Loading

Ubytování na Zlatohorské vrchovině

(25 objektů)

Chata Sýkorka

Zlaté Hory, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chata v nádherném prostředí u lesa

Penzion Na Myslivně

Lipová-lázně, v obci / ve městě
Penzión v horskom prostredí

Penzion U Tří veverek

Lipová-lázně, na okraji obce / města, u lesa / na okraji lesa
Oblíbený rodinný penzion v Jeseníkách!

Pohádkový srub U Zeda

Holčovice, v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Pohádkový srub v nádherné přirodě

Apartmány u lúpežníka Hotzenplotze

Slezské Rudoltice, v obci / ve městě
Pěkné, vybavené apartmány pro skupiny...

Penzion Lipůvka

Lipová-lázně, v obci / ve městě, na horách
Divadelní penzion - chráněné pracoviště

EFI ApartHotel Horní Lipová

Lipová-lázně, v obci / ve městě, u lesa / na okraji lesa
Apartmány v krásném prostředí u lesa

Apartmány Na Hájovně

Jeseník - Jeseník-lázně, na samotě, u lesa / na okraji lesa
Výhodná poloha apartmánů, skvělá cena

Chata Ranch Karlův Dvůr

Petrovice (okres Bruntál), v obci / ve městě
V překrásném prostředí Jeseníků!

Apartmán Slunce Jeseník

Jeseník, na okraji obce / města
Apartmán se saunou na exkluzivním míste
1 - 25 / 25

Ubytování na Zlatohorské vrchovině

Ubytování na Zlatohorské vrchovině 1

Zlatohorská vrchovina je rájem pro Vaši dovolenou

Zlatohorská vrchovina je nízké pohoří na severu Moravy na pomezí JesenickaOlomouckém kraji a Bruntálska v Moravskoslezkém kraji. Vrchovina na severu a východě lemuje česko-polskou státní hranici, na jihu se nachází v podhůří Hrubého Jeseníku a na západě částečně sousedí s Rychlebskými horami.

Zlatohorská vrchovina je téměř místem „za sedmero horami“, kam jezdí turisté za poznáním této krajiny, stejně tak jak za poznáním okolních vrcholů Hrubého Jeseníku. Tato oblast nabízí zajímavá místa k výletům, ale zároveň je oblastí, kde si jistě užijete svoji dovolenou.

Zlatohorská vrchovina má velká rašeliniště i podzemní nerostné bohatství

Zlatohorská vrchovina je malé pohoří, jehož nejvyšší vrchol je Příčný vrch (975 m n. m.), na který vede červená turistická trasa. Část Zlatohorské vrchoviny patří také do chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Jedním z cílů této oblasti může být vrchol Zlatý chlum (891 m n. m.), na jehož vrcholu se nachází kamenná 26metrová rozhledna z konce 19. století. Z její výšky uvidíte v dáli polské Otmuchovské jezero, pohoří Hrubý Jeseník s jeho nejvyšší horou Praděd a vrcholky Zlatohorské vrchoviny. CHKO se také pyšní přírodní rezervací Rejvíz. Území chrání na Moravě a ve Slezsku největší vrchovištní rašeliniště, ale i okolní rašelinné louky. Uprostřed rašeliniště se nachází Velké mechové jezírko, ke kterému Vás zavede naučná stezka Rejvíz.

Dalším přírodním klenotem Zlatohorské vrchoviny je přírodní památka Na Špičáku, jež je skalní hřbet, který se vyznačuje podzemními i nadzemními krasovými jevy. Podzemí této památky si prohlédnete návštěvou jeskyně Na Špičáku, která patří mezi nejstarší písemně zaznamenané jeskyně ve střední Evropě.

Zlatohorská vrchovina byla historicky bohatým nalezištěm drahých kovů

Než se vydáte do centra města Zlaté Hory, jež je městskou památkovou zónou, navštivte Zlatokopecký skanzen, který je rozdělen na dvě části – Hornickou osadu a Zlatorudné mlýny. Tato oblast totiž byla ve středověku bohatá na zlaté doly, na rudu a další nerostná bohatství. O historii této oblasti se dozvíte i na naučné stezce Údolí ztracených štol.

