Loading

Ubytování ve Světlé Hoře

(1 objekt + 30 objektů v okolí 25 km)

Sýkorova chalupa

Světlá Hora, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Ubytování v oáze klidu a pohody

Chalupa Kopečková

Rudná pod Pradědem (Světlá Hora 3,6 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / n...
Family friendly chata - ráj pro rodiny

Pension ve Mlýně

Malá Morávka (Světlá Hora 6,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Nádherné místo pro celoroční rekreaci

Penzion Marie

Malá Morávka (Světlá Hora 6,7 km vzdušně), v rekreační oblas...
Rodinný penzion - 300 m od sjezdovky

Chata "U Mě"

Malá Morávka (Světlá Hora 6,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji...
Ubytování u ski areálu Kopřivná

Apartmány Pod strání Malá Morávka

Malá Morávka (Světlá Hora 6,8 km vzdušně), v obci / ve městě...
Útulné apartmány v blízkosti sjezdovek

Chalupa Zelený domek

Malá Morávka (Světlá Hora 7,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Ideální dovolená na lyžích!

Penzion a restaurace Na Hvězdě

Malá Morávka (Světlá Hora 7,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Ubytování s restaurací v Jeseníkách

Hotel Kamzík

Malá Morávka (Světlá Hora 7,5 km vzdušně), v rekreační oblas...
Skvělý Silvestr v hotelu Kamzík!

Penzion Pod strání

Malá Morávka (Světlá Hora 7,8 km vzdušně), v rekreační oblas...
Apartmány jen 150 m od stanice lanovky
1 - 31 / 31

Světlá Hora

Světlá Hora 1

Za krásami Hrubého Jeseníku

Plánujete si letní, nebo zimní dovolenou na území Moravy? V tom případě určitě víte, že si můžete vybírat z široké palety horských a podhorských oblastí. Ty jsou typické především pro Moravskoslezský kraj, ve kterém se nachází i obec Světlá Hora. Ta po stránce územního členění spadá do okresu Bruntál.

Možná Vás tato oblast příliš neláká. Úplně na ni zanevřít by však byla nebetyčná chyba. Jakmile do Světlé Hory zavítáte, okamžitě si Vás získá krása její přírody. Malebnou scenérii kolem obce tvoří především podhorské louky a zalesněné vrcholy Hrubého Jeseníku. S tím přímo souvisí i množství zákoutí, které v blízkosti Světlé Hory najdete.

Pokud milujete túry, během chvíle stanete u Javorového vrchu. Velmi oblíbeným turistickým cílem je také Břidličná, Jelení studánka nebo rašeliniště Skřítek. Naprostým základem by však měla být Vaše návštěva vodopádů Bílé Opavy a výstup na horu Praděd. Jestli však toužíte i po kultuře a po pravidelném kontaktu s civilizací, za okamžik stanete v Andělské Hoře, Malé Morávce, Karlově Studánce či v okresním Bruntále.

Za přírodou i koňskými dostihy

První zmínka o Světlé Hoře pochází již z 2. poloviny 13. století. K objasnění lokálních historických událostí však došlo až poměrně pozdě. Teprve v 60. letech minulého století.

Podle všeho se Světlá Hora nacházela na velmi těžko přístupném prostranství, které nebylo po velmi dlouhou dobu obydleno lidmi. Ti se do okolí Světlé Hory přesouvali pouze v období sezónních prací. Vše se změnilo až s příchodem těžby nerostného bohatství, které se ukrývalo v kopcích. Kromě těžby a zpracování železa se tu však dařilo i dřevozpracovatelskému průmyslu. I přesto se tu lidem nežilo příliš lehko. Kromě stálých sporů o území obce tu docházelo i k náboženským třenicím. A když se situace trochu uklidnila, přišla neúroda a nemoci.

Světlá Hora 2

Neblaze Světlou Horu zasáhly i události 2. světové války. Na jejím území byl vybudován pracovní tábor, který byl přestupní stanicí na cestě vedoucí do ne nijak vzdálené Osvětimi. Dnes je Světlá Hora spojována s Dostihovým dnem Světlá Hora, který každoročně navštíví tisíce domácích i zahraničních turistů.

Tipy, kam si zajet na výlet

Světlá Hora nemá mnoho zajímavých památek. Tou nejvýznamnější je kostel sv. Barbory. Při průchodu centrem si povšimněte i několika původních stavení. Nemusíte mít ale obavu, že byste se při pobytu ve Světlé Hoře nudili. Kromě již výše uvedených přírodních památek je tu i mnoho krásných hradů a zámků.

Asi úplně nejjednodušší variantou pro Vás bude výstup na vrchol hory Praděd. Na něm stojí vysílač, který slouží i jako rozhledna. Jelikož se jedná o nejvyšší bod v Česku, můžete počítat s tím, že výhled, který se Vám z vysílače naskytne nebude mít obdoby. Pokud se ale na takovou cestu příliš necítíte, dobře Vám bude i u dřevěné kaple v Suché Rudné.

Litovat nebudete ani v situaci, že si uděláte výjezd na hrad Sovinec. Velmi hezký je také zámek Linhartovy a zámek Bruntál. Mnoho lidí již objevilo i hrad a zámek Kolštejn. Jestli však dáváte přednost trochu mystičtějším zážitkům, neváhejte a jděte se podívat na Petrovy kameny. Jedná se o velmi zajímavý skalní útvar, o kterém se traduje, že se na něm pravidelně konají slety čarodějnic. Kousek je to i do jeskyní Na Pomezí.

Co s volným časem?

V létě si ve Světlé Hoře příliš nezasportujete. Kromě fotbalového hřiště je zde dostupný pouze ovál pro jízdu na koni. Okolí je však vhodné k procházkám, jízdě na kole i ke kratším či delším túrám. Kdo by se během svého pobytu ve Světlé Hoře toužil vykoupat, ten bude muset využít služeb některých bazénů a lázní. Chvíle strávené s partnerem či rodinou si plně vychutnáte v termálních lázních Velké Losiny. Velké množství vodních atrakcí naopak očekávejte v Aquacentru Šumperk.

Světlá Hora 3

V zimě Vám toho Světlá Hora nabídne mnohem víc. Na jejím území jsou dobře udržované trasy pro běžky i menší lyžařský svah. Lyžařské středisko provozuje i sousední Andělská Hora. Veškerý komfort, který je spojen s větším množstvím sjezdovek pak získáte při lyžovačce v Malé Morávce, nebo v Ludvíkově.

Dostupné ubytování ve Světlé Hoře

Ve Světlé Hoře si svůj typ ubytování najde úplně každý. A vůbec nezáleží na tom, zda preferuje maximální pohodlí, nebo si chce prázdniny zařídit svépomocí. Kromě několika hotelů zde objevíte i menší podhorské penziony. Nejčastěji se však příchozí ubytují v chatě, nebo v chalupě. O trochu méně častější je pak pronájem privátů, kterých je ve Světlé Hoře menšina.

Světlá Hora je místo, které doslova přetéká úžasnými zážitky. Dovolenou zde tedy doporučujeme jak všem aktivním sportovcům, tak těm, kteří preferují romantiku ve dvou. Uvidíte, že se Vám Světlá Hora zalíbí.

Názory a doporučení

Andrea Voňková (rodina se staršími dětmi - návštěvník) 30.10.2019
Bar u potoka