých Hor je jako stvořené pro dobrodružství. Malebná příroda Jesenicka je plná krásných chat a chalup sloužících jako ubytování na Vaší rodinné dovolené. Díky příjemnému okolí a domácímu prostředí si budete připadat jako u babičky na chalupě.

Pozemky u chalup jsou plně vybaveny vším, co můžete při letních radovánkách potřebovat. Zaplavete si v bazénu, posedíte si u grilu a Vaše děti si pohrají na hřišti. Penziony a apartmány jsou standardně vybaveny tak, aby Vám dodaly co největší pohodlí.

Na výběr máte hned z několika hotelů, kde se plně postarají o Váš komfort. Dopřejete si zde spoustu aktivit a navíc si pobyt užijete zcela bez starostí o vaření a úklid. Budete mít více času na výlety po okolí s celou Vaší rodinou. Jesenicko je známo krásnou přírodou, rozmanitou krajinou a zajímavým památkám. Zlaté Hory se stanou příjemným prostředím pro Vaši rodinnou dovolenou a výlety.

Názory a doporučení

Kristína (skupina - návštěvník) 4.2.2020
Výborná lokalita, krásna tichá príroda, blizko k lyžiarskym strediskam,...
Tibor (skupina - návštěvník) 4.2.2020
Super lokalita, blízko kaufland a lyžiarske strediska.