Krnov je nejvýchodnějším městem Zlatohorské vrchoviny. V jeho historickém centru naleznete mnoho zajímavých památek. Přímo v centru, na Hlavním náměstí, stojí secesní radnice z počátku 20. století. V Krnově je i mnoho sakrálních staveb, které byste neměli vynechat. Například kostel sv. Benedikta pochází z 1. poloviny 13. století a je nejstarším kostelem v Moravskoslezském kraji, barokní kostel Narození Panny Marie s přilehlým minoritským klášterem či kostel sv. Martina s vyhlídkovou kostelní věží. Židovská synagoga byla postavena roku 1871 v maurském stylu, má dvě věže a je jedinou dochovanou synagogou v Moravskoslezském kraji. Pozůstatkem středověku je také Švédská zeď s arkádami. Zajímavostí Krnova je také to, že firma Rieger-Kloss je nejstarším a největším výrobcem varhan v České republice. Firma funguje od roku 1852.

Ubytování na Zlatohorské vrchovině 2

Město Albrechtice potěší snad všechny maminky, které si prohlédnou v tamním muzeu kočárků, v čem se vozily děti v průběhu let. Muzeum doplňují také dřevěné hračky, plyšoví medvídci a mnoho dalších hraček. Nevynechejte ani barokní zámek Linhartovy.

Zlatohorská vrchovina se také vyznačuje typickou lidovou architekturou, kterou uvidíte například ve vesnických památkových zónách a rezervacích Rejvíz, Petrovice, ÚdolíHeřmanovice.

Za pozornost také stojí například Africké muzeum a zoopark Holčovice, kde uvidíte kromě afrických exponátů i zvířat z jiných kontinentů. Živá zvířata si pak prohlédnete v zooparku, ve kterém uvidíte třeba buvola indického nebo zubry. Za zvířaty se vydejte i do Lipové-lázní, kde v soukromé minizoo uvidíte například tygra, pumu i klokany. Děti zaujme jistě i zábavní park Eldorádo Hynčice, ve kterém najdete kromě perníkové chaloupky také sochy pohádkových postav i prehistorických zvířat.

Zlatohorská vrchovina je rájem aktivního odpočinku

Zlatohorská vrchovina láká na pěší turistiku. Díky spletité síti turistických tras a naučným stezkám se vydáte na dlouhé i kratší túry, jejichž cíle mohou být výhledy z vrcholků a rozhleden, ale i další zajímavé a turisticky atraktivní cíle. Cyklisté v této kopcovité krajině využijí trekové i horské kolo. Cyklostezky je provedou lesy, loukami i podél řek až na vrcholy jednotlivých kopců.

Lipové-lázních si užijí i příznivci bikeparků a singletracků, a to na Lipových stezkách HeliosToč. Ti, co příliš neholdují adrenalinu, si užijí wellness pobytSchrothových léčebných lázních, které pocházejí z 19. století. Lázeňské budovy jsou postaveny v secesním stylu a svým pacientům i návštěvníkům nabízejí širokou škálu procedur a masáží. Historii lázeňství si zachovává také Jeseník, jehož Priessnitzovy léčebné lázně byly v roce 1822 prohlášeny za první vodoléčebný ústav na světě. Dnes si v nich užijete vodoléčbu nebo wellness procedury. Jeseník také nabízí léčebné procházky. Například naučná stezka Živé vody Vás provede po jednotlivých léčebných pramenech, naučná stezka V. Priessnitze Vás také zavede zase k jiným funkčním pramenům, ale také přes balneopark, Priessnitzovu sprchu. Obě stezky si užijí i děti, protože je na nich mnoho atraktivních prvků.

Kromě zmíněných aktivit si zde zahrajete minigolf, golf a discgolf. I když Zlatohorská vrchovina neoplývá vysokými horami, najdete přímo zde několik lyžařských areálů, a to skiareál Zlaté Hory, Dolní Údolí – U Pekina, Vraclávek, skiareál Lázeňský vrchskicentrum Miroslav Lipová Lázně. Pokud by ani tyto areály nestačily, pak se vydejte do nedalekého Hrubého Jeseníku či Králického Sněžníku, kde je větší výběr lyžařských areálů. Na druhou stranu ve Zlatohorské vrchovině najdete i běžecké lyžařské stezky, které jistě využijí jak zkušení běžkaři, tak i úplní začátečníci.

