Loading

Ubytovnání v České Vsi

(0 objektů + 23 objektů v okolí 25 km)

Ubytování ALJA

Jeseník (Česká Ves 4,5 km vzdušně), v obci / ve městě, u řeky
Pokoje v klidné části Jeseníku

Apartmán Ranch Eden

Jeseník (Česká Ves 4,7 km vzdušně), mimo obce / města, u lesa / na okraji lesa
V pohádkovém prostředí, na samotě!

Apartmán Škárkovic statek

Hradec-Nová Ves (Česká Ves 5,3 km vzdušně), na okraji obce...
Pohodová dovolená v klidné lokalitě!

Penzion U Lukáčů

Bělá pod Pradědem (Česká Ves 6,1 km vzdušně), na okraji obce...
Penzión s restaurací, v Jeseníkách

Chata Sýkorka

Zlaté Hory (Česká Ves 6,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chata v nádherném prostředí u lesa

Chata Jesenka

Lipová-lázně (Česká Ves 6,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Horská chata blízko koupaliště a vleku!

Penzion Lipůvka

Lipová-lázně (Česká Ves 7,6 km vzdušně), v obci / ve městě, na horách
Divadelní penzion - chráněné pracoviště

Ubytování Rychlebská Pohoda

Černá Voda (Česká Ves 7,8 km vzdušně), v obci / ve městě
Apartmán s výhledem na Rychlebské hory

Vila Miluška

Černá Voda (Česká Ves 8,1 km vzdušně), na okraji obce / měst...
Ideální ubytování pro cyklisty

Ubytování na Roklinách

Černá Voda (Česká Ves 8,1 km vzdušně), na samotě, u lesa / na okraji lesa
Na samote, pri lese Rychlebských hor
1 - 23 / 23

Česká Ves

Česká Ves 1Česká Ves – místo obklopené unikátními výtvory přírody

Česká Ves leží ve Slezsku, v Olomouckém kraji. Obec s vlasteneckým názvem se rozprostírá podél toku řeky Bělé na Jesenicku, kousek od hranice s Polskem. Jen 3 kilometry na jihozápad od České Vsi se nachází okresní město Jeseník.

Sídlo kraje, Olomouc, je vzdáleno více než 70 kilometrů. Kromě Jeseníku jsou nejbližšími sousedními obcemi směrem na sever Supíkovice a Písečná.

Nalezené stopy osídlení dokazují, že lidé se v údolí řeky Bělé trvale zabydleli již v 6. století. Jednalo se o příslušníky slovanských kmenů, původně žijících na jihu dnešního Polska. První písemná zmínka o obci jako takové ale pochází až z konce 13. století. Nešlo ovšem o Českou Ves, ale o obec s názvem Waltherowici.

Aktuální jméno obce se objevuje až v roce 1416. Pravděpodobně bylo odvozeno od původů horníků, kteří sem přicházeli z Čech za těžbou železa a zlata. Do historie obce se nesmazatelně zapsalo i několik tragických událostí. Vzpomeneme drancování a značné poškození během třicetileté války, morovou epidemii z roku 1627 a nechvalně proslulé čarodějnické procesy, které nepřežilo 16 žen a dokonce i jedno dítě. Žádná obec na Jesenicku nebyla poznačena více.

Snad největší rozvoj obec zaznamenává koncem 18. století. Byla založena továrna na výrobu železného zboží, obnoven kostel, fungovalo zde plátenictví, mlynářství a zpracování dřeva v místní pile. Zmiňovaná továrna funguje dodnes a své výrobky vyváží do desítek zemí po celém světě. Díky ekonomicky silnému podniku a blízkosti okresního města nedochází v České Vsi k úbytku obyvatelstva.

Něco pro motoristy i turisty v okolí České Vsi

Dominantou České Vsi je římskokatolický Kostel sv. Josefa. Byl postaven v letech 1924 – 1926, nejedná se tedy o nejstarší architektonickou památku v obci. Tou je patrně budova šoltézství, zmiňována již v první polovině 16. století a až do roku 1919 sloužící jako sídlo vedení obce.

