Loading

Ubytování v Zlatých Horách

(2 objekty + 13 objektů v okolí 25 km)

Hotel Praděd Thamm

Zlaté Hory, v obci / ve městě, u potoka
Zlaté Hory, brána do Jeseníků

Chata Sýkorka

Zlaté Hory, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chata v nádherném prostředí u lesa

Chata Ranch Karlův Dvůr

Petrovice (okres Bruntál) (Zlaté Hory 4,6 km vzdušně), v obc...
V překrásném prostředí Jeseníků!

Apartmán Škárkovic statek

Hradec-Nová Ves (Zlaté Hory 8,8 km vzdušně), na okraji obce...
Pohodová dovolená v klidné lokalitě!

Pohádkový srub U Zeda

Holčovice (Zlaté Hory 11,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pohádkový srub v nádherné přirodě

Ubytování u Holušů

Holčovice (Zlaté Hory 13,9 km vzdušně), v obci / ve městě
Přednostně delší pobyt pro skupiny

Ubytování ALJA

Jeseník (Zlaté Hory 14,2 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Pokoje v klidné části Jeseníku

Apartmány Na Hájovně

Jeseník - Jeseník-lázně (Zlaté Hory 15,8 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji...
Výhodná poloha apartmánů, skvělá cena

Apartmán Ranch Eden

Jeseník (Zlaté Hory 16,2 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
V pohádkovém prostředí, na samotě!

Chata Jesenka

Lipová-lázně (Zlaté Hory 17,0 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji...
Horská chata blízko koupaliště a vleku!
1 - 15 / 15

Zlaté Hory

Zlaté Hory 1

Zlaté Hory leží v Olomouckém kraji na severovýchodě okresu Jeseník. Nalezneme je na hranici s Polskem v blízkosti Mikulovic, Janova, Města Albrechtice a Vrbna pod Pradědem.

Historie a památky Zlatých Hor

První písemná zmínka o Zlatých Horách pochází ze 13. století. Je však možné, že díky zlatu znali zdejší toky řek Olešnice, Bělé, Zlatého potoka, Opavice a Opavy již Keltové. Historie města i blízkého okolí je spojena právě s těžbou zlata a hornickou činností. V 19. století se začalo rozšiřovat lázeňství díky panu Priesnitzovi.

Historické centrum patří k chráněným památkovým zónám. Tamní domy v renesančním a barokním stylu jsou opravdovou pastvou pro oči. Farní kostel Nanebevzetí P. Marie a špitální kostel sv. Kříže jsou nejvýznamnější stavby. Milovníky památek nadchne i kaple sv. Rocha a Městské muzeum.

Městem vede celá řada naučných stezek, například Zlatohorská hornická naučná stezka. Pokud jste opravdu nadšení turisté, pak si rádi vyšlápnete na některou ze zřícenin hradů Edelštejna, Koberštejna a Leuchtenštejna.

Kam vyrazit v létě za zábavou

Zasportujete si v rekreačním areálu Bohema. Tenis, plážový volejbal, golf i fotbal, to vše je ve zdejší nabídce. V areálu se s dětmi osvěžíte ve venkovním bazénu. Na Zemědělské farmě Zlaté Hory zažijete krásné okamžiky v přírodě v přítomnosti koní.

Zlaté Hory 2

V jeskyních Na Špičáku si projdete podzemní labyrinty chodeb a shlédnete netopýry, kteří se zde zabydleli. Jeskyně Na Pomezí se proslavily díky rozpouštějícímu se mramoru a bohatou výzdobou z krápníků. Vyšlápnete i na kamennou rozhlednu Biskupská kupa postavenou na hranicích Polska a Česka, ze které uvidíte vrcholy hor na Jesenicku. Rozhledna Zlatý Chlum je dominantou města Jeseník.

Zábavu a osvěžení v horkých dnech nabídne koupaliště Bratrušák v Šumperku. Součástí je aquacentrum s krytým bazénem a vodními atrakcemi. Další možnost vodních radovánek nabízí vodní nádrž Slezská Harta. Jedná se o nejmladší vodní nádrž v Česku a má opravdu co nabídnout. Zažijete zde vyhlídkové plavby a vypůjčíte si elektrolodě či šlapadla.

Zlaté Hory a zimní radovánky

Ve Zlatých Horách je velké vyžití, co se týká zimních sportů. Zalyžujete si ve ski areálu přímo v obci. Je vybavený čtyřsedačkovou lanovkou a při nedostatku sněhu se nemusíte bát, k dispozici je umělé zasněžování. Děti uvítají různě náročné sjezdovky i lyžařskou školičku. Lyžařské středisko Ramzová nabídne hned několik náročných i jednodušších sjezdovek a nádhernou přírodní scenérii.

Zlaté Hory 3

Výlet pro celou Vaši rodinu do termálních lázní Velké Losiny bude opravdu zážitkem. Jedná se o velký areál v lesích se vzácnými stromy s několika lázeňskými hotely. Prohřejete si tělo ve vnitřním či venkovním termálním bazénu, užijete si oblíbených vodních atrakcí a ostatních wellness aktivit.

Ubytování ve Zlatých Horách

Prostředí Zlatých Hor je jako stvořené pro dobrodružství. Malebná příroda Jesenicka je plná krásných chat a chalup sloužících jako ubytování na Vaší rodinné dovolené. Díky příjemnému okolí a domácímu prostředí si budete připadat jako u babičky na chalupě. Pozemky u chalup jsou plně vybaveny vším, co můžete při letních radovánkách potřebovat. Zaplavete si v bazénu, posedíte si u grilu a Vaše děti si pohrají na hřišti.

Penziony a apartmány jsou standardně vybaveny tak, aby Vám dodaly co největší pohodlí. Na výběr máte hned z několika hotelů, kde se plně postarají o Váš komfort. Dopřejete si zde spoustu aktivit a navíc si pobyt užijete zcela bez starostí o vaření a úklid. Budete mít více času na výlety po okolí s celou Vaší rodinou.

Jesenicko je známo krásnou přírodou, rozmanitou krajinou a zajímavým památkám. Zlaté Hory se stanou příjemným prostředím pro Vaši rodinnou dovolenou a výlety.

Názory a doporučení

Jana Kenton (ubytovatel) 25.7.2019
Zlaté Hory jsou známé svou bohatou historií těžby zlata se spoustou neočekávaných atrakcí. Od Zlatorudných mlýnů přes Poštovní štolu (atrakce Olomouckého kraje 2018), rozhlednu na Biskupské kupě nebo malebné městečko Rejvíz, které má oficiálně nejčistší vzduch v České republice!