Ubytování na Zlatohorské vrchovině 3

Na Zlatohorské vrchovině najdete rozmanité ubytování

Zlatohorská vrchovina nabízí mnoho variant ubytování. Levné ubytování najdete celoročně v turistických ubytovnách či v letní sezóně v kempech. Mnoho možností výběru je v podobě penzionů a apartmánů. Luxusní ubytování nabízejí hotely s možností privátní vířivky či sauny, nebo přímo wellness hotely. Relaxaci a zasloužený odpočinek si vychutnejte v lázních, kde Vám lázeňské domy a lázeňské hotely poskytnou ubytování přímo v lázeňském komplexu.

Zlatohorská vrchovina se ale pyšní roubenými domy, chatamichalupami, které umocní Váš dovolenkový zážitek. Na výběr je také ubytování v soukromí, které může mít různou podobu.

Zlatohorská vrchovina je jedinečným místem s bohatou historií, krásnou přírodou, sakrálními stavbami, muzei i kulturními památkami. Svoji dovolenou nebo byť jen víkendový pobyt si zde užijete naplno. Mísí se zde totiž klid a pohoda v podhůří hor, která je dnes potřeba víc než kdykoliv předtím.

Názory a doporučení

Alena Jandová (ubytovatel) 29.6.2020
Rekreace a služby v okolí Zimní ČESKÁ VES: víceúčelové hřiště s tartanovým povrchem 200 m. Českoveská naučná stezka na 300 m., muzeum veteránu 350 m., krytý bazén 1 km, hotel Zlatý Chlum 900 m. Priessnitzovy léčebné lázně 2 km. pěšky. Adrenalin park v České Vsi s s rančem Orel 4 km. Skalní vyhlídka s horskou chatou Čertovy Kameny 1.5 km., rozhledna Zlatý Chlum 3 km. Křížový vrch s kostelíčkem a hor. chatou 3.5 km. Jesenické lázně. V Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníku, kde je unikátní přírodní balneopark s mnoha vyvěrajícími prameny 2 km., vodní tvrz v Jeseníku 2 km. Jeskyně na Špičáku, jeskyně na Pomezí. Rychlebské stezky, zatopené lomy. Chráněná rezervace Rejvíz. Zlatokopecký skanzen ve Zlatých Horách. Zámek Jánský Vrch v Javorníku. Lesní bar v Horní Lipové, lázně Karlova Studánka, naučná stezka Bílá Opava. Nejvyšší hora Praděd, Stezka v oblacích, termální areal v lázních Velké Losiny a mnoho dalších turistických zajimavostí. Rejvíz a jeho mechová jezírka Pěší cestou ze Zlatého Chlumu se dostaneme na Rejvíz ležící na náhorní planině. Rejvíz je nejvýše položenou obcí jeseníků uprostřed hustých lesů.V jeho okolí najdeme Malé a Velké mechové jezírko, které je přístupné po zpevněné přístupové cestě zhotovené převážně z dřevěných kuláčů. Prostředí Rejvízu a zejména Velkého mechového jezírka je mystickou krajinou opředenou řadou bájí a pověstí, mimo jiné i o městě, které spočívá na dně jezírka. Na Rejvíz se od hotelu ZLATÝ CHLUM dostanete buď po silnici což je asi 15 km, nebo po turisticky značených cestách kolem Čertových kamenů a rozhledny Zlatý Chlum. Cesta na Rejvíz prochází po kvalitních turistických chodnících a lesních cestách v počátku s vyšším převýšením a později již s méně náročným terénem. Pro méně zdatné turisty je výrazně snadnější a kratší absolvovat cestu ve směru z Rejvízu k hotelu ZLATÝ CHLUM, kde budete ubytováni. V Noskově chatě je možno zhlédnout místním samoukem vyřezávané židle s opěradly zpodobňujícími tváře tehdejších obyvatel Rejvízu.
Ivana (rodina s malými dětmi - návštěvník) 2.3.2020
Sjezdovky Ramzová. Lesní bar. Termální lázně, prameny a pralinky Velké Losiny. Zámecká cukrárna v Branné se Staromestskými trubičkami. Bowling.
Sona Tomiova (rodina s malými dětmi - návštěvník) 1.1.2020
Sníh kam jen oko dohledné.
Monika Homolová (ubytovatel) 29.8.2019
Pomezí Jeseníků a Rychlebských hor. Oboje nabízí nesčetné množství turistických cílů v létě - pro pěší i cyklisty, v zimě bohaté vyžití pro lyžaře. Nejčistší vzduch v republice, panenská příroda.