Loading

Ubytování v Malé Morávce

(1 objekt + 12 objektů v okolí 25 km)

Hotel Kamzík

Malá Morávka, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Komfortné pokoje v krásném prostředí

Chaty pod Pradědem

Dolní Moravice (Malá Morávka 4,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vleku
Komfortní chaty u lyžařských vleků

Apartmány Moravice

Dolní Moravice (Malá Morávka 4,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Chalupa pro 21 osob s vlastním wellness

Zelená chaloupka Klepáčov

Sobotín (Malá Morávka 11,4 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chalupa se saunou. Na čerstvém vzduchu.

Chata 7 dvorů

Vernířovice (Malá Morávka 13,2 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na okr...
Stylová chata v prostředí Jeseníků

Chalupa u Jirky

Dlouhá Stráň (Malá Morávka 15,1 km vzdušně), na okraji obce / města, u lesa / na ok...
Krásná chalupa s bazénem - pro rodinky

Ubytování Antony

Bělá pod Pradědem (Malá Morávka 15,6 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na ok...
Příjemná a útulná chalupa se saunou

Penzion Eva

Sobotín (Malá Morávka 16,2 km vzdušně), v obci / ve městě
Útulně zařízené ubytování na Moravě

Apartmán Dahepo Červenohorské sedlo

Loučná nad Desnou (Malá Morávka 16,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na...
Výhodný apartmán pro skvělou dovolenou

Chalupa Tvrdkov

Tvrdkov (Malá Morávka 16,9 km vzdušně), v obci / ve městě
S krásným výhledem na les a přírodu
1 - 13 / 13

Malá Morávka

Malá Morávka 1

Pokud se vydáte do Moravskoslezského kraje, uprostřed hranice mezi Moravou a Slezskem najdete obec Malá Morávka. V jejím bezprostředním okolí najdete celou řadu významných míst, která se pojí se zásadními okamžiky naší historie. Což z Malé Morávky dělá atraktivní cíl pro všechny, kteří by rádi nahlédli pod pokličku všedních dnů.

Díky své atraktivní poloze uprostřed Jeseníků je toto místo vhodné i pro všechny vášnivé milovníky přírody a pěší turistiky. Do města je to ale, co by kamenem dohodil. V blízkosti se nachází město Bruntál, do jehož okresu Malá Morávka spadá, a také Velké Losiny, které mají s historií Morávky mnoho společného.

Obec byla založena v roce 1594, kdy sloužila jako jedno ze sídel místních horníků. Jen o čtyři roky později byly ve vesnici postaveny hutě a ocelářské dílny. Fakt, že zde bylo bohaté naleziště rudy formovalo tvář obce i v následujících letech.

Za dovolenou pod Petrovy kameny

Malá Morávka 2

Na území obce se nachází místo, které se neblaze zapsalo do historie během čarodějnických procesů. Tím místem jsou Petrovy kameny, které byly často považovány za dějiště čarodějnických sletů, čarodějnice pak byly odsouzeny k upálení právě v nedalekých Velkých Losinách. Petrovy kameny jsou tvořeny soustavou několika skal, které jsou viditelné už z dalekého okolí. Pokud se rozhodnete toto místo navštívit, nemusíte se bát. Čarodějnice ani démoni tu prý už dávno nejsou. Místo toho se Vám naskytne pěkný pohled na televizní vysílač na hoře Praděd.

Krom rozhledny Praděd se běžte podívat i na kapli, kterou najdete na Kapličkovém vrchu nebo na farní kostel Nejsvětější Trojice. Jen 14 km od obce leží zřícenina hradu Rabštejn u Rýmařova, který drží prvenství nejvýše postaveného hradu na území Moravy. Díky tomu máte zaručený perfektní výhled do jeho širokého okolí.

Aktivní letní i zimní dovolená v Malé Morávce

Pokud se rozhodnete obec navštívit v průběhu letních měsíců, určitě se vydejte k vodní nádrži Slezská Harta, která je vzdálená jen 21 km. Přehrada je nejen rezervoárem pitné vody, ale slouží i k rekreačním účelům. A pokud se rozhodnete pro zasloužený relax, skvěle Vám poslouží termální lázně ve Velkých Losinách.

Případně s dětmi vyrazte na výlet do resortu Kopřivná pod Pradědem, kde kromě skiparku a wellness zóny najdete i bikepark a funpark pro děti. Děti se tam vyřádí třeba na skákacím hradu, trampolíně či bugině.

V zimních měsících se vraťte na svah pod Petrovými kameny, do lyžařského střediska Ski areál Praděd. Díky takřka ideálním sněhovým podmínkám je tento svah oblíbeným cílem všech milovníků zimních sportů.

Malá Morávka 3

Přímo v obci najdete i lyžařské středisko Čertova hora, která nabízí možnost lyžování na denně udržovaných sjezdovkách. Tento snowpark je vhodný jak pro začátečníky, tak pro zdatné lyžaře. A pokud se Vaše návštěva protáhne, ubytovat se můžete v některé z místních lyžařských chat, z kterých některé disponují i venkovním vyhřívaným bazénem.

Ubytování v Malé Morávce

Malá Morávka nabízí komfortní ubytování pro všechny věkové skupiny. Přímo v obci si můžete vybrat z bohaté škály penzionů, apartmánů a chat. Romantické duše budou mít velkou radost, pokud si zvolí ubytování v některé z místních roubenek.

Cestujete-li s větší partou přátel, nebo byste si jen rádi dopřáli klid, využijte nabídku ubytování v soukromí, případně některý z cenově dostupných horských hotelů. Některé z těchto hotelů provozuje i služby wellness center, takže se z dovolené vrátíte plní sil.

Jeseníky jsou bezpochyby ideálním místem jak pro letní, tak zimní dovolenou. Krásná příroda, kultura i historie tohoto místa Vás dozajista nadchne a na chvíle strávené zde budete rádi vzpomínat.