Loading

Ubytování ve Světlé Hoře

(1 objekt + 34 objektů v okolí 25 km)

Sýkorova chalupa

Světlá Hora, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Ubytování v oáze klidu a pohody

Chalupa Kopečková

Rudná pod Pradědem (Světlá Hora 3,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / n...
Family friendly chata - ráj pro rodiny

Chalupa Stará hospoda

Široká Niva (Světlá Hora 5,2 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
Ideální dovolená uprostřed přírody!

Pension ve Mlýně

Malá Morávka (Světlá Hora 6,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Nádherné místo pro celoroční rekreaci

Chata U Mě

Malá Morávka (Světlá Hora 6,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji...
Ubytování u ski areálu Kopřivná

Apartmány Pod strání Malá Morávka

Malá Morávka (Světlá Hora 6,8 km vzdušně), v obci / ve městě...
Útulné apartmány v blízkosti sjezdovek

Chalupa Zelený domek

Malá Morávka (Světlá Hora 7,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Ideální dovolená na lyžích!

Hotel Kamzík

Malá Morávka (Světlá Hora 7,5 km vzdušně), v rekreační oblas...
Skvělý Silvestr v hotelu Kamzík!

Penzion Pod strání

Malá Morávka (Světlá Hora 7,8 km vzdušně), v rekreační oblas...
Apartmány jen 150 m od stanice lanovky

Domek Smetánek

Bruntál (Světlá Hora 7,9 km vzdušně), v obci / ve městě, v c...
Skvělý domek v centru pro rodiny s dětmi
1 - 35 / 35

Světlá Hora

Světlá Hora 1

Za krásami Hrubého Jeseníku

Plánujete si letní, nebo zimní dovolenou na území Moravy? V tom případě určitě víte, že si můžete vybírat z široké palety horských a podhorských oblastí. Ty jsou typické především pro Moravskoslezský kraj, ve kterém se nachází i obec Světlá Hora. Ta po stránce územního členění spadá do okresu Bruntál.

Možná Vás tato oblast příliš neláká. Úplně na ni zanevřít by však byla nebetyčná chyba. Jakmile do Světlé Hory zavítáte, okamžitě si Vás získá krása její přírody. Malebnou scenérii kolem obce tvoří především podhorské louky a zalesněné vrcholy Hrubého Jeseníku. S tím přímo souvisí i množství zákoutí, které v blízkosti Světlé Hory najdete.

Pokud milujete túry, během chvíle stanete u Javorového vrchu. Velmi oblíbeným turistickým cílem je také Břidličná, Jelení studánka nebo rašeliniště Skřítek. Naprostým základem by však měla být Vaše návštěva vodopádů Bílé Opavy a výstup na horu Praděd. Jestli však toužíte i po kultuře a po pravidelném kontaktu s civilizací, za okamžik stanete v Andělské Hoře, Malé Morávce, Karlově Studánce či v okresním Bruntále.

Za přírodou i koňskými dostihy

První zmínka o Světlé Hoře pochází již z 2. poloviny 13. století. K objasnění lokálních historických událostí však došlo až poměrně pozdě. Teprve v 60. letech minulého století.

Podle všeho se Světlá Hora nacházela na velmi těžko přístupném prostranství, které nebylo po velmi dlouhou dobu obydleno lidmi. Ti se do okolí Světlé Hory přesouvali pouze v období sezónních prací. Vše se změnilo až s příchodem těžby nerostného bohatství, které se ukrývalo v kopcích. Kromě těžby a zpracování železa se tu však dařilo i dřevozpracovatelskému průmyslu. I přesto se tu lidem nežilo příliš lehko. Kromě stálých sporů o území obce tu docházelo i k náboženským třenicím. A když se situace trochu uklidnila, přišla neúroda a nemoci.

Světlá Hora 2

Neblaze Světlou Horu zasáhly i události 2. světové války. Na jejím území byl vybudován pracovní tábor, který byl přestupní stanicí na cestě vedoucí do ne nijak vzdálené Osvětimi. Dnes je Světlá Hora spojována s Dostihovým dnem Světlá Hora, který každoročně navštíví tisíce domácích i zahraničních turistů.

Tipy, kam si zajet na výlet

Světlá Hora nemá mnoho zajímavých památek. Tou nejvýznamnější je kostel sv. Barbory. Při průchodu centrem si povšimněte i několika původních stavení. Nemusíte mít ale obavu, že byste se při pobytu ve Světlé Hoře nudili. Kromě již výše uvedených přírodních památek je tu i mnoho krásných hradů a zámků.

Asi úplně nejjednodušší variantou pro Vás bude výstup na vrchol hory Praděd. Na něm stojí vysílač, který slouží i jako rozhledna. Jelikož se jedná o nejvyšší bod v Česku, můžete počítat s tím, že výhled, který se Vám z vysílače naskytne nebude mít obdoby. Pokud se ale na takovou cestu příliš necítíte, dobře Vám bude i u dřevěné kaple v Suché Rudné.

Litovat nebudete ani v situaci, že si uděláte výjezd na hrad Sovinec. Velmi hezký je také zámek Linhartovy a zámek Bruntál. Mnoho lidí již objevilo i hrad a zámek Kolštejn. Jestli však dáváte přednost trochu mystičtějším zážitkům, neváhejte a jděte se podívat na Petrovy kameny. Jedná se o velmi zajímavý skalní útvar, o kterém se traduje, že se na něm pravidelně konají slety čarodějnic. Kousek je to i do jeskyní Na Pomezí.

Co s volným časem?

V létě si ve Světlé Hoře příliš nezasportujete. Kromě fotbalového hřiště je zde dostupný pouze ov&aacu