Loading

Ubytování v Branné

(0 objektů + 33 objektů v okolí 25 km)

Penzion & apartmány Stará škola

Vikantice (Branná 2,3 km vzdušně), v obci / ve městě
Komfortné apartmány v penzionu se saunou

Roubenka Rozárka I

Staré Město pod Sněžníkem (Branná 5,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na...
Roubenka s bazénem přímo u sjezdovek

Roubenka Rozárka II

Staré Město pod Sněžníkem (Branná 5,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na...
Komfortná roubenka s bazénem, u vleku.

Penzion U Štefana

Ostružná (Branná 5,9 km vzdušně), v rekreační oblasti
Penzion v blízkosti lyžařských středisek

Chata Pod Horou

Staré Město pod Sněžníkem (Branná 6,2 km vzdušně), v obci...
Krásné ubytování na čistém vzduchu

Chata U Javoru

Ostružná (Branná 6,3 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Chata u lesa, nedaleko stanice lanovky

Apartmány 55

Staré Město pod Sněžníkem (Branná 8,1 km vzdušně), v rekreační oblasti, u vleku
Pěkné apartmány u svahů lyž. střediska

Chata Nová Seninka

Staré Město pod Sněžníkem (Branná 8,7 km vzdušně), v obci / ve městě, u lesa / na o...
Penzionového chata s restaurací v horách

Dům U ospalého heligónu

Lipová-lázně (Branná 9,6 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji lesa
Penzion se saunou, v Jeseníkách

Chata Desný kout

Loučná nad Desnou (Branná 10,2 km vzdušně), v rekreační oblasti, u lesa / na okraji...
Chata v klidné lokalitě v Jeseníkách
1 - 33 / 33

Branná

Branná 1

Objevte malebnou obec v podhůří Jeseníků

Na samém okraji Olomouckého kraje, v okrese Šumperk, se nachází půvabná vesnice Branná, jež se pyšní zajímavou historií. Na své si zde však přijdou nejen milovníci památek, ale i ti, kdo si chtějí užít aktivní pobyt plný zimních sportů. Za návštěvu taktéž stojí i okolí, obklopené lesy, jež jsou jako stvořené k procházkám. Navíc, minimum turistů a výhodné ubytování, už jen to je důvod, proč se dovolená v Jeseníkách vyplatí.

Branná, jedno z nejkrásnějších míst severní Moravy, se může pochlubit pestrou historií. První písemná zmínka pochází již ze 13. století a mluví o osadě Zlatý Kámen, jež vyrostla kolem zdejšího hradu. V jeho čele stál po dlouhá léta rod pánů z Lipé, za jehož vlády také pozdější městečko dosáhlo své největší slávy. Dodnes ji připomíná krásné historické jádro, které může obdivovat každý, koho hezká příroda a komfortní ubytování do Jeseníků přiláká.

Proč Brannou musíte navštívit?

Dovolená na Olomoucku je jako stvořená pro všechny, kdo si chtějí užít lidové stavby, zimní sporty, a zasněžené vrcholky hor, neboť tím vším je Branná proslulá. Milovníci architektury se mohou těšit zejména na městskou památkovou rezervaci plnou křivolakých uliček či renesanční budovu fojtství. Taktéž nejmalebnější náměstí v Jeseníkách s množstvím zachovalých historických staveb či známý kostel Archanděla Michaela určitě nesmíte minout.

Branná 2

Největší dominantou městečka, která rozhodně stojí za prohlídku, je však zřícenina hradu a zámek Kolštejn. V dřívějších dobách se jednalo o významnou vojenskou pevnost, jež za třicetileté války sehrála důležitou úlohu při obraně císařských pluků před Švédy. Její význam však později klesal, hrozilo zřícení a hrad nakonec zachránila až rozsáhlá rekonstrukce. Dnes zde na Vás čeká malý prohlídkový okruh, a na ty kdo chtějí zůstat déle i výhodné ubytování.

Do Branné za památkami a sportem

Romantická atmosféra, jež Vás skutečně pohltí, stejně jako krásná místa, však nejsou jediný důvod, proč zamířit na dovolenou do Jeseníků. Návšteva Branné také potěší srdce milovníků dobré zábavy a folkloru, kteří se mohou vydat třeba na oblíbenou Mariánskou pouť. Taktéž Vám nic nebrání, zarezervovat si ubytování, a zůstat v obci déle. Uvidíte, že brzy se tady začnete cítit skutečně jako doma, a patříte-li mezi vyznavače sportů, nebudete litovat.

Zatímco v létě si může dopřát adrenalinovou jízdu na tříkolkách, zimní dovolená zase láká k návštěvě ski areálu Branná, kde se nudit rozhodně nebudete. Můžete si zde vybírat ze tří sjezdovek, podle stupňů obtížnosti, a taktéž oblíbené noční lyžování je samozřejmostí. Na své si však v této malebné horské obci přijdou i rodiny s dětmi. Připravena je pro ně třeba horská farma se spoustou zvířátek, anebo relaxační volnočasové centrum plné zajímavých atrakcí.

Okolí Branné si nenechte ujít

Toužíte-li po tom dopřát si příjemný pobyt v Jeseníkách, nemusíte zůstávat pouze na jednom místě, právě naopak. Za prohlídku totiž stojí nejen Branná, ale i její okolí, se spoustou zajímavých míst. Milovníci cykloturistiky se mohou na kole vydat po obnoveném okruhu okolo skalních stěn a lesů pod Ptačí planinou. Ten, koho zajímají military památky, zase jistě ocení možnost navštívit plně vybavený řopík z podzimu 1938.

Branná 3

Kdo míří na dovolenou do Olomouckého kraje zejména za sportem a zábavou, měl by se vydat do Bělé pod Pradědem. Na návštěvníky tady čeká nejen slavný ski areál Červenohorské Sedlo, ale i vyhlášený lidový folklor a výhodné ubytování za babku. Pokud Vás zajímají stavby technického rázu, vydejte se na průzkum elektrárny Dlouhé Stráně. Nejen, že poznáte největší české energetické vodní dílo, ale navíc si vychutnáte i rozhled z nedaleké hory Mravenečník.

Milovníci kuriozit si zase nesmí nechat ujít Velké Losiny, s nejstarší papírnou u nás, kde se seznámí s prastarými technikami výroby této psací látky. Dovolená v Jeseníkách taktéž láká k návštěvě hornického skanzenu u Zlatých hor, kde si vyzkoušíte rýžování zlata, jež zajisté zaujme i ty nejmenší. Pakliže si chcete dopřát spíše klidný pobyt na horách, plný relaxu a pohody, vydejte se naopak do Priessnitzových lázníJeseníku, kde načerpáte novou energii.

Jak na nejlepší ubytování v Branné?

Tradiční valašská vesnice svým návštěvníkům nabízí nejen bohaté sportovní vyžití a krásné památky, ale také levné ubytování za skvělé ceny. Můžete si přitom vybírat nejen z široké nabídky tradičních chalup, ale na své si v okolí Branné přijdou i ti, kdo hledají spíše komfortní hotel či apartmán. Stejně tak nechybí ani ubytování v soukromí, a pakliže si chcete dopřát pobyt na Moravě pro nenáročné, můžete využít služeb místní turistických chat.

Máte chuť, užít si senzační dovolenou spojenou s poznáváním tajuplných míst, a toulkami hezkou přírodou? Potom neváhejte, zarezervujte si to nejvýhodnější ubytování v hotelu, apartmánu či na chalupě a vydejte se do Branné za památkami, sportem a zábavou ještě dnes.