Z konce 19. století pak pocházejí sakrální zajímavosti – Mariánský sloup a Boží muka. Uprostřed obce má své místo i poněkud raritní Muzeum motoristických veteránů – zde jistě zajásá srdce každého milovníka motorů a kol. Na území České Vsi ovšem zasahují i přírodní zajímavosti, zejména Rychlebské horySokolský hřbet, lokalita evropského významu, a také Ptačí oblast Jeseníky.

K osvěžení vybízí celoročně otevřený areál místního Aqua centra, k hezké přecházce zase Hornická naučná stezka a spousta turistických tras (obcí prochází i cyklostezka) v okolí. Cestou kolem léčivých pramenů lze dojít až do Priessnitzových lázní.Česká Ves 2

Můžete také absolvovat výstup na Zlatý Chlum, nejvyšší kopec a dominantu okolí. Na vrcholku Vás potěší moc hezká kamenná rozhledna a jistě i chata s občerstvením. V České Vsi ale můžete navštívit i westernové městečko, kde jsou, kromě jiného, zajištěny projížďky na koních. 

Okolí České Vsi nabízí i unikátní jeskyně

Nevšední a krásné okolí obce přímo vybízí k poznávání. Oblibě se těší například Jeskyně Na Pomezí, vzdáleny od České Vsi asi 10 – 12 kilometrů. Jsou unikátní svou krasovou výzdobou a také tím, že tvoří největší zpřístupněný jeskynní systém v České republice. Z návštěvy jeskyní můžete pokračovat přes Vápennou a Žulovou do Černé Vody, poblíž které se tyčí zřícenina hradu Kaltenštejn.

Hrad s více než 700 letou historií je volně přístupný. Okruh můžete zakončit cestou přes Starou Červenou Vodu a Velké Kunětice. Dostáváte se k obcím Supíkovice a Písečná, mezi kterými se nachází Jeskyně Na Špičáku. Jako první se o nich písemně zmínil Antonius Walle již v roce 1430 – jde tedy o nejstarší písemně doložené jeskyně ve střední Evropě!

Milovníkům sjezdového lyžování doporučujeme navštívit lyžařský areál Lázeňský vrch. Nachází se v pohoří Hrubého Jeseníku nad obcí Lipová-lázně, jen asi 10 kilometrů jižně od České Vsi. Funguje zde lyžařská škola a díky různé obtížnosti sjezdovek tu mohou lyžovat pokročilí i začínající lyžaři. Pokud budete mít chuť porovnávat, můžete zkusit také podmínky lyžařského areálu Miroslav – nachází se ve stejné obci.

Jestli ale fandíte spíš koupání a wellness procedurám, měli byste zajít na návštěvu termálního parku v Losinách. Nachází se sice až nedaleko Šumperka, kam to je z České Vsi přes 40 kilometrů, ale tato cesta stojí za to. Můžete si užít několik termálních bazénů, napuštěných výhradně přírodní termální vodou. Česká Ves 3K dispozici jsou ale i cvičení v bazénu, koutek a bazény pro děti, stejně jako řada saun. Pokud by bylo plno, nezoufejte. Můžete jít jen o kousek dál, do Aquacentra Šumper – Bratrušák.

Možnosti ubytování v oblasti České Vsi jsou na úrovni

Chystáte se poznávat Jesenicko? Pokud si jako svůj oporný bod zvolíte Českou Ves, jistě neuděláte chybu. Můžete se ubytovat přímo v obci, jež nabízí několik apartmánů, chalup a chat k pronajmutí. Další kapacity včetně hotelových zařízení najdete v nedalekém Jeseníku nebo obci Lipová-lázně. Máte možnost vybírat z ubytovacích kapacit různého standardu. Jsou zde chalupy a chaty s prostornými zahradami, ale také apartmány a hotely s možností saunování. Jsme přesvědčeni, že na Jesenicku si vybere každý, ať rodiny s dětmi, páry nebo hosté s přísnými nároky. Jesenicko a jeho krásy čekají na Vás.