Loading

Ubytování ve Vrbně pod Pradědem

(0 objektů + 26 objektů v okolí 25 km)

Sýkorova chalupa

Světlá Hora (Vrbno pod Pradědem 6,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na o...
Ubytování v oáze klidu a pohody

Pohádkový srub U Zeda

Holčovice (Vrbno pod Pradědem 7,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okr...
Pohádkový srub v nádherné přirodě

Penzion a restaurace Na Hvězdě

Malá Morávka (Vrbno pod Pradědem 8,3 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Ubytování s restaurací v Jeseníkách

Chata "U Mě"

Malá Morávka (Vrbno pod Pradědem 10,5 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na...
Ubytování u ski areálu Kopřivná

Penzion Marie

Malá Morávka (Vrbno pod Pradědem 10,7 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na...
Rodinný penzion - 300 m od sjezdovky

Srub Viktorie

Krasov (Vrbno pod Pradědem 10,8 km vzdušně), na samotě, u le...
Luxusný srub se saunou na samotě

Apartmány Pod strání Malá Morávka

Malá Morávka (Vrbno pod Pradědem 12,0 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na o...
Útulné apartmány v blízkosti sjezdovek

Hotel Kamzík

Malá Morávka (Vrbno pod Pradědem 12,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na...
Pohodlné pokoje v krásném prostředí

Penzion Pod strání

Malá Morávka (Vrbno pod Pradědem 12,8 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na...
Apartmány jen 150 m od stanice lanovky

Ubytování Antony

Bělá pod Pradědem (Vrbno pod Pradědem 12,8 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa...
Příjemná a útulná chalupa se saunou
1 - 26 / 26

Vrbno pod Pradědem

Vrbno pod Pradědem 1

Perfektní prázdniny v Jeseníkách

Hledáte místo, kde byste mohli trávit rodinnou či partnerskou dovolenou? V tom případě se zaměřte na oblast Jeseníků. A zvláště pak na město Vrbno pod Pradědem. To najdete v Moravskoslezském kraji v okrese Bruntál. Buďte si jistí, že své volby nebudete litovat. Okolo Vrbna se nachází rozlehlé horské lesy, které jsou zcela ideální k provozování horské pěší turistiky.

Kdo bude chtít, ten si může udělat výlet až na horu Praděd, která je nejvyšším vrcholem Jeseníků. V okolí je také hned několik zajímavých přírodních památek. V lesích okolo města objevíte například skalní potok, který zdobí i několik menších vodopádů. Toužíte-li po netradiční vyhlídce, udělejte si výlet k nedalekému Suchému vrchu.

I když je Vrbno pod Pradědem dostatečně velké město, ve kterém je prakticky vše potřebné, možná si budete chtít zajet i jinam. V tomto případě Vám doporučujeme návštěvu Bruntálu. V dobré vzdálenosti od města je i Opava.

První zmínka o Vrbně pod Pradědem pochází ze 13. století. V tu dobu se jednalo o hornickou obec, která těžila z velkého nerostného bohatství, které bylo ukryto pod vrcholy okolních hor. Protože se s tím pojilo i dolování zlata, Vrbno se velmi brzy transformovalo ve významné a vcelku bohaté město.

Stejně jako v jiných místech na severu Moravy bylo i Vrbno pod Pradědem dotčeno čarodějnickými procesy. V dochovaných spisech můžeme dohledat, že se do rukou inkvizice dostalo několik místních žen.

Vrbno pod Pradědem 2

Co se týče 19. století, to bylo pro Vrbno velmi úspěšné. Ve městě vzniklo několik továren, které se zaměřovaly na výrobky ze železa. Později se tu předl len a došlo i na výrobu kyseliny sírové. Celkový vývoj ještě doplnily sklárny a mnoho dalších významných podniků. Dnes Vrbno pod Pradědem láká kvůli dobré dostupnosti služeb a kvůli krásné přírodě v jeho okolí.

Tipy na výlet ve Vrbně pod Pradědem

Nejvýznamnější památkou ve městě je zámek Grohmann. Ten byl vybudován jedním z místních průmyslníků, kteří se zasadili o výrazný rozvoj města v průběhu 19. století. V současné době neslouží svému původnímu účelu. I přesto se ale zastavte v jeho přilehlém parku. Zajímavou zastávku představuje i Lorenzova-Vavřincova huť.

V okolí Vrbna je i velké množství hradních zřícenin. Jednou z nich je zřícenina hradu Quinburk. Jedná se o poměrně odlehlý hradní komplex, který najdete v případě, že se vydáte za Suchý vrch. Další hradní zříceninou v okolí je hrad Fürstenwalde. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na zříceniny Veisenštejn a Rabenštejn.

Dáváte-li přednost více zachovaným objektům, udělejte si výlet k hradu Sovinec. Ten je jedním z nejimpozantnějších hradů na území Moravy. Atraktivní výlet Vás a Vaše děti čeká v případě, že se pojedete podívat na zámek Bruntál, ve kterém je sídlo městského muzea. Malým princeznám se bude dozajista líbit i v zámku Kravaře.

Vrbno pod Pradědem 3

Pokud do Vrbna pod Pradědem zavítáte v létě, patrně budete muset slevit ze svých požadavků na venkovní koupání. Vzhledem k náročnému terénu se tu nevyskytuje žádné vhodné přírodní koupaliště. Místo toho se běžte vykoupat do termálních lázní v nedalekých Velkých Losinách. Pro letní a zimní koupání je určeno i Aquacentrum v Šumperku.

Jestli-že je Vrbno pod Pradědem cílem Vaší zimní dovolené, uvidíte, že si nebudete mít nač stěžovat. Nabídka míst k lyžování je totiž opravdu bohatá. Přímo ve městě je Ski areál Vrbno pod Pradědem, který je vyhledávaným cílem lyžařů. Další lyžařský areál je i v sousední Andělské Hoře, kde je Vám i Vašim dětem k dispozici Ski areál Annaberg. Menší lyžařský areál je i v Ludvíkově.

Cenově dostupné ubytování ve Vrbně pod Pradědem

Kdokoliv vyrazí do Vrbna pod Pradědem, ten si vybere z široké škály ubytovacích kapacit. Krom cenově dostupných hotelů a penzionů tu na Vás čeká i nabídka ubytování v soukromí. Pokud chcete využít blízkost místní přírody, ubytujte se v cenově dostupné chalupě či chatě. Romanticky založení cestovatelé jistě ocení možnost ubytování na místním zámku. Ubytování pro nenáročné Vám zprostředkuje kemp.

Ve Vrbně pod Pradědem se bude líbit jak těm, kteří milují sport, tak těm, kteří dávají přednost památkám. Přijeďte se i Vy podívat a užijte si vše, co Vám Moravskoslezský kraj nabízí.